1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.296
  Beğenilen Mesajlar:
  2.302
  Ödül Puanları:
  113

  Emniyetten Açıklama: Akşam Matkap Kullanmak Yasak!

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  emniyetten açıklamalar matkap kullanma saatleri emniyet yapılan açıklamalar 2013

  Emniyetten yapılan yeni bir açıklama ile artık akşam 7 ve sabah 7 saatleri arasında eviniz de matkap kullanamıyacaksınız.

  Haber ile ilgili detaylar ise şöyle;

  [​IMG]

  Emniyet'ten yapılan açıklamada akşam saat 19:00 ile sabah saat 7:00 arası evde matkap kullanımı yasak.

  Emniyet Genel Müdürlüğü, gürültü suçuna ilişkin 2559 Sayılı Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu, 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu ve 2872 sayılı Çevre Kanunu hükümleri çerçevesinde yürürlüğe konulan Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği ile farklı şekillerde yaptırımların düzenlendiğini duyurdu.

  Emniyetten yapılan açıklamada, evde saat 19.00 ile 07.00 saatleri arasında matkap ve motorlu aletlerin kullanılmasının yasak olduğunu vurgulandı.
  Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, gürültünün Türk Ceza Kanunu’nun 123 ve 183’üncü maddelerinde ‘Kişilerin huzur ve sükûnunu bozma' ve ‘gürültüye neden olma’nın ‘suç’ olarak düzenlendiği hatırlatıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Her ne surette olursa olsun mesken içinde ve dışında gürültü seviyesi 65 desibelden yüksek olamaz. Ev içi yaşamdan kaynaklanan gürültü esas olarak Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği’nde düzenlenmemiştir. Ancak ev içinde motorlu aletler, matkap gibi araç ve aletler yönetmelik kapsamında gün içerisinde 19.00 ile 07.00 saatleri arasında kullanılamaz. Çok hassas ve hassas kullanımların içinde ve bu kullanımlardan itibaren en az 350 metre mesafede mekanik veya motorlu dikiş makinesi, matkap, testere, öğütücü, çim biçme makinesi, koşu bandı veya benzeri araçların 19.00-07.00 saatleri arasında çalıştırılması veya çalıştırılmasına izin verilmesi yasaktır.”

   
  tuqqce bunu beğendi.
 2. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.067
  Beğenilen Mesajlar:
  399
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany
  Evet cok rahatsiz edici bir ses ama 7 biraz erken olmus sanirim 9 olsaydi bari :) Eminimki bu yasagi kimse duymaz ve kimse umursamaz türkiyede..
   
 3. BAŞAK.ece

  BAŞAK.ece Forum Okuru

  aynen :) umarsamazlar diye düşünüyorum
   
Emniyetten Açıklama: Akşam Matkap Kullanmak Yasak! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Burnunu matkapla delen adam

  Burnunu matkapla delen adam

  Bu adam çıldırmış olmalı. Burnuna civi çakıyor, matkapla deliyor. İşte görüntüler; Peru'nun başkenti Lima'da düzenlenen Uluslararası Dövme Toplantısı'na The Enigma adıyla tanınan bu ilginç katılımcı damgasını vurdu. Burnuna çivi çakan ve matkapla delen The Enigma'nın ilginç gösterileri ziyaretçiler tarafından çığlıklar eşliğinde izlendi. İŞTE O GÖRÜNTÜLER
 2. Akşam

  Akşam

  Sabah görmenin zıddı ile tabir edilir. Ortalığa akşam karanlığının çökmesi sıkıntı ve kasvete, Akşam (yatsı) vakti yalan söylemeye, hile yapmaya, anarşi çıkarmaya, sonu belli olmayan bir iş yapmaya delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Karanlık, Sabah.)Rüyada akşam olduğunu gören bir kimsenin hayatında bir değişiklik olacağı, bulunduğu yerden uzaklaşarak yeni bir kente ve hatta memlekete...
 3. Matkap

  Matkap

  İhtiyaçları gidermeye, zor olanı başarıp maksadın hasıl olmasına, yolculuğa, kuyu kazmaya yahut insan ve hayvanların erkeğine, Matkap bazen hileci, kaba ve ağır konuşan kimseye delalet eder.Rüyada matkap görmek, hileli ve çok şiddetli bir adama işarettir. Rüyada matkap görmek, dalavereci ve çok kötü huylu bir adama yorumlanır. Rüyada görülen matkap, çok hileli ve seri konusan bir adamdir....
 4. Yasak

  Yasak

  Yasak ama ; Sarıl bana ! Buna gerçekten ihtiyacım var

Sayfayı Paylaş