Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Emo akımı nedir?özellikleri giyim tarzları nelerdir?

  Konu, 'Emo Özel Bölüm' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  almanların giyim tarzı emo akımı almanyanın giyim tarzı almanyanın giyimi giyimleri
  < Konu Resmi..>

  Galatasaray Lisesi'nin önü, emo'ların toplandığı yerlerin başında.

  Emo'lar çıktı meydana
  Herkes bir gruba dahil olarak kendini tanımlama ihtiyacı içinde. Yaşları 14-20 arasında değişen, saçlarını tek gözlerini kapayacak şekilde tarayan, dar pantolonlar giyen emo'lar da aynı dürtüyle hareket ediyor. En büyük şikâyetleri ise her kötü olayın kendilerine mal edilmesi. Geçenlerde satırla öldüren M.F. de emo olarak anılmıştı...

  "Ne zaman otobüse binsem yan koltuğum boş kalır, kimse oturmak istemez," diyor biri. Diğeri "Yolda yürürken garip garip bakıyorlar, laf atıyorlar, sirkte mi çalışıyorsun diyen bile var," diye yakınıyor. Kuşkusuz dış görünüşleri sıra dışı; davranışları, hatta bakışları da adeta "Ben farklıyım," demek istiyor. Çünkü onlar birer 'emo'. Dar pantolon giyiyorlar, saçlarını yüzlerinin yarısını kapatacak şekilde itinayla tarıyorlar, gözlerini koyu renk boyuyorlar... Emo, İngilizce 'emotional' (duygusal) kelimesinden geldiği için, bu akımı benimseyenlerin de hisli gençler olması gerekiyor. İstanbul'da çoğunlukla İstiklal Caddesi'nde Galatasaray Lisesi civarlarında veya Kadıköy'de Rexx Sineması önünde toplanıyorlar. Geçtiğimiz perşembe akşamı Galatasaray Lisesi'nde Hayko Cepkin konseri vardı. Pek çoğu sıkı bir Hayko Cepkin hayranı olduğu için lisenin önünde toplanmışlardı. Kızlardan biri elinde saç spreyi, diğerinin saçlarını yerçekimine karşı koymaya zorluyordu. Bir ton sprey arasında boğulsak da, biz de konser hazırlığına dahil olduk. Daha saçları kabartılması gereken çok kişi vardı! Caddenin ortasında gelip geçenlerin bakışları, hatta "Film mi çekilecek burada?" soruları arasında artık herkes geceye hazırdı. Bu arada çoğunun yaşları 18'i geçmediği için gece gezmelerine çok da dahil olamadıklarını anlatıyorlar.


  İMAJ DÜNYASI... Konuştuğumuz erkeklerin hepsi, emo olmadıklarını üstüne basa basa söylüyor. "Çünkü emo'lar biseksüel olur," diyorlar. Biseksüel olarak anılmaktan çekiniyorlar. Kızlar ise tam bir emo olduklarını söylüyor; çünkü onlar için biseksüellik kuralı yokmuş. Bunun üzerine Ramazan Yılmaz araya giriyor: "Kızlardan emo olmaz. Çünkü emo'luk erkeklere özgüdür, biseksüel erkeklere..." Neslim Irmak Kongur ise "Öyle bir şey yok, ben emo'yum işte!" diyor. Özellikle İstanbul'da birkaç yıldır çoğalan emo'lar, dünyada 1985 yılında ortaya çıktı ve 2000'lerin başında da bir alt kültür olarak yayılmaya başladı. İlk çıkışı aynı isimli müzik türüyle oldu. Hardcore punk olarak tanımlanan bu müzik türünün sözleri, kalp kırıklığı, terk edilme, ayrılık acısıyla dolu. Ama Türk emo'lar bu müzik türünün biraz 'dinlenmesi zor' olduğu fikrinde. O yüzden Hayko Cepkin, Şebnem Ferah dinliyorlar. Emre Aydın sevenler bile var... Zaten Türk emo'ların çoğu, bu kültürün tarihi hakkında pek fikir sahibi değil. İş biraz, imaj kısmında kalmış gibi... Emo kid olarak da tanımlanan emo'lar, kimine göre ise bir grup 'zibidi'. TIME'ın haberine göre geçenlerde Mexico City'de 'anti-emo' grupları, emo'lara saldırdı. Türkiye'de böyle bir durum yok. Ama Facebook'ta 'Emosuz Bi Taksim İstiyoruz!' adıyla bir grup kurulmuş ve 4 bin 721 üyesi var. Bu arada hazır olun, milyonda bir ihtimal de olsa, Galatasaray'dan geçerken sizden 1 YTL isteyebilirler.

  10 adımda emo kültürü
  1. Yaşları 14-20 arasında.
  2. En önemli kural saçlar. Saçlar tek gözü kapatacak şekilde öne doğru taranmalı ve spreylenmeli. Kısa saçlı veya kel bir emo olamaz.
  3. Dar pantolon giyilmeli. Damalı olanları makbul.
  4. Ayakkabılar Vans veya Converse olmalı.
  5. Gözler koyu renk far sürerek boyanmalı. Mor ve kırmızıya yakın farlar da aynı puslu bakışı vermek için ideal.
  6. Soluk benizliler emo'luk konusunda daha şanslı.
  7. Renkli oje sürülmeli.
  8. Hüzünlü ve dertli bir intiba uyandırmak gerek. Her an ağlayacakmış gibi bir bakış da cabası.
  9. İyi bir emo, zayıf olur. Öyle hassastır ki, yemez içmez. Aralarında hiç et yemeyen de var.
  10. Yere, kaldırıma oturulur.

  < Konu Resmi..>

  Emo'luğun kurallarından biri fotoğraf çekilirken, artistik pozlar vermek!

  Satanist değiliz
  Emo kültürü hakkında konuştuğumuz gençlerin hepsi, satanist olarak görülmekten şikâyetçi. "Biz simsiyah bile giyinmiyoruz, neden böyle yapıyorlar ki?" diyorlar. Çoğunun din, inanç konusunda da çok fikri yok. "Her türlü kötü olay niye bize mal ediliyor?" diye yakınıyorlar. Örneğin geçen hafta Bursa'da annesini satırla parçalayıp öldüren 17 yaşındaki M.F. satanist ve emo olarak adlandırılmıştı. M.F. ifadesinde "Satanist değil, ateistim," demişti.

  < Konu Resmi..>
  Beyoğlu'na gide gele öğrendim
  Ramazan Yılmaz (17)
  "İki buçuk yıldır bu tarza sahibim. Beyoğlu'na gelmeye başlamamla birlikle bu tarzı tanıdım. Bağcılar'da oturuyorum. O zamanlar o kadar da yoktu zaten. Yaygın kanının aksine simsiyah giyinmiyoruz. Metalciler simsiyah giyinir. Biz renkli giyiniriz. Biraz punk'a kaçar ama tam punk da değil..."

  Bugün en az 10 kişi laf attı
  < Konu Resmi..>
  Can Akıncı (15)
  "Aslında ben emo değil, punkçıyım. Emo'lar biseksüel olur; onlar için cinsiyet önemli değildir. İki yıldır böyle giyiniyorum. İnternette resimleri gördüm ve hoşuma gitti. Emoturkiye. com'a giriyorum. Annem giyimimi normal karşılıyor ama babam sert çıkıyor. Zaten ben de annemle yaşıyorum. Okumuyorum, okulu bıraktım. Gitar çalıyorum ve müzisyen olup grup kurmak istiyorum. Yolda yürürken insanlar beni garip karşılıyor. İstiklal Caddesi'nin başından aşağı kadar en az 10 kişi dönüp 'İbne,' dedi. 'Kız mısın, erkek misin belli değil,' diyorlar. Bu da sinirlerimi bozuyor. Yine de vazgeçmiyorum. Çünkü hoşuma gidiyor. Onlar gibi takılmak zorunda değilim. Onlar bizim gibi takılsın. Farklı olan ben değilim, onlar. Makyaj yaptığım için satanist diyen de çok." < Konu Resmi..>  Tarzımı böyle yansıtıyorum
  Aybüke Özkan (17)
  "Ben bir emo'yum. Emo duygusaldır, hep ağlayandır. Ben de hep ağlarım. Çünkü sorunlar olur. Cibali Lisesi'nde okuyorum. Tarzımı yansıtmak için saçlarımı böyle tarıyorum. Punk var, gotik var, rock var... Emo'lar da kendini farklı kılmak için böyle yapıyor."

  < Konu Resmi..>
  Babam tarzımı beğenmiyor
  Neslim Irmak Kongur (15)
  "İstiklal Caddesi'nde oturuyorum. O yüzden hep buradayım. En çok Cafe Karınca ve Klan'a gidiyoruz. Ailemle yaşıyorum ve onlar ilk başta böyle giyinmeme çok tepki verdi. Sonra alıştılar. Babam beğenmiyor ve istemiyor. Ama annem bu konuda yardımcı oluyor. Onunla alışverişe gidebiliyorum. Beyoğlu'ndaki pasajlardan, Köstebek'ten alışveriş yapıyoruz. Tüm emo'lar gibi sevincimi, üzüntümü anında gösteririm. Ama içime kapanık değilim. Moda tasarımcısı olmak istiyorum. Pera Güzel Sanatlar Lisesi'ne gideceğim. Sonra kendime modaevi açmak istiyorum."   
 2. HaYaL

  HaYaL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Şubat 2009
  Mesajlar:
  10.558
  Beğenilen Mesajlar:
  227
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Şehr-i HaYaL
  Cevap: Emo akımı nedir?özellikleri giyim tarzları nelerdir?
  :D tövbeeeeeeeeee
   
 3. Misafir Melek

  Misafir Melek Forum Okuru

  yaşasın emolar
  ben de bir emoyum ve tarzımı seviyorum.ama babam ve annem benim tarzımı sevmiyorlar,
   
 4. azca_35

  azca_35 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  19 Ocak 2010
  Mesajlar:
  37
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  emotional

  emo cular belli bir yaştan geçtikten sonra normale döneceksiniz çünkü ben bunları yaşadım ..:laugh:
   
 5. HURHUR

  HURHUR Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Eylül 2009
  Mesajlar:
  519
  Beğenilen Mesajlar:
  5
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  AFYON
  ya bizim sülaledede var 1tane özenti emo ya varya paralayasım geliyor saçınuı başını yolup ortacam köşeye aam kuzen elimden gelmiyor ama dilimle dövüyorum:n028::n028:
   
 6. HURHUR

  HURHUR Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Eylül 2009
  Mesajlar:
  519
  Beğenilen Mesajlar:
  5
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  AFYON
  tarzınızın sevilecek nesi var ben onu anlayamıyorum tövbe yarabbi
   
 7. *şiker*

  *şiker* Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  3 Aralık 2008
  Mesajlar:
  3.922
  Beğenilen Mesajlar:
  149
  Ödül Puanları:
  0
  allah akıl versin yaff :D
   
 8. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  bende emoyumve ailem tarzıma karşı çıkmıyor bazıları bizi sevmiyor olabilir ama bu şekilde olmak kötü birşey deil . aslında karşı çıkanların çoğu bizim hakkımızda hiçbirşey bilmiyor. bilenlerde zaten normal karşılıyo.
   
 9. depresif black metal

  depresif black metal Forum Okuru

  umutsuzluk birkez daha öpüyor beni dudaklarımdan...
   
 10. lilo123

  lilo123 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  22 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  33
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  böylelerini okula koyuyorlarmı :huhe:
   
Emo akımı nedir?özellikleri giyim tarzları nelerdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. örümcek ağının özelliği nedir?

  örümcek ağının özelliği nedir?

  rüyada örümcek ağı temizlemek Örümcekler günümüz teknolojisinin bile çözemediği inanılmaz canlılardır. Örümcek ağının çok özel nitelikleri olan sağlamlık ve esneklik bugüne kadar taklit edilemedi. Aynı çaptaki bir çelik telden iki kat daha güçlü olan bu doku ne kadar çekilirse çekilsin orijinal durumuna dönecek kadar esnektir. Örümcek ağları kendine yüksek hızla çarpan nesneleri...
 2. Emo Kid Nedir?

  Emo Kid Nedir?

  Emo duyguLu oLma anlamındadır emotional iLe alakası yoktur... eğer duygulu biraz içe kapanıksanız.. emo oLma hamurunuz vardır..duygusaL kız ve erkekLer vardır.. ama buNların biraz daha fazLa olduu insanlarda emo oLma potansiyeLi yüKsektir..Her Emo eşcinseL oLmak zorunda değildir.. GerÇek yada sahte işte emoların özeLLikLeri.. Emo 1moda 1müzik türü mutsuzluk,yalnızlık,melankoli durumu...
 3. giyim tarzınız ne olmalı

  giyim tarzınız ne olmalı

  giyim tarzınız ne olmalı giyim tarzım nasıl olmalı tarzım ne benim nasıl tarzı testi hadi çözün bakalım gerçekten sizi anlatacak mı? Giyim tarzınız ne olmalı? Giyim tarzınız ne olmalı? :a026::a026::a026::a026:
 4. Giyim Tarzları Nelerdir ?

  Giyim Tarzları Nelerdir ?

  giyim tarzları giyim tarzı, nasıldır, nedir, kişiliğe göre, değişir mi, hakkında bilgiyi buradan bulabilirsiniz İnsanın giyim tarzı, kıyafet seçimi dünya görüşüyle yakından ilgili. Hatta kıyafet tarzından kişilik analizi bile yapılabilir. İnsanlar, düşünceleri, söylemleri kadar olmasa da dış görünümleri ve kıyafetleriyle de karşısındaki insanda iz bırakır. Hele 'imaj her şeydir' kuralının...
 5. Melekler giyim tarzlarınız nelerdir

  Melekler giyim tarzlarınız nelerdir

  Bazılarımız rahatlığını düşünür giyiniğimde rahat olayım der bazılarımızda şık gösterişli şıkır şıkır olmalı salaş giyinmeyi sevmez aslında günlük hayatta hepimiz rahat olmayı severiz yani şöyle de olabilir giyim tarzımız yerine ve zamanına göre değişir ama gördüğüm kadarıyla tamamıyla herzaman şıkır şıkır giyinmeyi sevende çok kişi var topuklu ayakkabı hoş makyaj,aksesuarlar bakalım biizm...

Sayfayı Paylaş