gebe
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Emzik ve Biberon Temizliği Nasıl Olmalı?

  Konu, 'Bebeğimiz ve biz' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  biberon, emzik, temizliği, nasıl olmalı, dikkat edilmesi gereken noktalar, ile ilgili bilgiler burada melekler


  [​IMG]  Biberonun içindeki süt kalıntıları zamanla bakteri üretir ve bu bakteriler hızla çoğalır. Bakteriler biberondan vücuda girip kana karışabilir. Biberon, emzik gibi ürünleri suda kaynatıp mikroplardan kurtarabilirsiniz.
  Sevgili melekler,
  Bebeklerimizi büyütürken en çok dikkat etmemiz gereken noktalardan biri hijyendir.Sadece bebeğimizin değil kullandığı şeylerin temizliği de çok önemlidir.Özellikle ağzına soktuğu biberon ve emzik gibi eşyalar ayrı bir önem taşır.

  Elde yıkamaya DİKKAT


  Bir diğer seçenek ise biberonu sıcak su ve sabunla elde yıkamak. Fakat bu durumda dikkat edilmesi gereken husus güzel ve temiz bir şekilde kurulandığından emin olmak.


  Etiketleri Okuyun


  Biberon veya emzik gibi bebek malzemesi üreticileri genel olarak ürünlerin üzerin etiketlerini yapıştırırlar. Bu etiketler yardımı ile ürünün güvenli olduğuna ya da steril olduğuna dair bilgi edinebilirsiniz. Uzmanlar da bu özellikteki yani güvenli ve steril özelliğindeki ürünlerin alınması önerisinden bulunuyor. Aksi takdirde almayın. Çünkü bebeğinizin sağlığını tehdit eden unsurlar içerebilir.


  Bebek Malzemeleri Bulaşık Makinesinde Yıkanır mı?


  Bebeğiniz 1 yaşını doldurduktan sonra artık malzemeleri bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz. 80 derecede yıkanan malzemeler tam bir sterilizasyon sağlamış olur.

   
Emzik ve Biberon Temizliği Nasıl Olmalı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. parmak, emzik,biberon sorunu!

  parmak, emzik,biberon sorunu!

  Pek çok çocuk emzik, parmak ya da biberon emme alışkanlığını bırakmak istemiyor. Aşağı yukarı 3 yaşına kadar devam eden bu alışkanlık daha da uzayınca, aileler telaşa kapılıyor. Kimi 1-2 yıl daha beklemekten yana, kimi hemen bir çözüm bulmaktan. İşte size bu sorunu çözmek için bilmeniz gereken birkaç önemli nokta: * Profesyonel yardım alın. Gece gündüz uğraşıp bu alışkanlığını kırmayı...
 2. Parmak, emzik, biberon sorunu

  Parmak, emzik, biberon sorunu

  Bir çok aile çocuğunu parmak emme alışkanlığından kurtaramıyor. 5 yaşına gelse bile biberonla süt içen, emziksiz uyuyamayan çocuklar dert olmaktan çıkıyor. Bu sorunu çözmek mümkün, ama nasıl? Pek çok çocuk emzik, parmak ya da biberon emme alışkanlığını bırakmak istemiyor. Aşağı yukarı 3 yaşına kadar devam eden bu alışkanlık daha da...
 3. Hanımlar Gebelikte Genital Bölge Temizliği nasıl olmalı

  Hanımlar Gebelikte Genital Bölge Temizliği nasıl olmalı

  Gebelikte Genital Bölge Temizliği nasıl olmalı bana bu konuda acil bilgi verirseniz çok sevinirim. Bebeğe zarar vermesin diye nasıl bir yöntemle özel bögle temizliği yapabilirim?
 4. Hamilelikte Genital Bölge Temizliği Nasıl Olmalıdır ?

  Hamilelikte Genital Bölge Temizliği Nasıl Olmalıdır ?

  Sevgili melekler, her kadın için genital bölge temizliği büyük önem taşır. Bu durum hassas bir dönem olan gebelik dönemi için daha da önem verilmesi gereken bir konudur. Bu yazımızda gebelikte genital bölge temizliği ile ilgili bazı bilgiler verceğiz sizlere ... Genital bölge temizliği kadınların sağlığı için yaşamsal bir önem taşıyor. Temizlik şartlarına dikkat edilmediği zaman ciddi...
 5. İpek Eşarp Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılır?

  İpek Eşarp Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılır?

  İpek kumaşlar diğer kumaşlara göre daha hassas bir yapıya sahiptir. Eğer ipek kumaşlı aksesuar ve giysilerinize gereken bakımı ve önemi gösterirseniz uzun yıllarca sizinle kalacak ve eskitemeden kullanabileceksiniz. Gerek tesettürlü hanımlar kapanmak için açık hanımlar da aksesuar olarak kullandıkları ipek eşarp modelleri fiyat olarak da diğer eşarp modellerine göre daha pahalıdır. Sizlere bu...

Sayfayı Paylaş