Emziren anne grip olunca ne yapması lazım?

• Konbuyu başlatan Selâmet88
  • Başlangıç tarihi
S

Selâmet88

Forum Okuru
Emziren anne grip olunca ne yapması lazım?

Emzirirken grip olmak melek kadınlar kulübü emzirirken grip tedavisi forum'da.​

Emziren bir anneyim benim gibi emziren anneler emzirirken grip oldunuz mu hiç? Nasıl bir yol izlediniz. Malum ilaç alamıyorum bebeğime zarar olmasın diye. Emzirirken grip olmak çok kötü çok zormuş. Bebeğimi emziriyorum ama o da hasta olacak diye korkuyorum ve sütüm sanki azaldı hasta olalı. Grip iken neler tüketebilirim? Kolay yoldan nasıl atlatabilirim ben bu gribi. Kulağım gözüm her yerim ağrıyor sanki yaa. Grip iken bebeğime bir zararı olur mi diye endişe ediyorum. Valla bana bir fikir verin ne yapabilirim sağıp mi versem diye düşünüyorum bebeğime sütü.

images (14).jpeg

Merhabalar
Emzirirken grip olmak çok doğal ama burada endişelenecek bir durum olamadığını söylemek istiyorum. Çünkü emziren anne bunu doğal yollarla da atlatabilir. Bol sıvı tüketmek, meyve sebze yemek, dinlenmek size iyi gelecektir. Bu arada emzirmeye de devam etmelisiniz. Sakın ha sakın bebeğime hastalık geçecek diye emzirmeyi kesmeyin. Bebeğinizi mutlaka emzirmeye devam edin. Peki hastalığınız ağır seyrediyor ise burada kafanıza göre kesinlikle ilaç almayin mutlaka doktora görünmeniz gerekir.

"Emziren grip olan anneler hangi ilacı kullanmalı"​

Burada kesinlikle herhangi bir ilaci kafanıza göre almayin. Doktora danışmak ilk adım olmalı. Ayrıca grip nezle soğuk algınlığı gibi hastalıklar anneden bebeğe sütünden değil solunum yolu ile geçecektir. Maske takarak bebeğinizi bu şekilde koruyabilirsiniz. Ama sütü saatinde vermeyi ihmal etmeyin bu süt onu hasta yapmaz aksine onun bağışıklığını güçlendirir ve hastalıklardan korur.

Emziren anneler bazen sütünün azlığından şikayet edebilir, bebeğine sütün yetmediğini iddia edebilirler. Hemen bu konuda size rehber olacak bir yazı paylaşmak istiyorum. "Emziren anne adayları sütü artırmak için neler yemeli" yazımızda detaylı inceleyebilirsiniz.

Geri