Emziren anne ne yemeli

Ş

>>>>Şule<<<<

Forum Okuru
Emziren anne ne yemeli
Emziren anne ne yemeli nasıl beslenmeli

Merhaba

Dört buçuk aylık bir bebeğim var bebeğimi emziriyorum sütünde azalma olduğunu fark etmeye başladım. Birçok yerde farklı farklı yazılar okuyorum emziren annelerin beslenmesi ile ilgili emziren anneler nasıl beslenmesi lazım nelere dikkat etmesi lazım. sütümün artması için nasıl beslenmeliyim nelere dikkat etmeliyim emziren anneler beslenmesi nasıl olmalı bu konuda detaylı bilgi verirseniz memnun olurum Teşekkürler

Merhaba

Emziren anneler ilk önce sıvı alımına çok dikkat etmesi gerekiyor özellikle her gün 2-3 litre civarında su içmesi lazım. Anne sütünü arttıran en önemli etken annenin yeterli miktarda su almasıdır. Yani bütün uzmanlar özellikle annenin her gün 2,5 ila 3 litre arasında su içmesinin mutlaka gerekli olduğunu söylüyorlar.

Beslenmeye gelince anne mineral ve vitamin bakımından dengeli beslenmeli ortalama günde 6 öğün beslenmeli ve bu ürünler arasında tek bir besine ağırlık vermemeli geniş bir yelpazede protein vitamin ve mineral ağırlıklı beslenmelidir.

Özellikle yeşil sebze ve meyve tüketimine mutlaka dikkat etmeli gaz yapacak yiyecek ve içeceklerden uzak durmalıdır.

Anne sütünü arttırmak için rezene çayı sıklıkla tavsiye edilen bir çaydır. Ayrıca anne sütünü arttıran malt içecekler mevcut bu malt içecekler de anne sütü arttırma da çok başarılıdır. Anne sütünü arttıran yiyecekler arasında ıspanak karalahana özellikle , dereotu gibi yeşil yapraklı sebzeler barbunya fasulye nohut gibi baklagiller zengin yağlar içeren badem fındık ceviz gibi kuruyemişler sarımsak kimyon yulaf ve eski kaşar özellikle anne sütünü arttıran yiyecekler arasındadır.

Emzirme döneminde anne gaz yapacak yiyecek ve içeceklerden uzak durmalıdır. Ayrıca ambalajlanmış hazır gıdalardan asitli içeceklerden uzak durmalı katkılı doğal olmayan hiçbir şey tüketmemelidir.

Aşağıdaki linki de inceleyebilirsin

Geri