Emziren anne soda içebilir mi

F

Fatmazxzxzx

Forum Okuru
Emziren anne soda içebilir mi
Emziren anne soda içmesi doğru mudur zararları var mı

Merhaba

2 aylık bebeğimi anne sütüyle beslemeye çalışıyorum. Sütüm biraz azalır gibi olsa da sütümü arttırmak için her gün bol su içiyorum . En az 1 bardak süt içiyorum. Normalde yani hamile olmadığım ve emzirmediğim dönemlerde her gün bir şişe yani bir bardak soda içiyordum . Emzirirken de içmek istiyorum ama kayınvalidem bebeği emzirirken soda içmenin doğru olmadığını sütümü azaltacağını ayrıca bebekde kansızlık yapacağını söylüyor. emzirirken soda içmek zararlı mı soda içebilir miyim.

Merhaba Fatma

Bir defa şunu iyi ayırt etmek lazım. Soda ile maden suyu farklı içecekler. Soda doğal değildir bikarbonat ve ilave birkaç mineral ile birlikte gaz ilave edilerek üretiliyor maden suyu ise doğadan olduğu gibi şişelenir ve kullanıma sunulur. Maden suyunda bulunan her şey doğal haldedir ve çok zengin mineraller içerir en başta potasyum ve magnezyum bulunur bu da bizim vücudumuzdaki mineral dengesini sağlamakta ayrıca maden suyu hücrelere oksijen taşınmasında yardımcı olmaktadır. Uzmanlar maden suyunun emziren anneler için sütünü arttırdığını bile söylemektedirler . Ancak maden suyunu da tüketirken emziren anneler bir günde en fazla bir bardak yani bir şişeden fazla tüketmemeliler. Dolayısıyla soda yerine doğal kaynak maden suyu içmeni ancak günde bir bardaktan fazla tüketmemeni öneririm.

Geri