Emziren anneler cilt bakımında ne tür ürünlerden uzak durmalı

A

Arzuzzzz

Forum Okuru
Emziren anneler cilt bakımında ne tür ürünlerden uzak durmalı
Emziren anneler cilt bakımında nelere dikkat etmeli tür ürünlerden uzak durmalı

Merhaba

benim bebeğim 4 aylık ve bebeğimi emziriyorum ve mama kullanmıyorum sütüm bebeğime yetiyor . Bebeğimden önce bir takım cilt bakım kremlerim ve ürünlerim vardı ve onları kullanıyordum şimdi de kullanmak istiyorum ama endişelerim var acaba kullansam sütümle bebeğime geçecek kimyasal şeyler olur mu diye . Bebeğimi emzirme döneminde cilt bakımında daha önce kullandığım ki bir sürü ürün dolu evde , şimdi de kullabilirmiyim , bir sakıncası olur mu sütümle bebeğime geçer mi

Merhaba Arzu,

Annelerin emzirme dönemin de kendilerini ihmal etmemeleri gerekiyor bnce doğru düşünüyorsun çünkü biz kadınlar doğum yaptıktan sonra kendiizi bir salıyoruz pir salıyoruz sonra adam yüzümüze neden bakmıyor diyoruz mutlaka kendimize de bakmayı ihmal etmemeliyiz spor da yapmalı cilt bakımı da yapmalı saçlarımıza da bakmalıyız . Ama özellikle bebeğimizi emzirdiğimiz dönemde senin de söylediğin gibi yemek yoluyla sütümüze geçenler cildimize sürmekle de geçiyor hatta saç boyalarından dahi sütümüze geçer . Özellikle cilt bakımında kullandığımız kremler de ki kimyasallar sütümüze geçer ama çözümü de şu cilt bakımında kesinlikle doğal ürünler kullanmalıyız bunun çin sitemizde doğal kürler bakımlar mevcut inceleyebilirsin alltaki linkt mevcut.

Geri