Emzirenler doğum kontrol hapı kullanabilir mi

D

Demet<><>

Forum Okuru
Emzirenler doğum kontrol hapı kullanabilir mi
Emzirenler anneler doğum kontrol hapı kullanabilir mi

Merhaba

Emziren anneler doğum kontrol hapı kullanabilir mi emzirirken yeniden hamile kalmak istemiyorum emzirirken hamile kalma ihtimali olduğunu biliyorum bu dönemde hiçbir şekilde ilaç kullanmıyorum ama doğum kontrol konusuna gelince bir tedbir almak zorundayım .Doğum kontrol hapı kullansam anne sütüyle bebeğe geçer mi böyle bir etkisi var mı bebeğe bir zararı olur mu emzirirken doğum kontrol haplarını kullanabilir miyim.

Merhaba

Emziren annelerde adet döngüsünün başlaması 1 seneyi bulan kadınlarda var bir süre sonra1-2 ay sonra adet görmeye başlayanlar da var ama bu süreç içerisinde doğum kontrol ihtiyacı mutlaka olacaktır bunun için benim size tavsiyem doğum kontrol haplarından ziyade i spiral taktırmanız daha sağlıklı olur.

Emzirme döneminde doğum kontrol hapları özellikle östrojen hormon ağırlıklı doğum kontrol haplarını uzmanlar kesinlikle kullanılmasının zararlı olduğunu söylüyorlar ancak progesteron hormonu içeren hapların kullanmasında bir sakınca olmadığını söylüyorlar.

Bana kalırsa hiçbir şekilde ilaç kullanmayın spiral taktırın rahat edin . Hormonlu kimyasal içerikli ilaçlarla kullanmamış olursunuz riske de girmemiş olursunuz spiral , doğum kontrol haplarından çok daha sağlıklı bir doğum kontrol yöntemidir diyebilirim

Geri