Emzirirken ilaç kullanımı kadınlar kulübü

• Konbuyu başlatan SeldaCanlı
  • Başlangıç tarihi
S

SeldaCanlı

Forum Okuru
Emzirirken ilaç kullanımı kadınlar kulübü
Emzirirken ilaç kullanımı zararlı mı kadınlar kulübü

Mrb 3 aylık bebeğim var ilaç kullanmıyorum çok zorda kalmassam ama migrenim tuttu mu ilaç kullanmaktan başka bir çarem olmuyor . Bebeğimi emzirirken ilaç kullanımı bebeğe zarar verir mi özellikle ağrı kesiciler migren hapları süte geçiyor mu ne yapsamda migrenden kurtulsam bilemiyorum ama ilaç kullanmak da sanki bebeğime zarar veriryorum hissine kapılıyorum öyle anneler var ki şeker yer gibi ilaç kullanıyorlar emzirirken bu doğru mu benim sorunum migren ilaçları süte geçer mi geçiyorsa bebeği nasıl etkiler

Vallahi özellikle küçük çocuğu olan annelerin ilaç kullanımını bitirmeleri hatta doktorun demediği bunu kullanma dediği ilaçların hiç birisini asprin bile olsa almaması gerektiğini düşünüyorum. Yediğiniz her türlü ilaç besin ve buna benzer her şeyin içindeki maddeler çocuğunuza da geçecektir. Bilinçli bir anne olun ve bu durumu doktorunuz ile görünşün. Baş ağrısı için başka yolunuz yok ise yine doktorunuzun sizin için ve bebeğiniz için az tehlike arz edecek ilaçları önermesi gerekiyor. Doktorun dediğinden dışarı çıkmayın lüften geçmiş olsun.

Geri