Emzirirken meme uçlarım çok acıyor mantar olabilir mi belirtileri nedir?

• Konbuyu başlatan Karbeyazimmo
  • Başlangıç tarihi
K

Karbeyazimmo

Forum Okuru
Emzirirken meme uçlarım çok acıyor mantar olabilir mi belirtileri nedir?

Emzirirken memede mantar belirtileri melek kadınlar kulübü emziren annelerde memede mantar tedavisi forum'da.​

Kızlar ben doğum yapalı 1 ay oldu ama bebeğimin maalesef emziremiyorum çok büyük acı çekiyorum aşırı kötü oldu göğüslerimin uçları hem yanma hissi hem acıma ve sızlama hissediyorum biraz da kızarıklık ve ağrı var bebeğimi emzirirken neden bu şekilde ağrılar hissediyorum memede mantar olabilir mi? Emzirirken memede mantar belirtileri nelerdir yaşayanlar varsa bilgilendirebilir mi?

Merhabalar
Anlattığınız şeyler memede mantar enfeksiyonu belirtilerini gösteriyor ama kesin bir şey söyleyemeyiz görmeden mutlaka doktorunuza bir gösterin yoksa bebeğinizi emziremez sıkıntı yaşarsınız memede mantar sıkıntısı emzirirken ağrı oluşur kızarıklık vardır memede yanma hissi olabilir bebeğinizi asla emziremezsiniz acıdan ve ağrıdan.memede mantar enfeksiyonu varsa bebeği de tehlikeye sokabilir onun için mutlaka doktora görünüyor.

"Emzirirken memede mantar belirtileri"​

• Bebeğin emzirilmesi sırasında aşırı yanma hissi ve meme uçlarında ağrı
  • Meme ucunun büyük bir kısmında beyazlık
  • Meme ucunda yanma ve ağrı sızlama
  • Emzirme sırasında memede kaşıntı ve kızarıklık görülebilir
Semptomlar bu şekildedir ama hepsini aynı anda görmeniz mümkün olmayabilir onun için bir şüpheniz varsa doktora görünün bebeğiniz de sütünden mahrum kalır. "Doğum sonrası meme sorunları" konulu yazımızda da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Geri