Emzirirken memede mantar belirtileri nelerdir kızlar?

• Konbuyu başlatan Parlakyldz
  • Başlangıç tarihi
P

Parlakyldz

Forum Okuru
Emzirirken memede mantar belirtileri nelerdir kızlar?

Emzirirken memede mantar belirtileri melek kadınlar kulübü emziren annelerde memede mantar tedavisi forum'da.​

Kızlar bebeğim 1,5 aylık ve emzirirken acayip bir ağrı hissediyorum doktora gitmedim ama bebeğimi de emziremiyorum şuan emzirirken memede mantar belirtileri nelerdir mantar mı acaba bu çektiğim acı sormak istiyorum. Aynı zamanda meme ucunda çatlama ve kanamada oluşuyor bebeğini emziremeyen ecek duruma geliyorum ne yapmalıyım sizce?

Merhabalar
Öncelikle göğsümüzdeki çatlamalar ve kanamalar bir mantar belirtisi mi bunu bilmek lazım öncelikle. Aşağıda zaten size belirteceğim mantar belirtilerini ama öncelikle önemli olan bebeğinizin beslenmesi. Özellikle bu durumu eğer dilerseniz daha kötü sonuçlar doğurabilir onun için doktora görünmeniz de fayda var göğsünüzde ki çatlamalar ve kanamalar Ağrı acı gibi durumlar eğer mantar belirtisi ise doktorunuz burada bebeğe zararlı olmayan krem verecektir hızlı bir şekilde sizi tedavi eder.

"Emzirirken memede mantar belirtileri"​

• Meme ucunda çatlak bana bağlı olarak kanama
  • Meme ucunda yanma ve ağrı
  • Meme ucunda beyazımsı akıntı
  • Meme ucunda oluşabilecek kabartılar
  • Meme ucunda ve etrafında kaşıntı ve kızarıklık
Bu gibi durumlarda ilk önce doktora başvurmanız da fayda var özellikle iç çamaşırı kullanıyorsanız sık sık değiştirmek göğüs ucuna bakım yapmak gerekir. Ayrıca doktor size mantar ilacı verdiğinde bu sizi daha hızlı iyileştirecektir aynı zamanda emzirmeyi durdurmanız da gerekmez. Yine daha açıklayıcı bir cevap arıyorsanız aşağıdaki "emzirirken meme uçlarım çok acıyor mantar olabilir mi belirtileri nedir" konumuzu da aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Geri