1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Emzirme döneminde saç dökülmesi

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

selam hanımlar benim sorunum saçlarımın çok kötü şekilde dökülmesi kızımı emziriyorum acaba emzirme döneminde saç dökülmesi normalmi benimle aynı durumu yaşayan oldumu saç dökülmesine karşı neler yapabilirim

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    1.676
    Ödül Puanları:
    113
    Emzirme döneminde bebek 3-4 aylıkken ya da daha ileriki dönemlerde demir eksikliğine bağlı olarak annelerin saçları dökülür. Bu durum bebeğin bir yaşına doğru geldiği dönemlerde genelde sona erer. Eğer sona ermiyorsa bir uzman tavsiyesiyle demir eksikliğini giderici ilaçlar kullanılabilir.

Emzirme döneminde saç dökülmesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. emzirme döneminde beslenme!

emzirme döneminde beslenme!

emziren anne nasıl zayıflar emziren anneler hangi bitki çaylarını içebilir emzirirken içilen bitki çayları anne hangi çaylarını içebilir annelerin içebileceği çayları Hiçbir şey anne sütünün yerini tutamaz. Anneler hangi şart altında olursa olsun bebeğin büyüme ve gelişmesini sağlayacak yeterli sütü üretir. Sağlıklı bir anne 700-800 ml süt salgılar. Bunun için de 700 kcal’ye ihtiyaç vardır....
  2. Laktasyon (emzirme) döneminde besleme

Laktasyon (emzirme) döneminde besleme

laktasyonda beslenme emzirirken sigara içmek Süt üretimi, bir dişinin yaşamındaki beslenmenin en önemli olduğu evredir. Üreme, gelişme ya da tüm yaşam evreleri için hazırlanmış tam ve dengeli bir diyet dişinin bu dönemlerdeki besin ihtiyacını sağlayabilecektir. Emzirilen yavruların süt emme isteği, 20-30 güne kadar ya da 4 haftalık oluncaya dek artmaya devam edecektir. Dolayısıyla, annenin de...
  3. emzirme döneminde doğum kontrolü

emzirme döneminde doğum kontrolü

Anne sütü bebek için doğal ve oldukça değerli bir besindir. Emzirme sırasında hastalıklara karşı koruyucu olan protein yapılı maddeler (antikorlar) bebeğe geçer ve ishal, solunum yolu enfeksiyonu, orta kulak iltihabı, idrar yolu enfeksiyonu ve zehirlenmelerden bebeği korur. Emzirme sırasında salgılanan hormonlar annenin rahim adelesinin kasılmasını rahimin küçülmesini ve kanamanın...
  4. Saç dökülmesi

Saç dökülmesi

SAÇ DÖKÜLMESİ Saç dökülmesi sık rastlanan bir rahatsızlık olup, hemen hemen tümümüz hayatımızın belirli bir döneminde bu sorun ile karşılaşmışızdır. Dış görüntümüzün önemli bir bölümünü oluşturan saçlardali problemler hem fiziksel, hem psikolojik olarak rahatsızlık yaratır. Saç dökülmesi saçlı derinin tümüne yayılabilir veya bir kaç alanda lokalize olabilir; bu kalıcı tahribat veya geçici...
  5. saç dökülmesi

saç dökülmesi

arkadaşlar mrb ervamatin diye bi saç losyonu duydum kullananlar genelde çok memnun alsam mı almasam mı bilemedim.kullanan varsa bilgilendirirmisiniz şimdiden teşekkür ederim :)
Etiketler:

Sayfayı Paylaş