gebe
  1. *BİRİCİK*

*BİRİCİK* Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    8

Emzirmeyi bırakamıyorum

Konu, 'Tüm Kadınca Konular' kısmında *BİRİCİK* tarafından paylaşıldı.

Herkese iyi günler diliyorum 30 aylık kızım var hala ara ara da olsa emziriyorum özellikle gece uykularına dalması için emzik kullanmıştı bebekken bıraktı şimdi memeye sardı emzik veriyorum şimdi almıyor biraz uyku sorunumuz var,doktorumuza danıştık onun dediği birkaç yöntemi uyguladım fakat aşırı agresif oluyor şöyle anlatayım bir isteğini karşılamayalım hemen memeye vuruyor...Annelerimiz acı biber,tuz sür gibi şeyler söylüyor fakat ben pek razı değilim siz nasıl bir yönteme başvurduğunuzu bana yazarsanız :))

2. Meleklerin Meleği :)

Meleklerin Meleği :) *Tüm hamişler toplandık Topik Sorumlusu* Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.154
    Ödül Puanları:
    93
    Cnm annelerin dediği çok mantıklı her daim salça sur offf acıyor diyip ağlama numarası yap kızım çok acıyor oooof de bırakır inş cnm annem bile bıraktırmak bizi hep

*BİRİCİK* bunu beğendi.
  3. HemşireniZ

HemşireniZ Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Emzirmeyi tiksindirerek ya da korkutarak kısacası şok yöntemlerle bırakmayı doğru bulmuyorum. Çocukların çoğu maksimum 2 yaşında emzirmeyi kendiliğinden bırakır. İkiniz de istediği sürece emzirmeye devam edin. Emzirme seansınin sayısını azaltarak ve bebeğinizin emme ile ilgili dikkatini dağıtarak sütten kesebilirsiniz.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 17 Şubat 2017
    *BİRİCİK* bunu beğendi.
  4. Meleklerin Meleği :)

Meleklerin Meleği :) *Tüm hamişler toplandık Topik Sorumlusu* Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.154
    Ödül Puanları:
    93
    3 4 yaş çok ciddi yaş dinen erkek bebeğe iki yaşından sonra müsaade yok düşünün ve bazen çocuklar ne yaparsan yap bırakmıyor şok edici olacağını sanmıyorum tiksinse ne olacak bidaha anne sütüne ihtiyacı yokki valla eskiler çok guzel buyutnusler bizleri ne şoktan anlamışlardır nede başka bisiden şimdi herkes çok pimprikli buna bende dahil

5. yardım gebelik

yardım gebelik Forum Okuru

slm gögüslerimde ağrı var damarlaşmalar çok belirgin adetimden 2 gün geçti test yaptım silik çıktı hamile olabilirmiyim

6. BEYZA21

BEYZA21 Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.182
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba belirtiler gebelik yönün de emin olmak için önce hcg testi yapın , sonuca görede hekime görünün.

Meleklerin Meleği :) bunu beğendi.
Emzirmeyi bırakamıyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. neden sigarayı bırakamıyoruz

neden sigarayı bırakamıyoruz

sigarayı neden bırakamıyorum sigarayı bırakamıyorum sigara Mark Twain "Sigarayı bırakmak kolay, ben bunu bin kere yaptım" demiş. Belki siz de bırakmaya çalıştınız. İsterseniz neden bu kadar zorlandığınıza bir göz atalım. Sigara iki tip bağımlılık yapar. 1.Fiziksel bağımlılık 2.Psikolojik bağımlılık Fiziksel bağımlılığın sebebi nikotindir. Sigara, içildikten sonra mutluluk...
  2. emzirme sorunları

emzirme sorunları

İlk haftalarda rahat bir lohusa sutyenini gece gündüz takin. Dar sutyenler kanallari tikayabilir. Memeleri her emzirmeden sonra bolca havalandirin ve masaj yaparken yumuşak davranin. Duru su ile yikayin, sabun ciltte kuruma yapar. Daha sonra iyice kurulayin. Memeden süt sızması: İlk haftalarda emzirmelerden sonra biraz süt sızabilir. Sutyeninize yerleştireceğiniztek kullanımlık küçük...
  3. iradeisizm bırakamıyorum yaa şu nalet şeyi bırakamıyorum

iradeisizm bırakamıyorum yaa şu nalet şeyi bırakamıyorum

offffff olmuyor yapamıyorum lanet olsun bu sigara öldürecek beni çok zararlı biliyorum ama yapamıyorum yaa duramıyorum dengesizm iradesizim kendini zehirleyen bi aptalım evet ama olmuyorrrr bi yol söyleyin bişeyler diyn arkadaşlar :(
  4. Emzirme

Emzirme

Merhaba, önceden kullanmış arkadaşların fikirlerini almak istiyorum. Süt pompalarının manuel olanlarını mı elektrikli olanlarını mı tavsiye edersiniz?Teşekkürler.
  5. Emzirme önlüğü

Emzirme önlüğü

Anneler, BEBE AU LAIT sayesinde artık daha özgür! İster evinizde, misafirlerinizle olun, ister dışarıda, toplum içerisinde, yanınızda BEBE AU LAIT emzirme önlüğünüzle artık bebeğinizi her yerde gönül rahatlığıyla emzirebileceksiniz. Sağduyulu hemşireler, anneler, ünlüler ve medikal uzmanlar tarafından ödüle layık görülen, Rigiflex patentli bu kullanışlı emzirme önlüğü, her annenin sahip...

Sayfayı Paylaş