1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  En çok elaman aranan işler

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  günümüzde rağbet gören meslekler günümüzde rağbet gören meslekler ve nedenleri en çok ve nedenleri en çok Türkiye'de birçok kişi işsizlik sıkıntısı çekerkenülkemizde en fazla rağbet gören iş alanları hakkında sizlere bilgileri aktarıyorum.Hangi alanda daha fazla eleman ihtiyacı var?Hepsinin cevabı aşağıdaki yazıda mevcuttur.
  < Konu Resmi..>

  Günümüzde ilgi duyulan ve kazanç sağlayan meslek gruplarının başında IT (bilgi teknolojileri) sektöründe proje yöneticiliği geliyor.
  Yurt dışındaki pek çok firma IT uygulamaları satışı için Türkiye’de irtibat ofisi açarak genellikle de taşerona vererek çalışmayı tercih ediyor. Elektronik güvenlik uzmanlığı veritabanı yöneticisi ve analisti e-ticaret e-learning (öğrenme) tasarım araştırma-geliştirme mobil proje uzmanlığı gibi meslekler en çok eleman aranan işler arasında.
  70 bin personel açığı
  Fortune Danışmanlık Genel Müdürü Ayşen Arıduru internet teknolojileri web uygulamaları Telekom sektörüne yönelik çözümler katma değerli servis uygulamalarının yaygın olduğu günümüzde bu alanda deneyimli IT profesyonellerine büyük ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Araştırmalara göre Türkiye’de 70 bin yetişmiş IT personel açığının bulunduğunu belirten Arıduru yetişmiş personelin de bu açığı karşılayamadığını bu nedenle özel sertifikasyon programlarının her geçen gün arttığını vurguladı.
  Orta Doğu’dan talep çok Ar-ge (araştırma-geliştirme) konusunda yapılan çalışma ve projelerin geçmiş dönemlere göre gelişme trendinde olduğunu belirten Arıduru Turkcell Avea Vodafone gibi GSM operatörlerine yönelik ürün ve çözüm geliştiren şirketler oluştuğunu söyledi.


  Şirketlerin bu ürün ve uygulamaları yurt dışına ihraç ettiğini dile getiren Arıduru özellikle Türki Cumhuriyetler ve Orta Doğu ülkelerinden talep olduğunu söyledi. Arıduru bu durumun iş dünyası açısından önemli bir gelişme olduğunu vurguladı. Ar-ge uzmanına ihtiyaç arttı
  Önceleri yurt dışından alınan teknik bilgilerin kalifiye mühendis ve planlayıcıların katkıları ile artık ülkemizde de üretildiğini söyleyen Arıduru teknolojinin gelişmesi ile ar-ge uzmanlarına ihtiyacın arttığını belirtti. Ar-ge uzmanının konusunda uzman çok yönlü yurt dışındaki gelişme ve teknolojileri takip eden yabancı dil bilen araştırmacı ve analitik düşünce yeteneğine sahip olması gerektiğini belirten Arıduru sosyal kişilik boyutunun gelişmesinin önemli olduğunu söyledi.
  İŞTE EN ÇOK ELEMAN ARANAN İŞLER
  Mali denetimci ve mali analist: En çok talip edilen pozisyonlardan olduğu için. adayların ücret beklentileri çok yüksek. Pozisyonda sirkülasyon fazla.
  Java geliştirici: Java yeni ve sürekli yenilenen bir teknoloji. Bu nedenle Türkiye'de bu alanda uzmanlaşmış deneyimli kişi bulmak zor.
  Yönetici asistanı: Sirkülasyonu en fazla olan pozisyon. Her firmanın kültürüne ve beraber çalışılacak yöneticiye göre profil değişebiliyor.
  İş geliştirme müdürü: Bu pozisyon yeni yapılanma döneminde olan firmalarda talep ediliyor. Her firmada bulunan bir pozisyon olmadığı için eleman bulmak zor.
  Teşkilatlanma sorumlusu: Vakıf yapılarına yönelik bir pozisyon. Türkiye'de sivil toplum kuruluşları kariyer açısından talep edilmiyor bu pozisyonda çok fazla uzman yok ve ihtiyaç var.
  İngilizce bilen resepsiyonist: Yabancı dil bilen kişiler tercih etmediği için uluslararası firmaların sıkça talep ettiği bir pozisyon.
  Yer bulma ve kiralama uzmanı: Türkiye'de gelişen perakende sektörü ile ortaya çıkan bir pozisyon. Büyük perakende firmaları mağaza yeri bulma kiralama işlerinden sorumlu olacak kişi arıyor. Henüz uzmanlaşmış aday bulunamıyor.
  Mağaza satış elemanı: Her gün bir yenisi açılan alışveriş merkezlerinde çalışacak yetişmiş firma kurum kültürünü en iyi şekilde yansıtan vardiyalı çalışmaya açık mağaza satış elemanı pozisyonu da en fazla aranan pozisyonlardan.   
En çok elaman aranan işler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. En çok aranan nickler

  En çok aranan nickler

  aranan nickler dostlara kapak sözler sahte dostlara kapak nickler sahte sözler AğLayacak yer kaLmadı sahte dostLarın omzunda!!! ** Neden sadakatle bekleyeyim,ruhumu hasretle besleyeyim..?!?!?!( *** |..ѕσηѕυzLυкDα кαчвσLαй нαчαLLєяiiм..| son zamanların en güzel nickleri *** Elektronik etkiye şizofrenik tepki verdim sadece..!, ***PsikoLojim Bosuk Yayında Emei Geçen Her Kesn *** *** Dışarda...
 2. İnternette En Çok Aranan Kelimeler 2012

  İnternette En Çok Aranan Kelimeler 2012

  İnternette En Çok Aranan Kelimeler 2012 Arkadaşalr hiç düşündünüz mü internette en çok neyi arıyoruz neler aranıyor diye. Ben düşündüm ve merakda ediyorum internette acaba en çok neler aranıyor
 3. 2012 İnternette En Çok Aranan Kelimeler Listesi

  2012 İnternette En Çok Aranan Kelimeler Listesi

  İnternette En Çok Aranan Kelimeler 2012 2012 İnternette En Çok Aranan Kelimeler Hergün sayısını tahmin bile edemeyeceğimiz çoklukta insanın bilgisayar başında olduğunu düşündüğümüzde, en çok aranan kelimelerin de neler olduğunu merak ederiz melekler :) İşte yapılan araştırmalarda en çok aranan kelimelerden başlıcaları liste halinde yayınlanmış. Siz de merak ediyorsanız, buyrun..:)...
 4. 2012 Yılının En Çok Aranan İsimleri Neler ?

  2012 Yılının En Çok Aranan İsimleri Neler ?

  Bu konu; 2012 Yılının En Çok Aranan İsimleri Neler konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, iyi kötü bir yılı daha devirdik gidiyoruz. 2012 yılına dönüp şöyle bir baktığımızda bir an bile yerinde durmayan teknolojinin hızına bakarak internet kullanımının her alanda büyük bir hızla yaygınlaşmaya devam ettiğini söyleyebiliriz. Bu sayfamızda da 2012 yılında internet üzerinden en...
 5. 2013'te Ülkemizde ve Dünyada Googleda En Çok Aranan Kelimeler

  2013'te Ülkemizde ve Dünyada Googleda En Çok Aranan Kelimeler

  googleda en çok arananlar, googleda en çok aranan kelimeler, googleda aranan kelimeler Sevgili melekler, her an elimizin altında olan Googleda dünyada ve Türkiye'de en çok nelerin arandığını merak ediyor musunuz? İşte Google 2013 Zeitgeist listelerini geçtiğimiz günlerde yayınladı. Buyrun ülkemizde ve tüm dünyada Googleda en çok arananlar listeleri.... Türkiye'de farklı...

Sayfayı Paylaş