Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.443
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  En çok saç teli sarışınlarda!

  Konu, 'Saç Bakımı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  sacımızda kaç tel var Sizlere şimdi çok ilginç bir bilgi vermek istiyorum

  sarışın olan kişilerin diğer saçlara oranla daha fazla saç teline sahip olduğunu biliyormuydunuz?

  İnanın bu bilgi beni de şaşırttı bende ince saç tellerine sahip bir kişi olaraktan sürekli saçlarımın azlığından yakınırdım ama bu haber ne yalan söyliyeyim beni oldukça sevindirdi:)

  [​IMG]

  Saçlarınızın cinsi bir başkasından ne kadar değişik olursa olsun, saçın yapısı her zaman aynıdır. “Kütikül” denilen saçın dış yapısı, balık pulları gibi küçük pullardan oluşur ve iç tabakaları korur.

  Korteks adı verilen orta tabaka ince hücrelerden oluşarak, saça esnekliliğini verir. Bu yüzden de en önemli tabaka budur. “Saç özü” denilen en iç tabaka ise saça rengini veren pigmentleri barındırır.

  Dokusu ne olursa olsun, insanın başında 90 bin ila 140 bin arasında saç teli vardır. Saç telleri çok ince olduğu için en çok saç teli sarışınlarda bulunur.

  Sarışınlardan sonra, koyu renk saçlı kişiler gelir. Her telin kendine göre bir büyüme evresi vardır. Bu yüzden, bazı mevsimlerde saçlarımız çok zor uzar.

  Her gün belirli bir sayıda saç dökülmesi de normaldir. Saçlar sıcak havada ve geceleri daha çabuk uzar. Saçları kesmenin saçın uzamasına yardım edeceği iddiası, doğru bir düşünce değildir.

  Saçın kesilmesi, sadece kırıkların alındığından, saçın daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlar.

   
En çok saç teli sarışınlarda! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. İşte Önümüzdeki Bahar En Çok Stilleri Rastlayacağınız Saç

  İşte Önümüzdeki Bahar En Çok Stilleri Rastlayacağınız Saç

  60''ların Tarzı Uygulaması ve kullanımı kolay bir tarz. Yapmanız gereken şey, saçlarınızın arkasını ensenizi açık bırakacak şekilde kat kat kesmek. Önleriyse yüzünüzü çevreleyecek kadar uzun olmalı... Kimler Kullanabilir? Eğer geniş bir yüzünüz varsa bu saç tam size göre... Hafif dalgalı saçlarda bu modelin kullanımı çok kolay. Yapmanız gereken tek şey bir köpük ya da şekillendirici...
 2. Saç telinden mikroçip

  Saç telinden mikroçip

  ABD'de nano teknolojiyle geliştirilen ve tek bir moleküle sığdırılan bilgisayar yongası, bilim adamları tarafından tanıtıldı. Tek bir karbon nanotüpüne yerleştirilen bilgisayar devresi çalışmasının tanıtıldığı Science dergisindeki makalede, bu tasarımın bilgisayar yongalarının daha hızlanmasını sağlayabileceği belirtildi. İnsan saç telinin beşte biri genişliğinde bir yere yerleştirilen...
 3. İnsan saç teliyle diş temizliyorlar

  İnsan saç teliyle diş temizliyorlar

  Japon araştırmacılar, dişi maymunların, yavrularına insan saç teliyle nasıl diş temizlendiğini gösterdiğini gözlemledi. Japonya'nın Kyoto Üniversitesi Primat Araştırma Enstitüsünden Profesör Nobuo Masataka başkanlığındaki ekip, Tayland'da yaptıkları araştırmada, uzun kuyruklu dişi makak maymunlarının, aynı insan gibi dişlerinin arasındaki boşlukları temizleyişine tanıklık etti. Gözlem...
 4. insanlardaki en eski saç telinin ömrü ne kadardır

  insanlardaki en eski saç telinin ömrü ne kadardır

  insanlardaki en eski saç telinin ömrü ne kadardır ? Kızlar hiç merak ettiniz mi insanlardaki en eski saç telinin ömrü ne kadardır?
 5. Yüzünüze en çok yakışan saç kesimleri

  Yüzünüze en çok yakışan saç kesimleri

  hangi yüze hangi saç kesimi,hangi yüze nasıl model saç kesimi,yüzünüze yakışan saç modelleri, Saç modelinizde değişiklik yapmak istiyor, ancak bir türlü modeline karar veremiyor musunuz? Düz saç, yuvarlak yüz Omuzlarınıza doğru uzayan, ön kısmı hafif katlı düz saç modeli, yuvarlak yüzünüzü daha uzun gösterir. Kalın kesilmiş, düz kaküller ise elmacık kemiklerinizi öne çıkarır. Düz saç, kare...

Sayfayı Paylaş