1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  En Faydalı Gıdalar hangi besinlerdir acaba?

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Ben artık bir karar verdim çocuklarımın ve eşimin sağlığı için mutfakta bilinçli olmak istiyorum ve onlara besin değeri yüksek olan faydalı gıdalar yedirmek istiyorum acaba aranızdan En Faydalı Gıdalar hangi gıdalardır bilen var mı?

   
 2. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  En Faydalı Gıdalar

  En Faydalı Gıdalar Nelerdir

  HAVUÇ
  Hafızayı kuvvetlendirir, çünkü havuç, beyin metabolizmasını canlandırır. Bir şey ezberlerken ufak bir tabak sıvı yağlı havuç salatası yiyin.

  ANANAS
  Tiyatro sanatçılarının ve müzisyenlerin ihtiyacı olan bir meyvedir. İçinde uzun bir metin ezberleyebilmek için gereken fazla miktarda C vitaminini bulunur. Ayrıca önemli bir element olan mangan içerir.

  AVOKADO
  Kısa süreli bellek içindir. Fazla miktarda yağ asidi vardır. Yarım avokado yeterlidir.

  KIRMIZI BİBER
  Ne kadar acı olursa o kadar iyidir. Aroma maddeleri, vücudun kendi mutluluk hormonu endorphinin salgılanmasını hareketlendirir. En iyisi çiğ yenmeli.

  ÇİLEK
  Stresi giderir. Lifli maddesi mutluluk verir. Dozu, en az 200 gram olmalıdır.

  MUZ
  Sırrı, serotonin... Mutlu olmak için beynimizin bu maddeye ihtiyacı vardır.

  LAHANA
  Tiroid bezlerinin aktivitesini yavaşlattığı için sinirliliği azaltır. Daha stressiz öğrenilir

  LİMON
  C vitamininden dolayı canlandırır, algılama yeteneğini artırır.

  YABAN MERSİNİ
  Uzun süreli bir öğrenmede ideal bir meyvedir. Beynin kanla daha iyi beslenmesini sağlar.

  KARİDES
  Beyin besinidir. Vücuda, çok önemli olan omega 3 yağ asitlerini sağlar. Dikkât verme süresini daha uzatır.

  SOĞAN
  Aşırı yıpranmaya, fiziksel yorgunluğa karşı kullanılabilir. Kanı sulandırır; beyin, oksijeni daha iyi alır.
  CEVİZ, FINDIK, FISTIK: Konferanslarda, konserlerde, uzun araba yolculuklarında, sinirleri kuvvetlendirirken, beyindeki haber alma maddelerinin oluşumunu hareketlendirirler.

  ZENCEFİL
  İçindeki maddeler, beynin yeni fikirler üretmesini sağlar. Kan sulandığı için vücutta daha serbest akar, beyin oksijenle beslenir.

  KİMYON
  İnsanın aklına birden bir fikir getirir. İçerdiği uçucu yağlar bütün sinir sistemini uyarır, ancak yaratıcı düşünce şartıyla... Aniden bir fikre, bir buluşa ihtiyacı olan, kimyon çayı içmelidir (bir fincana iki tatlı kaşığı dolusu kimyonla).

  Diyet yapanlar için en yararlı olduğu belirtilen besinlerin başında dut geliyor. Dünyanın değişik bölgelerindeki insanların değişik gıdalar tükettiklerini hatırlatan dergi, Ama bütün insanlar için faydalı olan besinler de var ifadesini kullandı.

  Yapılan listede dünyada her kültür ve coğrafyada yararlı olduğu belirilen evrensel besinler şöyle sıralandı:

  1. Dutsu meyveler (dut, çilek, böğürtlen

  2. Baklagiller (Fasulye, nohut, mercimek

  3. Taze süt ve süt ürünleri

  4. Sadece ot yiyerek beslenen hayvanların eti.

  5. Kabuklu meyveler (fındık, ceviz )
   
En Faydalı Gıdalar hangi besinlerdir acaba? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. En Faydalı Besinler

  En Faydalı Besinler

  en faydalı besinler En Faydalı Besinler, nelerdir, nerede yetişir, hangileridir, hangi hastalığa iyi gelir konuları hakkında bilgi alalım. Her şeyin başı sağlık ve doğal olandır melekler. Yediğimiz içtiğimiz ürünlere dikka edelim :) Beslenme tarzımız bizim yaşam kalitemiz ve sağlığımız için oldukça önem taşımaktadır. Güzel ve Dengeli beslenen hayatından egzersizi eksik etmeyen...
 2. Faydalı En Önemli Besinler Hangileri öğrenelim

  Faydalı En Önemli Besinler Hangileri öğrenelim

  En Önemli gıdalar En Önemli Besinler hangileridir Sağlıklı bir yaşam için tüketmemiz gereken, en önemli besinler hangileriymiş, bu sayfamızda öğreniyor ve önemli gıdalar hakkında merak ettiğimiz tüm bilgileri ediniyoruz Melek'ler:) 1.Yumurta: Bir yumurta, yarım kilo tavuk, balık veya et ile aynı miktarda protein içeriyor. Ayrıca kan için gerekli olan K vitamini, selenyum ve B vitamini de...
 3. En Faydalı Kuruyemişler hangileri

  En Faydalı Kuruyemişler hangileri

  Kızlar kuruyemişler hayatımızın keyif dolu anlarını süsler sinema filmi izlerken en sevdiğimiz diziyi seyrederken kaselerde ellerimizde kuruyemişler çatır çutur yeriz peki En Faydalı Kuruyemişler hangileri biliyor muyuz? Bilen varsa yazsın En Faydalı Kuruyemişler nedir diye.
 4. Bebekler İçin En Faydalı Besinler

  Bebekler İçin En Faydalı Besinler

  bu konu bebekler için faydalı besinler ve yiyeceklere yer vermektedir. Bebekler için özellikle ilk 6 ay sadece anne sütü vermeniz gerektiğini savunan uzmanlar, ek besine geçiş dönemin de bebeklere en faydalı besinler hakkında da açıklamalarda bulundular. Bebeklerde ek besine geçiş dönemi çok önemli bir dönemdir. Onların sağlıklı bir şekilde büyüyüp gelişmeleri açısından düzenli ve faydalı...
 5. Saçlar İçin En Faydalı Besinler

  Saçlar İçin En Faydalı Besinler

  bu konu güçlü saçlar için faydalı yiyecekler konusunda bilgilere yer vermektedir. Güçlü saçlar için sadece kozmetik ürünler kullanmanız yeterli değildir. Özellikle saçlarınız için içten bir takviye olan ve saçlar için çok faydalı besinleri düzenli bir şekilde almanız gerekmektedir. Güçlü ve sağlıklı saçlar için beslenmenize dikkat etmeniz gerektiğini unutmayarak sizlere saçlar için faydalı...

Sayfayı Paylaş