1. PeLiNiM

  PeLiNiM Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.401
  Beğenilen Mesajlar:
  58
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ANTALYA

  en fazla anaokulu öğretmeni urfa'ya atanacak

  Konu, 'Egitim' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

  anaokulu öğretmen şiirleri şanlıurfa hayat anaokulu urfa hayat şanlıurfa Çiçeği burnunda öğretmenler atanmaya devam ediyor...En fazla kontenjanı anaokulu branşında Urfa yaptı.


  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okul öncesi öğretmenliği branşında alacağı 10 bin sözleşmeli kadro için müracaatları almaya başladı. Bayram boyunca devam edecek başvurular, 25 Eylül Cuma günü saat 12.00'de sona erecek.


  Atamalar ise aynı gün öğleden sonra gerçekleştirilecek. Atanan öğretmenler 28 Eylül'den itibaren atandıkları il milli eğitim müdürlüklerine başvurarak görevlerine başlayabilecek. 10 bin sözleşmeli okul öncesi öğretmen kadrosunu 'ihtiyaçlarına göre' illere dağıtan bakanlık, en fazla kontenjanı Şanlıurfa ve Samsun'a verdi. Urfa'ya 650, Samsun'a 450 kontenjan ayıran bakanlık, İstanbul'a 400, Trabzon ve Hatay'a 350, Sakarya'ya 300, Gaziantep'e 280, Diyarbakır, Muş, Kütahya ve Kocaeli'ne 250, İzmir'e 200 kadro ayırdı. 25 Eylül'de yapılacak atamalarda Adana 180, Amasya 150, Antalya 180, Ankara 50, Bitlis 160, Bolu 90, Burdur 90, Kayseri 200, Muğla ise 230 yeni okul öncesi öğretmenine kavuşacak.
  Yeni sözleşmeli öğretmen atanmayacaktı ama...
  2009 yılında alınacak toplam öğretmen kadrosu kapsamında kasım ayında Milli Eğitim'e 10 bin sözleşmeli öğretmen kadrosu ayrılmıştı. Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, sözleşmeli kadroyu kadroluya çevirmek için bundan vazgeçtiklerini açıklamıştı. Ancak okul öncesinde çalışan 17 bin usta öğretici kadrosunun Danıştay kararı sonrasında artık kullanılamayacak olması nedeniyle bakanlık yine sözleşmeli öğretmen atamak durumunda kaldı. Fakat kasımda kadrolu öğretmen kadrosu alabilmek için 'ek bütçe kanunu' çıkarmak gerekiyor.
  Diğer mezunların tepkisi sürüyor
  Öğretmenlik bekleyen diğer adayların kadronun sadece bir branş için kullanılacak olmasına tepkisi sürüyor. Gün boyu internet sitelerine yorum bırakan ve gazeteleri arayarak eleştirilerini dile getiren adaylar, "Okul öncesi branşında öğretmen ihtiyacı var da diğerlerinde yok mu? Bugün birçok okulda matematik, Türkçe, sınıf öğretmenliği gibi birçok branşta öğretmen ihtiyacı var. Atama bekleyen de 200 bin öğretmen adayı bulunuyor." dedi.
   
en fazla anaokulu öğretmeni urfa'ya atanacak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. En fazla dövmeli kadın

  En fazla dövmeli kadın

  tangalı kadınlar dövmeli kadın dövmeli kadınlar tangalı kadın resimleri resimleri En fazla dövmeli kadın kanada' dan Krystyne Kolorful ve Amerikan' dan Julia Gnuse (resimdeki) bu rekoru paylaşıyorlar. Krystyne yaklaşık olarak 15000$ harcamış ve 10 yılda tamamlamış. Julia ise porfiri hastalığının etkilerini gizlemek için dövme yaptırdığını söylemiş
 2. Anaokulu

  Anaokulu

  İyi insanların bir araya gelmesine, kişinin mutluluğu yakalamasına delalet eder
 3. Lütfen Çocuk sevmeyen İlköğretim yada anaokulu öğretmeni olmasın***

  Lütfen Çocuk sevmeyen İlköğretim yada anaokulu öğretmeni olmasın***

  mini mini ikiz yeğenlerime öğretmeni eğri yazıyor diye saçını çekmiş. diğeride fırça yemiş. gerekli yerlere mail attım telefon görüşmeleride yaptım ama; okuldan soğutmaktan başka bişey yapmaz bunlar sayın öğretmenler. Okumayı öğrenmeyi okulunu , öğretmenini sevmeyen bi öğrenciden ne bekleyeceğiz sonra***:hmm:
 4. En Fazla İçimde Ölürsün...

  En Fazla İçimde Ölürsün...

  ıÜü En fazla içimde ölürsün Cesedini sürüklerim gittiğim her yere Kızıl sonbaharım Hangi aşk kendi fırtınasına dayanabildi Ellerimde çoğul bir gölge kuşu Adının arkasına basmadan yürüdüm Alnımda birikti çizikler Adımdan çıkardım aklımı Aklımsız kaldım Neylersin İnsanız Ne yapsak eksiğiz işte Ölüme ayarlı saatiz En fazla içimde ölürsün Sorarım Şiir papirüslerinin hangi köşesine...
 5. öğretmene en güzel mektup

  öğretmene en güzel mektup

  öğretmene en güzel mektubu en fazla a4 kağıdının yarısı kadar yada işte engüzel mektup lazım hemen yarına lütfen

Sayfayı Paylaş