En güzel cuma mesajları

''Ana-Babasının veya ikisinden birinin kabrini her günleri ziyaret edenin günahları af olur.Haklarını ödemiş olur inş.''

''Cuma günü tırnağını kesen kimse,bir hafta,belalardan emin olur inş.''

''Cuma,fakirlerin Haccıdır ve müminlerin,gök ehlinin bayramıdır,Cennete de bayram günüdür,Günlerin en iyisi en şereflisi Cuma dır.''

''Cuma günü,iyiliklerin hazinesidir ve güzel şeylerin menbaıdır.''

Bugün Cuma günüdür. Dinim Islam dinidir. Dinimin Islam dini olduguna, yetmis binin nisfina, mühürledim üstüne.
Ya Celil, etme zelil, gönder delil. Ilahi Yarabbi hacetimi rahmet deryasini ulastir, duaya açilan elleri icabete eristir.

Ilahi Yarabbi son nefesimde kendime malik olmadigim zaman bu duami sana emanet ederim.

Selatü selaya yolladim Mevlaya, sen cümlemizin muradini ver gelecek Cuma’ya.

Allah cumanızı kabul ve mübarek eylesin..

Cuma gibi günümüz var. Islam gibi dinimiz var. Muhammed gibi sahimiz var. Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne.

''Cuma günü,günlerin en kıymetlisi,Müslümanların bayramıdır.Diğer bayram günlerinden daha kıymetlidir.
Adem aleyhisselam,Cuma günü yaratıldı.Cuma günü Cennetten çıkarıldı.Cennettekiler Allah'u Teala'yı Cuma günleri göreceklerdir.

Allah'u Teala Cuma gününü Müslümanlara mahsus kılmıştır.Cuma namazı vaktinde alış-veriş günahtır.

Cuma günü yapılan ibadetlere,başka günde yapılanların,en az iki katı verilir.Buna karşılık,Cuma günü işlenen günahlar da iki kat yazılır.

Cuma günleri,duanın kabul olacağı bir an vardır.Cuma'nın gündüzü,gecesinden daha kıymetlidir.

Hayırlı cumalar

Resulü diyor ki: günahsız ağızla edilen dua kabul edilir..
Sahabe soruyor: günah işlemeyen ağız varmıdır Ya Resulallah?
Pegamber Efendimiz(s.a.v) buyuruyor ki;
sen kardeşinin adına günah işleyemezsin o da senin adına günah işleyemez.
sen ona dua et o da sana dua etsin 'cümleten cumanız mübarek olsun....

“İki dua vardır ki, reddedilmez; o dua edenlerle Allah arasında bir perde yoktur;
Biri, zulüm gören kişinin duası
öbürü de mü’minin kardeşine gıyabında ettiği dua”

ALLAHIM eğer bana zenginlik vericeksen hayır işlerinde kullanmamı nasip eyle en yakınlarım perişanken sırf reklam olsun diye ismimi duyuracak yerlere değil hem gizli hemde gerçekten ihtiyacı olan yerlere ve önce en yakınlarıma hayrımı nasip et yoksa ahiretime faydası olmayan dünya malını istemiyorum senden hayırlı cumalar

eğer anne ve babalarınız sağ ise onların gönlünü hoş tutun onlar gidince pişmanlıklarla dolu büyük bir boşluğun içine giriceksiniz sağken kıymetlerini bilelim eğer ölmüş iseler ve yakınlarsa cuma günleri ziyaret edip dualarımızı eksik etmeyelim ben babama geçen gün şöyle dedim bu gün babalar günü küçük bahçende çiçekler açtımı babam son gittiğimde bahçende otlar büyümüştü kopardım onları ellerimle sen kaldın eski günlerimde ellerini öpemem toprak oldu gözlerine bakamam toprak oldu bana birtek mezar taşın kaldı yazıyor ismin taşında saçında toprak oldu başında rahat yat babam ruhuna el fatiha babam toprağın bol olsun ALLAHın rahmeti üzerine olsun babalar günün kutlu olsun ama artık sen yoksun haklıda olsak anne babalarımıza lütfen öf bile demiyelim en azından sssiz kalalım şuan bu kelimeri yazarken gözyaşlarımı tutamıyorum son pişmanlık ne kadar faydasız lütfen yayınlayın ve ibret olsun benim pişmalığım tüm aleme inci ALBAYRAK ERTAŞ

hayirli cumalar

burda emeyi gecen herkese tesekurler gercekten emeyinize deymis, hayirli cumalar

Geri