1. @şK_MeLeĞ!.

  @şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  19 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.035
  Beğenilen Mesajlar:
  18
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  **en guzel dostluklara**

  Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında @şK_MeLeĞ!. tarafından paylaşıldı.

  dostluk şiirleri sinirli insana okunacak dua sinirli kişiye okunacak dua kocaya dost şiirleri
  [Dostluk]
  Derdini dinleyecek bir dosta

  bir an bile ihtiyacın olursa,

  olacaksa eğer...

  Yüzünde parıldayan gözyaşlarını silecek,


  kurutacak birini,
  yakınında istiyorsan eğer...

  Herkesten sakladığın sırların varsa

  ve onları paylaşacak birini

  istiyorsan eğer...

  Sıkıntılarından kurtulmak için.

  bir dost elini, desteğini

  arıyorsan eğer...

  Zor gününü sana geçirtecek

  cıvıl cıvıl bir ses istiyorsan eğer...

  Sana çok önem veren

  ve seni çok düşünen

  birini istiyorsan eğer...

  Umutlarını paylaşan,

  tasalarını yumuşatmaya çalışan

  birini özlüyorsan eğer...

  Sana saygı duyan biriyle beraber olup,

  kendini bulacaksan;

  ben, benim diyeceksen eğer...

  Ve etrafında olup bitenlerden

  nasıl etkilendiğini anlayacak

  birine ihtiyacın varsa...

  Buradayım.

  Burada olacağım...  __________________________________________________________________________
  ...::: GÜLÜMSE :) :::...
  Günün birinde yeni bir işyeri açmaya kalkarsam,
  benimle çalışan herkes önce gülümsemeyi bilenlerin arasından seçilecek.
  Ve sonra onlar problemlerin üzerinden gülümseyerek atlamayı öğrenecekler.
  Bütün kapıların üzerinde notlar olacak,kocaman: "GÜLÜMSE"

  Güleryüzlü insanlar işsiz kalmaz, aşksız kalmaz.
  Güleryüzlü insanlar eşsiz kalmaz, arkadaşsız kalmaz.
  Gülümse gülüm. Dikenlerin elbette var ve olmalı.
  Ama gül isen önce gülen yüzünü göster.

  Çevrende güleryüzlü birini görsen sen de ona tebessüm ederdin değil mi? Elbette. Bunu, çevrendeki birine sormuştum! Onun "elbette" deyişini duydun mu? İnsanlar hazır aslında gülümsemeye, kucaklaşmaya; bir kıvılcım bekliyorlar. Ama herkes bekliyor!

  Önce, rahat olmayı dene. Ben, bir karış mesafeden, gözbebeklerinde kendi mimiklerimi ve tebessümümü görerek,
  bu tonda konuşuyorsam seninle; Gülümsemeni beklemeye hakkım var, değil mi? Kendini iyi hisset.
  Ve gülümse.....

  Gülümseyen insanlarla mı yoksa
  gülümsemeyen insanlarla mı vaktini geçirmek isterdin? İşyerinde, verimin yükselir miydi? yüzüne baktığın herkes gülümsüyor olsaydı? Ve sokaktaki problemler insanlar gülümsediğinde mi
  gülümsemediğinde mi daha kolay çözüme ulaşırdı? Kendini iyi hisset.
  Ve gülümse....
  Gülümsediğinde kendini daha da iyi hissedeceksin.

  Sen "farkını" göstermek istiyorsan sıradan insanlardan; gülümsemen yeter! . Gücün, düşünme şeklin ve olumlu yapın
  gözükecek gülümserken yüzünde. İnsanların içi yüzlerinden okunur. Ve içine göre değil, yüzüne göre davranılır sana! Farkını göster, herkes somurturken: "Kar hepimizin başına yağıyor ama ben gülümseyebiliyorum."
  Ödül olmanın "ödülünü" sun kendine,
  insanlara tebessümünü sunarak.
  Ve bu onuru "yüzünde" taşı,
  Gülümse.

  Gülümseyerek hatırlayacağınız
  bir gün geçirmeniz dileğiyle.  ______________________________________________________________________________________


  ...::: SEN MÜKEMMELSİN :::...
  İyi bilinen bir konuşmacı, seminerine 20 dolarlık bir banknotu göstererek başladı. 200 kişinin bulunduğu odaya, bu parayı kim ister diye sordu ve eller kalkmaya başladı ve konuşmacı bu parayı sizlerden birine vereceğim fakat öncelikle bazı şeyler yapacağım dedi. Parayı önce buruşturdu, ve dinleyicilere hala bu parayı isteyen var mı diye sordu, eller yine havadaydı.
  Bu sefer, konuşmacu peki bunu yaparsam dedi ve $ 20 i yere attı onun üstüne bastı, ezdi, pisletti ve para şimdi pis ve buruşuktu, fakat eller yine havadaydı ve o parayı herkes istiyordu. Ve konuşmacı şöyle dedi arkadaşlarım burada çok önemli bir şey öğrendiniz, burada paraya ne yaptıysam hiç önemli değil onu yinede istiyorsunuz, çünkü benim ona yaptığım şeyler onun değerini düşürmedi, o hala 20 dolar.

  Hayatımızda çoğu kez verdiğimiz kararlar veya hayat şartları nedeniyle hırpalanır, canımız acıtılır, yerden yere vuruluruz, kendimizi kötu hissederiz, fakat ne olduğu yada ne olacağı önemli değil, hiçbir zaman değerimizi kaybetmeyiz, temiz yada pis, hırpalanmış yada kırılmış, bunların hiçbiri önemli değildir.

  Seni sevenler senin ne kadar değerli olduğunu her zaman bileceklerdir, hayatımızın değeri ne yaptığımız, veya kimi tanıdığımızla değil kim olduğumuzla alakalıdır.
  Sen mükemmelsin, bunu asla unutma. Her zaman elinde olanları düşün olmayanları değil......  _______________________________________________________________________


  ...::: BÖYLE SEVDİM SENİ :::...
  Ben seni kocaman bir yürekle sevdim. Gözlerim değil, yüreğimdi seni gören. Sen damarlarımdaki kana karışıp , geldin oturdun yüreğime. Bir başka yerde olamazdın zaten. Sen, benim en değerli yerimde, yüreğimde olmalıydın, orada kalmalıydın. Çok aşka ev sahipliği yapan bu yürek, ilk kez bu kadar kolay kabullendi seni. Herhangi bir konuk değildin artık. Bu yüzden ne ağırlama faslı vardı, ne de ugurlama. O yüregin gerçek sahibiydin. Şimdi sonbahar, kışa giriyoruz ya... Ben dört mevsim baharı yaşadım seninle. Çiçek çiçek açtın yüreğimde. Gökkuşağı zayıf kaldı, senin renklerin karşısında. Taze bir yaprak gibi yeşildin. Açelyaydın pembeliğinle. Üzerine çiğ taneleri düşmüş sarı güldün. Kırmızıydın bir ateş gibi. Ve maviydin... En çok bu renkle anmayı sevdim seni. Denize tutkundum, denizi sensiz, seni de denizsiz düşünemedim. Seni severken dünyayı da sevdim ben, insanları da... Kendime bile dar gelirken, içinde herkese yer olan bir hayatın sahibiydim artık. En kızgın, en tahammülsüz olduğum anlarda bile, seni düşünmek yetti bana. İçimdeki sevinç yüzüme yansıdı, güldüm. Beni öylesine güldüren senin sevgindi ve ben kaygısız, içten gülüsün ne demek olduğunu, nasıl güzel bir şey olduğunu anladım seninle... Her şeye rağmen sevdim seni. Güçlüydüm ve asamayacağım hiçbir zorluk yoktu. Koca bir kente, koca bir ülkeye kafa tutabilirdim. Sen elimden tuttuğunda, patlamaya hazır bir volkan gibi hissederdim kendimi. Menzil sendin ve ben o menzile ulaşmak için önüme çıkan her şeyi yok edebilirdim. Sana ulaşmamı engelleyecek her şeyi eritirdim, kül ederdim. Sana ulaştığımdaysa sakin bir göle dönüşürdüm. Ve o göle bir tek sen girebilirdin. Sevdim ve hayrandım da... Her halin çekti beni. Durusunu, uyumanı, gülmeni, kızmanı, şaşkınlığını, saflığını, kurnazlığını, çocukluğunu, olgunluğunu sevdim. Sesini de sevdim suskunluğunu da. Küçük oyunlarını, kaprislerini, sitemlerini, korkularını sevdim. Seni ve o doyumsuz sevdanı, uçarı sevdanı anlatacak kelime bulamadım çoğu zaman. Sığmadın cümlelere ve hiçbir cümle seni yeterince tarif edecek kadar derin olmadı. Seni severken yorulmadım. Çünkü sen yaşam kaynağıydın. Her gün yenilendim. Seninle çoğaldım, büyüdüm. Eksik kalan neyim varsa tamamladın. Ölmeyecektim çünkü sen ölmezliğin ta kendisiydin.
  Sevdim İşte Ötesi Yok!..

  __________________________________________________________________________
  ...::: DOSTLARINIZI YARI YOLDA BIRAKMAYIN :::...
  Adam ve hayattaki tek arkadaşı olan köpeği bir kazada birlikte ölmüşlerdi.. Gökyüzüne çıktıktan sonra bembeyaz bulutların arasında dolaşmaya bailadılar.. adam çok susamıştı.. biraz su bulabilmek ümidiyle yürümeye devam ederken, birden kendilerini muhteşem bir manzaranın karşısında buldular.. rengarenk çiçeklerle süslü bir bahçe, altından yapılmış bir bahçe kapısı, ve onları karşılayan beyazlar içinde bir kadın.. Adam köpeğiyle birlikte kadına yaklaştı ve sordu:"Afedersiniz... burası neresi?"

  Kadın ona gülümsedi: "Burası Cennet, efendim" Adam bunun üzerine sevinçle "Harika...!!!" dedi "Peki bana biraz su verebilir misiniz? gerçekten çok susadım".... Kadın cevap verdi: "Tabi efendim, içeri girin... içeride dilediğiniz kadar su bulabilirsiniz....." Böylece adam köpeğine döndü, "Hadi oğlum içeri giriyoruz" diyerek kapıya yürüdü... ama kadın onu birden durdurdu: "Üzgünüm efendim, köpeğiniz sizinle gelemez.. hayvanları iceri amıyoruz..." Bunun üzerine adam bir an durdu.. düşündü.. ve geri dönüp köpeğiyle birlikte geldikleri yolun tam ters yönünde yürümeye koyuldular.... bir süre geçtikten sonra kendilerini bu kez tozlu çamurlu bir yolda buldular, ve yolun sonunda karşılarına çiftlik girişini andıran bir kapıyla yırtık pırtık elbiseli bir dede çıktı... adam sordu: "Afedersiniz.... bana biraz su verebilir misiniz??" Dede "İçeri gel" dedi.. "kapıdan girdikten sonra sağ tarafta bir çeşme var..."Adam sordu: "Peki arkadaşim da benimle gelip ordan içebilir mi?" Dede " Tabii..."dedi.. "çeşmenin yanında köpeğinin de su içebileceği bir kase bulacaksın..." Bunun üzerine adam kapıdan girdi... biraz yürüdükten sonra sağ tarafta çeşmeyi buldu.. Adam çeşmeden köpek de oracıktaki kaseden doya doya içerek susuzluklarını giderdiler.... derken adam geri giderek girişte bekleyen dedeye sordu:
  "Su için çok teşekkür ederim... Peki burası neresi..?" Dede "Burası cennet"dedi. Bunu duyan adam şaşırdı: "Ama nasıl olur..? az önce burası gibi kırık dökük olmayan muhteşem bir yere gittik ve orasının da Cennet olduğunu söylediler..." Dede "şu rengarenk çiçeklerle süslü altın kapılı yer mi?" dedi... "ama orası Cehennem.."Adam iyice şaşırmıştı: "Peki ama orası sizin adınızı kullanarak insanları kandırıyor diye hiç kızmıyor musunuz..??" Dede gülümsedi: "Kızmıyoruz.....çünkü onlar kendi çıkarı için en iyi arkadaşını yarı yolda bırakanları Cennet'ten uzak tutuyorlar...."

  Siz Siz Olun Ve Dostlarınızı Yarı Yolda Bırakmayın!!!
  ________________________________________________________________________
  ...::: ACELE ET :::...
  Islanmak istiyorsa çatlamış saçların
  Bahar kokulu toprağın yüreği gibi
  Yağmur sonsuza dek yağmayacak
  Acele et
  Aç yüreğini ufuklara şimdi durmadan kalbin

  Acele et
  Yıldızların arasından senin yıldızını göreceğiz
  Ve senin çiçeğini çiçeklerin arasından
  Bir defa koparacaklar
  Bir defa kopacak son fırtına
  Bir tane sen, bir defa sen, bir defa son

  Bir daha şimdi olmayacak
  Bu şarkıyı bir daha duyamayacaksın rüzgarın kucağında
  Bu dans, ağaçların dansı bitecek Güneş batmadan
  Bir defa doğacaksın
  Ve bugünkü Güneş bir defa doğacak
  Bakınca ruhunla bak gözlerine insanın
  Acele et batıyor Güneş

  Bugünün cenazesini kaldırmadan dün geceki gibi
  Hücrelerinle kokla tabiatı, bir daha dokunamayacaksın
  Bir daha kapanmayacak gözlerin, hücrelerinle uyu
  Bu elmayı santim santim ye, tüm yapraklarını öp çiçeğin
  Acele et kervan göçüyor
  Bitmez sandığın yolun yarısına bir çırpıda geldiğin gibi
  Bir çırpıda son çırpınış, son defa son dalga gelecek
  Okyanusun karnına göçtüğün zaman acele etme
  Sonsuzluğa yetecek vaktin olacak
   
 2. semazen

  semazen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  23 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  521
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  0
 3. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7.813
  Beğenilen Mesajlar:
  65
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  şehr-i MEÇHUL
  Cevap: **en guzel dostluklara**
  teşşekkürler canıma rkadaşım hepsi süperr emeğine sağlıkkk
   
 4. Gülümseme

  Gülümseme Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  24 Eylül 2008
  Mesajlar:
  282
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: **en guzel dostluklara**

  çok güzel canım.kabul edersen benimde bir katkım olsun.< Konu Resmi..>
   
 5. Mavi_Melek

  Mavi_Melek Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  5 Kasım 2008
  Mesajlar:
  94
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: **en guzel dostluklara**
  < Konu Resmi..>

  öyle bir şiir yazmak istiyorum ki içten
  yar değil bütün sevenler duysun
  öyle uzaklara bakmak istiyorum ki gözden
  uzaklar bile dayanamayıp durmasın koşşun
  sonzuzluk kapımda dursun tüm sevenler buyursun
  dedim ya 3 günlük dünya bu ,kimse boşuna yanmasın
  değilmi mutluluk sevgi , dostluk ,kardeşlik
  neden kimse kırılsın ,birbirine darılsın
  isterim bende , herkez mutlu olsun
  kalpleriniz sevgiyle dolsun
  umutlarınız yarınlarınızdan büyük olsun
  bütün sıkıntılar , dertler unutulsun
  bırak benim gönlümde boş dursun
  sizler mutlu olun, bu bende sevinç diye dursun
  tüm sevenler sevilenler yaşamaşını bilenler
  bu şiir hepinize hediyeeeeeeeee olsun nnnn
  ağlamak yok ona göre ağlatmakta yok ...!

  < Konu Resmi..>

   
**en guzel dostluklara** konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. en guzel istiklal marsi

  en guzel istiklal marsi

  Güneydogu'nun küçük bir ilçesinde görev yapan hakim, ilçe disindaki > > lojmanindan görünen karakolun bir gecesini söyle anlatir: > > > > > > 'Lojmanimizin balkonundan o karakol görünürdü. Yaklasik bir aydir her > > istihbarat kaynagindan karakolun basilacagi haberi geliyordu. Üstelik > > baskinin simdiye kadar yapilanlardan çok daha büyük olacagi...
 2. En guzel dualar

  En guzel dualar

  dosta dualar korkulu rüya görmemek için okunacak dua EN GÜZEL DUALAR SIKINTILI ANLARDA OKUNACAK DUA OKUNUŞU: "Subhânallâhil Aziym!" MANASI: "Büyük ve yüce Allâh'ı tesbih ederim!" BESMELEYİ UNUTUNCA OKUNACAK DUA OKUNUŞU: Bismillâhi evvelehü ve âhirehü MANASI: Başından sonuna kadar Allah'ın adıyla. BU DUA KORKULARI GİDERİR OKUNUŞU: "Hasbinallahü...
 3. En Guzel Benim Evim Yarismasi : )

  En Guzel Benim Evim Yarismasi : )

  Merhaba Meleklerrrrrrrr, Cok farkli bir yarisma baslatiyoruz.... EN GUZEL BENIM EVIM Yarismasi.... not: Bu Resim internetten alinmis sadece ornektir,yarismada olmayacaktir Katilmak isteyen melekler, evinizin hosunuza giden en guzel kosesini, odasini, banyosunu, mutfagini, yada sadece dekorasyonunu cok begendiginiz belli bir kosesinin resmini, oncelikle bana ozel mesaj olarak aticaklar,...
 4. En guzel dogum hıkayerı

  En guzel dogum hıkayerı

  Cennetim... Seni içimde hissetmeye başladığım o gün gözyaşlarımı tutmak için zorlamadım kendimi… Bir insanın kalp atışı bu kadar mı etkilerdi, insanı… O an bir kez daha şükrettim allaha, bu nasıl bir mucizedir allahım.. Ben hamileydim.. Bir kaç hafta geçtikten sonra seni kaybetme ihtimalimi öğrendim.. Dünyam başıma yıkılmış sanki, bir daha bu duyguları tatmayacak gibi hissetmistim.....

Sayfayı Paylaş