Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.471
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  En Güzel Murathan Mungan Sözleri

  Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Bu konu Murathan Mungan sözlerine yer vermektedir.
  Ünlü oyun, öykü, roman ve şiir yazarı Murathan Mungan sözleri birçok kesim tarafından çok beğeniliyor ve sözleri msn iletileri ve facebook paylaşımların da paylaşılıyor.

  Sizler için seçtiğim en güzel murathan Mungan sözlerinden seçtiğim sözleri paylaşıyorum. İçlerin de benim de çok beğendiğim sözler var eminim ki sizde kendinizden birşeyler bulabileceksiniz:)

  Özellikle bu sözü ben çok tuttum “Uğruna neler kaybettiğinin hesabını yaparak hiçbir zaferin tadını çıkaramazsın. Bu yüzden nelerden vazgeçmiş olduğumu düşünmem bile! Kazandıklarıma bakarım.” ne güzel söylemiş Murathan Mungan:)  < Konu Resmi..>

  Hayatım, içimden geçen cümleler içinde geçti.

  Her yazı öncelikle bir dil bulmaktır. Dilini bulmuş olmak, bir yazının yarısı eder. “Yalpa” için ilginç bir dil bulduğumu düşünüyorum.

  “Hepimiz sevilmek, beğenilmek, alkışlanmak istiyoruz. Önemli olan eleştiriden yararlanmaktır”

  “Erkekler yalnızca beraber olduklarında değil, ayrıldıklarında da eksiltiyorlardı kadınları…”

  “Ne yazık ki, kadınlar arasında kurulan ittifakların çoğu, ancak başka kadınlar söz konusu olduğunda mümkündür.”

  “Kadınlar esir alındıkları yeri, korundukları yer sanırlar. Kadnlar için hem siper hem sığınaktır mutfak ve her zaman sıcak aile yuvasının içimizi ısıtan sembolü anlamına da gelmez; yaşayan ölüler halina gelmiş kimi kadınların morgudur aynı zamanda. Toprağa verilene kadar bekledikleri yerdir.”

  “Birçok kadın delirmemek için, kendini ev temizlemeye vurarak delirir.”

  “Her çocuk sahibi kadın, buna karşılık hayatının en az yarısını öder. Geri kalan yarısındansa artık ne çıkarsa!”

  “Bilincin laneti, insanoğlunun uğradığı lanetler içinde en korkuncudur.”

  “Toplumsal hafıza, yalnızca başarmışların kaydını tutar. Kaybedenlerin hikayesi hiç saklanmaz. Oysa dünya tarihinin çok önemli bir bölümü kaybedenlerin hikayelerinde saklıdır.”

  “Yalnızsanız, zamanın ve ölümün fazlasıyla farkındasınız…”

  “Kalabalıkların başıboş uğultusu, içinizdeki uğultuyu oyalar… İnsanı içinin sesini dinlemekten alıkoyan gürültüler, kimi zaman bir çeşir terapi yerine geçebilir.”

  “Bazı hayaller, boşa çıksalar bile, gücünü yaşanmışlıktan alan hatıralar kadar canlı ve şiddetli hatırlanabilirler.”

  “Şimdi her çeşit kötülüğün, zeka oyunu;her çeşit aşağılamanın ince alaycılık sanıldığı bir çağa geldik.”

  “Mutlaka her durumda vermem gereken bir karşılık bulunması zorunluluğunu hangi yaşlarda, nasıl edindim bilmiyorum. Hiçbir şeyi kesin sessizliklere, belirsizliklere, suskunluk anlarına, boşluğa emanet edememek, gerçek bir iç yükü… Oysa, dünyanın açıklamalarla kolaylaştığını kim söylemiş!”

  “Yanıtları merak gidermede değil, yeni sorular üretmede kullanıyor, bütün çocuklar gibi. Her açıklama çabası, saniye sektirmeyen yeni bir soruya yol açıyor. Bir tek çocuk bile, dünyadaki bütün 5N’lerden nefret ettirebilir insanı. ‘Ne, Neden, Nerede, Ne zaman, Nasıl?’Oysa, gerçek yanıt ne kadar güzel ve yalındır: ‘Elinin körü!’”

  “Kadın dediğin, başına gelenlerin üzüntüsüyle yetinmez, gelebilecek olan bela çeşitlerini de hayal ederek, derdini çoğaltır.”

  “Zamana derinliğini veren şey hüzündür.”

  “Aslında hiçbir anne oğlunun hayatında kendi yerini alacak birini istemez, ama öyle görünür. Birçok anne oğullarına eş olarak ancak kendilerinin “dublörü” olabilecek kızları beğenirler. Hayatlarının geri kalanını da “dublörlerinin” hata ve kusurlarını aramaya adarlar. İnsanın tepesini attıran bu kadınların önüne oğullarını atıp, ” Hadi gel benim yerime sen oyna,” diyesiniz gelir.”

  “Her insan, kendi olması karşılığında topluma bir bedel öder. Az ya da çok, ama mutlaka bir bedel. Kimse bedelsiz kendi olamaz. Bu bedel çoğu kez yalnızlıktır.”

  “Uğruna neler kaybettiğinin hesabını yaparak hiçbir zaferin tadını çıkaramazsın. Bu yüzden nelerden vazgeçmiş olduğumu düşünmem bile! Kazandıklarıma bakarım.”

  “İnsanların acıları onlar çok konuştukları için uzun sürüyor.”

  “Çok gevezelik eden bir toplumduk belki, ama aslında hiç konuşmuyorduk. Sahiden konuşmuyorduk.”  - İnsan masumiyetini bazen bir başkasının günahıyla öder.

  - Sürekli geçmişe dönüp bakarsan boynun tutulur.

  - Bazı gecelerin sabahı yoktur yalnızca karanlık olarak kalırlar.

  - Bir tek gece vardır insanın hayatında. Ömür boyu sürer nöbeti. Bu da öyleydi. İyi ol, sağ ol, uzak ol. Ama bir daha görme beni.

  - Ne zaman içime biraz fazla baksam yükseklik korkum depreşir.

  - Kırık bir kalbi alçıya alırsanız, herkes gelir imzasını atar.

  -Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.

  - Şimdi bir mevsim değil, koca bir hayat girdi aramıza Biliyorum ne sen dönebilirsin artık, ne de ben kapıyı açabilirim sana

  - Çok sevmenin sevgisizliğine uğradım ben.

  - Oysa bilmediğin bir şey vardı sevgilim, ben sende bütün aşklarımı temize çektim.

  - Onca şarkı, onca film, onca roman ama sevmeye yetmez; herkesin kalbi.

  - Aptallığımız; birbirimizde sahip olmadığımız özellikleri aramamızdı.

  - Kanayan yaralarına, kan dursun diye başka bedenler basarsan, mikrop kaparsın.

  -Dediler ki; yaşından çok daha olgunsun. Evet, dedim. Çünkü hep büyüklük bende kaldı.

  - Dört tane gerçek dost edin, tabutunu taşısın yeter…

  - Alçalan insanların yükselen değerlerinden uzak duruyorum.

  -Uzak dediğin önce içinde birikir insanın, sonrası yalnızca yoldur.


   
En Güzel Murathan Mungan Sözleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sevgiliye En Güzel Sözler

  Sevgiliye En Güzel Sözler

  sevgiliyi sevindirecek sözler Sevdiğiniz için en güzel sözleri yine sizin bulacağınıza hiç kuşku yok. Ama o sözleri söylemek için ilham alabileceğiniz aşk cümlelerine bir göz atmanızın da bir sakıncası yok... SEVGİLİM Bir Gün Cehennemde Karsılaşabiliriz. Sen Kalp Hırsızı Olduğun için , Bense Tanrıyı Bırakıp Sana Taptığım için. Sevgililer günün kutlu olsun. SEVGİLİM Dün gece sen uyurken...
 2. Yaz geçer - murathan mungan

  Yaz geçer - murathan mungan

  zamanla yerleşir yaşadıkların yeniden konumlanır çoğalır anlamları önemi kavranır zamanla yerleşir yaşadıkların yeniden konumlanır murathan mungan mutluluk çoğalır anlamları önemi kavranır bir zamanlar anlamadan yaşadığın şey çok sonra değerini kazanır yokluğu derin ve sürekli bir sızı halini alır "ölü bir yılan gibi yatıyordu aramızda yorgun, kirli ve umutsuz geçmisim oysa bilmediğin...
 3. Sevgiliye en güzel sözler

  Sevgiliye en güzel sözler

  erkek sevgiliye güzel sözler erkek sevgiliye günaydın mesajları çiçek kartına yazılacak sözler çiçek notları notları Sevgililer günü sevdiğiniz insanın kalbini kazanmak ve ona sevdiğinizi güzel sözlerle yollamak istiyorsanız aşağıdaki sevgiliye en güzel sözler konulu mesajlara göz atmanızı tavsiye ederim:tik: Bütün mevsimleri bir günde, bütün yılları bir mevsimde yaşamaya razıyım seninle......
 4. Murathan Mungan /Gece Nöbeti

  Murathan Mungan /Gece Nöbeti

  Daha Az Seviyorum Seni.. Giderek Daha Az.. Unutur Gibi Seviyorum.. Azala Azala.. Aramızdaki Uzaklığın Karanlığında.. Geceler Kısalıp..Gündüzler Uzuyor Öyle Olunca.. Daha Az Seviyorum Seni.. Kendini İyileştiren Bir Yara Gibi.. Daha Az.. Ve Zamanla.. Sen Geceyi Tutuyorsun..Ben Nöbetini.. Uzak Dağ Kışlalarında.. Görmüyoruz Birbirimizi.. Usul Usul Sis İniyor.. Kopmuş Yollara.. Işığı...
 5. Murathan Mungan Biyografi Bilgileri

  Murathan Mungan Biyografi Bilgileri

  bu konu Murathan Mungan'ın hayatı ve eserleri hakkında bilgilere yer vermektedir. Ünlü şair, oyun ve öykü yazarı Murathan Mungan hakkın da biyografi bilgilerine sahip olmak isteyenler için kendisinin hatayı ve eserleri hakkında genel bilgileri sizler için paylaşıyoruz. 21 Nisan 1955'te İstanbul'da doğdu. Ortaöğrenimini Mardin'de yaptı. Mardin Lisesi'nden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Dil...

Sayfayı Paylaş