En güzel sütlaç yapımı için tecrübeli hanımlardan tarif bekliyorum

• Konbuyu başlatan Seyhanaklitemiz
  • Başlangıç tarihi
S

Seyhanaklitemiz

Forum Okuru
En güzel sütlaç yapımı için tecrübeli hanımlardan tarif bekliyorum

En güzel sütlaç melek kadınlar kulübü en güzel sütlaç yapımı forum'da.​

Kızlar sütlacı bir türlü beceremiyorum yaa şöyle püf noktaları ile güzel bir sütlaç tarifi verir misiniz? En güzel sütlaç nasıl yapılır? Ben neyi beceremiyorum bilmiyorum hem tatsız hem de lapa oluyor. Lokanta usulü sütlaç nasıl yapılır tarifleri bekliyorum ama sürekli yapan ve sütlacı begenilenlerden bekliyorum.

Merhabalar
Sütlaç aslında milli tatlarımız dan biri gibi görüyorum ben sütlaç yapmak için bazı püf noktalarını ihtiyacımız var örneğin buğday nişastasıyla mı yoksa Mısır nişastası ile mi yapıyorsunuz ya da pirinci çok mu koyuyorsunuz ya da çok az mı koyuyorsunuz gibi ve bunun gibi püf noktalarına dikkat ettiğiniz takdirde güzel bir sütlaç yapabilirsiniz ben özellikle fırında üstü kızarmış olanını tercih ediyorum.

"En güzel sütlaç tarifi"​

• Öncelikle 1 çay bardağı pirinci iyice yıkayıp kaynamaya bırakıyorsunuz
  • Pirinçler pişerken diğer tarafta 6 bardak süt ve bir buçuk su bardağı şekeri pişirmeye bırakıyorsunuz
  • Bir kase içerisine 3 yemek kaşığı buğday nişastasını 1 su bardağı su ile iyice homojen şekile gelene kadar karıştırıyorsunuz.
  • Bunu karıştırarak sütün olduğu tencereye ekliyorsunuz ve sütü kaynamaya bırakıyorsunuz.
  • Kaynayıp kıvama gelen sütün içine kaynamış olan pirinçleri de ekleyip bir taşım daha kaynattıktan sonra ocaktan alıyorsunuz.
  • Kaselere boşaltıp ister bu şekilde servis edin isterseniz fırın çömlekleri ne koyarak fırında üstü kızarana kadar pişirin. Ben üstünün hızlı kızarması için azcık toz şekeri serpiştirin yorum.
Sütlaç gibi sevdiğimiz bir tatlı olan kazandibi nasıl yapılır aşağıdaki linkten "kazandibi" bir tarifini bulabilirsiniz.

Geri