Etiketler:
 1. THESECRET

  THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

  Kayıt:
  16 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenilen Mesajlar:
  225
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  İstanbul

  En güzel yılbaşı hediyeleri !

  Konu, 'Kadınca' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

  yılbaşı hediyeleri,yılbaşında nasıl hediye alınır,eşime yılbaşında ne hediye alabilirim,sevgilime yılbaşında nasıl hediye almalıyım,yılbaşı hediyesi nasıl olur,yılbaşında kime ne hediye alınır

  < Konu Resmi..>  ING Bank tarafından yapılan araştırma ve hazırlanan 'Özel Günler Tavsiye Listesi' bu sorulara yanıt vererek bütçemizin sınırlarını aşmadan sevdiklerimizi sevindirmenin ve mutlu bir yılbaşı geçirmenin yollarını gösteriyor

  Özel bir gün yaklaşıyor ve sevdiklerinize ne hediye alacağınızı henüz bilmiyorsunuz… Ya da alacağınız hediyeyi seçtiniz ancak bu hediye için yapacağınız harcamanın bütçenizi aşmasından endişe ediyorsunuz… ING Bank tarafından yapılan araştırma, bazı basit adımlarla tatil ve özel gün dönemlerinin hem eğlenceli hem de ekonomik açıdan zorlanmadan geçirilebileceğini ortaya koyuyor. Araştırma sonuçlarına göre hazırlanan 12 öneri bu süreci nasıl daha iyi yönetebileceğinize dair ipuçları veriyor:

  Para yerine zaman harcayın

  Sevdiklerinize belli bir bütçe karşılığında hediye almak yerine duyarlı oldukları bir alanda faaliyet gösteren bir hayır kuruluşunda ya da dernekte gönüllü olarak çalışabilir ve bu konuda harcadığınız zamanı ve emeği onlara hediye edebilirsiniz. Türkiye'de eğitim, sağlık, çevre ve sosyal gelişim gibi konularda gönüllülük esasına dayalı çalışılabilen çok sayıda dernek ve kuruluş bulunuyor.

  Paylaşma hissi yaşatarak mutlu edin

  Araştırma, başkaları için yapılan harcamanın insanları kendisi için yapılan harcamadan daha fazla mutlu ettiğini gösteriyor. Hediye vermek istediğiniz kişi adına bağış yapabilir, ağaç dikebilir veya ihtiyaç sahibi birinin ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Bunu dernekler ve hayır kurumları aracılığıyla yapabileceğiniz gibi kendi çabalarınızla da gerçekleştirebilirsiniz.

  Hediye alırken nakit kullanmaya dikkat edin

  Özel günlerin yaklaştığı dönemlerde hediyeler için yapılan harcamalar artar. Bu dönemde harcamalarınızın kontrolden çıkmaması için kredi kartı yerine nakit kullanmayı tercih edin. Araştırma 'kredi kartı diyeti' uygulamanın harcama ile tüketim arasındaki zamanı kısalttığını ve ne kadar harcama yapıldığına dair farkındalığın arttığını gösteriyor.

  Evdeki hesap çarşıya uysun

  Satın alacağınız ürünün gerçek fiyatından emin olun ve nakliye, aparat, ek ürün gibi detaylar olup olmadığını kontrol ederek beklenmedik bütçe aşımlarını önleyin.

  Hediyenizi kendiniz yapın

  Araştırmaya göre sevdiklerinizi mutlu edecek hediyenin yüksek bir fiyat taşıması şart değil. O güne özel bir pasta yaparak, el yapımı kartlar ve dekoratif eşyalar hazırlayarak ya da örgü yaparak da onları sevindirmeniz mümkün… Nesnelere kattığınız değer sizi de hediye sunduğunuz insanları da daha fazla mutlu edecektir.

  Bütçe limitinizi belirleyin

  Alışveriş eğlencelidir ancak temel bir bütçe oluşturmak ve sınırlarınızı bilmek sizi istenmeyen sürprizlerden koruyacaktır. Harcamalarınız için önceden plan yapın ve bütçenizi hesaplayın.

  Süslü paketler hediyenin keyfini artırır

  Araştırmaya göre hediyenizi nasıl paketlediğinizin hediyeyi alan kişinin aldığı keyfi artırmada önemli bir etkisi var. Güzel paketlenmiş bir hediye, açana daha fazla keyif vermenin yanı sıra daha özel bir hediye olduğu hissini de yaşatıyor.

  Sevdiklerinize vakit ayırın

  Aileniz ve dostlarınız olmadan özel günler özel olamaz. Araştırma, sevdiklerinizle zaman geçirmenin mutluluğa doğrudan bir katkısı olduğunu kanıtlıyor. Araştırmada, ailesini ve arkadaşlarını haftada bir iki kez yerine daha sık gören kişilerin yılda 50 bin TL'lik ücret zammı almaya eşdeğer bir mutluluk artışı sağladığı belirtiliyor.

  Yeni şeyler yapın

  Pek çok mutluluk ekonomisti, insanların hediye olarak bilgisayar gibi fiziksel bir ürün yerine konser bileti veya tatil gibi yeni ve özel bir deneyimi tercih ettiğini belirtiyor ve birlikte yaşanan yeni deneyimlerin yaşattığı mutluluğun değerine vurgu yapıyor.

  Plana sadık kalın

  Özel günlere dair bir eylem planı belirleyin ve bu plana riayet edin. Kendinize hedefler belirleyin ve bu hedefler için zaman sınırı koyun. Böylelikle planlarınız daha elle tutulur hale gelecek ve sürüncemede bırakma ihtimaliniz azalacaktır.

  Sürpriz yapmak isterken hayal kırıklığı yaratmayın

  Araştırma, insanların çoğunlukla sürpriz hediyeler yerine sahip olmak istediklerini dile getirdikleri bir şeyi hediye olarak almaktan mutlu olduklarını gösteriyor. İşin sihrini tümden kaçırmamak istiyorsanız, hediyeyi alacak kişiye istediği şeylerin kısa bir listesini yaptırıp onlardan birini seçme yoluna gidebilirsiniz.

  Ayağınızı yorganınıza göre uzatın

  Yılbaşı ve özel günlerde başkalarının yaptığı harcamaları ve aldıkları hediyeleri ölçü kabul etmeyin. Kendinize harcama limitleri koyun ve bu limitlerin üzerine çıkmayın.
   
En güzel yılbaşı hediyeleri ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kadınlara Alınabilecek EN Güzel YIlbaşı Hediyeleri

  Kadınlara Alınabilecek EN Güzel YIlbaşı Hediyeleri

  kadınlara alınacak hediyeler Yılbaşı geldi çattı...Ne hediye alıcağınıza karar verdiniz belki birçoğunuz hediyelerinizi aldınız bile...Yada bayan arkadaşlarınıza kızkardeşinize ve annenize ne hediye alıcağınıza hala karar veremediniz...Ozaman sizler için hazırladığımız bayanlara alınabilecek yılbaşı hediyeleri listesine bakmanızı tavsiye ediyorum melekler... 1.Yılbaşının rengi kuşkusuz ki...
 2. En Güzel Yılbaşı Hediyeleri

  En Güzel Yılbaşı Hediyeleri

  Yılbaşı gibi özel bir geceyi, daha şık bir hale getirmek sizin elinizde. Eviniz rahatsa evinizde, arkadaşlarınızla paylaşmaktan hoşlandığınız mekanlar varsa orayı tercih edebilirsiniz. Fakat unutmayın, ev her zaman ortam olarak, daha rahattır. istediğiniz müzik, istediğiniz yiyecekler ve istediğiniz eğlence programı. Saat 00:00 olduğunda tüm iyi dilek ve mutluluklarınızı iletin göklere? Evde...
 3. En İlginç Yılbaşı Hediyeleri

  En İlginç Yılbaşı Hediyeleri

  Cuplens - Objektif Bardak Fotoğraf meraklıları bilir, iyi bir objektif çok iş yapar. Ama pahalı objektiflerin bile yapamayacakları vardır ki onları da Cuplens yapar! Çok fonksiyonlu replika objektif Cuplens hem bardak, hem kalemlik, hem küllük, hem para kabı... Oscar Ödülü - Oskar Başarı Heykeli Büyük Boy Artık Oscar ödüllerini sadece Hollywood yıldızları almayacak, onları tüm...
 4. En Güzel Bebek Hediyeleri Hangileri?

  En Güzel Bebek Hediyeleri Hangileri?

  bebek hediyesi, bebeğe ne alınır, bebeğe doğum hediyesi Sevgili melekler, bir yakınımızın bebeği olduğunda yapmamız gereken uygun bir hediyeyle bebeği görmeye gitmektir. Yakın da olsa uzak da olsa almamız gereklen hediyeyi seçerken bazen zorlanabiliriz. Oysa genel olarak bebeklere alınabilecek en güzel hediyeler belli başlıdır. İşte bu konuda zorlananlar için en güzel bebek hediye...
 5. Yılbaşında Gidebileceğiniz En Güzel Yerler

  Yılbaşında Gidebileceğiniz En Güzel Yerler

  yılbaşında gezebileceğiniz en güzel yerler,yılbaşında gzebileceğiniz en iyi yerler,yılbaşı gecesi gidilebilecek yerler,yılbaşını nerde geçirsem,yılbaşını nerde geçirebilirim Kanada Banff Doğal Parkı’nın merkezinde bulunan Louise Gölü Kuzey Amerika’nın en güzel manzaralarından birine sahip. Louise Gölü 3 farklı kayak pistine sahip ve kayak severlerin tercihlerinde üst sıralarda....

Sayfayı Paylaş