En ideal ev dekoru önerileri ile yeni ev dekore edeceklere öneriler

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
En ideal ev dekoru önerileri ile yeni ev dekore edeceklere öneriler
Ev dekorasyonunda beğenilen bir ortam yakalamak pek çok kişinin hayalidir. İdeal görünümlü bir ev dekoru için öncelikle evi her köşesi her odası ile ayrıntılı bir şekilde tanımanız gerekecektir. Her odada yakalayacağınız dekoratiflik bir yana doğru seçimlerde bulunabilmenin de önemi büyüktür. En özel oda görünümleri için evinizin eşyasının boyutunu ve dekorasyon tarz bütünlüğünü yakalamanız birincil dikkat edecekleriniz arasında yer almaktadır. Öyleyse ideal bir ev dekoru nasıl yapılır size vereceğim tavsiyeleri dinlemek adına harekete geçebilirsiniz.

1-küçük-ev-dekorasyonu-nicety.livejournal.jpg

Küçük bir eviniz varsa üstteki gibi düzenli ve bir o kadar da bütünlük sağlayıcı bir görünüm yakalayabilmeniz mümkün. Beyaz ve açık renklerin kombini ile harika bir uyum yakalayarak evde sanki gayet geniş bir evmiş havasını yakalayabilmeniz mümkün. Birden fazla aydınlatma ürünü kullanmak işinize yarayıcı ferah ortamları kendiliğinden oluşturmaya yardımcı olacaktır. Mesela yemek masasında kullanacağınız büyük beyaz mumlarla dolu bir şamdanlığın yer alışı sizlerin yemek keyfinizi ikiye katlayabilecek harika bir seçenek olabilecektir. Yatak odasını gösterse de evde büyük camlı bölmelerin yer alışı genişliğin her zaman hissedilebilmesini sağlayacaktır.


curtains-or-blinds-is-better-for-living-room.jpg


Evinizde farklı çizgileri bir arada tutabilen uyum dengesini sağlayabilme fırsatı da yaratabilirsiniz. Üst resimde hem sıcaklığı sunan taş duvar uygulaması hem de modern koltuklarla denge harika bir şekilde yakalanmış. Birisi doğallığı simgelerken diğeri modernliği çağrıştırmış ama yine de zıtlık oluşturmamış. Stor perdesi, modern aydınlatma ürünleri ve yaşam ünitesi modeli ile üst resimdeki uygulama karşısında gözlerinize inanamayacaksınız. Sizlerin de ideal bir salon dekorunuz bu tarz olsa ne dersiniz?

Ev-dekorasyonu2.jpg

Evimde olmazsa olmaz lüks görünümden bir kesit olmalı diyenler içinde üstteki resmi sunuyorum. Dekor ürünleri ile lüks dekorun istediği verebilen bu dekor modeline de karşı koyamayacak kadar bağlanabileceksiniz. Koltuklar, aydınlatma ürünleri, duvardaki fayans modellerinin şıklığı ile lüks görünüm kaçınılmazınız olacaktır.
İstikbal-Aristo-Koltuk-Takımı-1.jpg

Uyumlu renkler ve kaliteli görünümlü koltuklar da odalarınızda aradığını görünümleri verebilecek olanlardandır. Sizlerin ideal ev görünümünde odanızı daraltmayacak mobilya seçimleriniz, dekor bütünlüğü yakalamanız ve her odanın ihtiyacına yanıt bulmanız ile ev dekorunda en ideali yakalamanız mümkün. Harekete geçmek adına ne bekliyorsunuz?
salon-dekorasyonu-5.jpg
 
Geri
Üst