En ideal mutfak düzeni nasıl olmalıdır?

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
En ideal mutfak düzeni nasıl olmalıdır?
Mutfak dekorasyonları en önemsenen alan zenginliklerindendir. Mutfak düzeni denildiği zaman farklı mutfak biçimlerinin yanı sıra değişik depolama alanları da akla gelebilmektedir. Düzenli bir mutfak ya da mutfakta düzenleme nasıl olmalıdır sorularına cevap bulmak amacı ile yapacaklarınızı göz önüne alarak düşünebilirsiniz. Mutfağınızda bir yenilikse düşünceniz evinizde mutfağınızı yeri ya da mutfak şeklini göz önüne alarak düşünmeye başlayabilirsiniz. Dar mutfaklarda en çok araştırılan konular başında ise en çok depolama nasıl gerçekleştirilir hususuna cevap bulunmaya çalışılır.

8247-mutfak-adasi-olmali-mi.jpg

Üstteki görünüme bakılırsa salon ve mutfağın birleşiminin gerçekleştirildiği bir ev ortamı ile karşı karşıyasınız demektir. Böyle dar mutfaklar için ankastre mutfak tipindeki eşya yerleştirimi gerçekleştirilmeli ve ardından yeme alanı için üstteki gibi açılır kapanır masa tarzı bir seçenek ile yemek yeme alanı oluşturabilirsiniz.
8914-.jpg

Depolama alanı mı istiyorsunuz? Üstteki resime bakarak marangozunuzunda aracılığı ile fazla tüm eşyalarınızı yerleştirebileceğiniz bir mutfak dolabına sahip olabilirsiniz. Hatta mutfakta uygulamak istediğiniz U tipi, L tipi ya da ada tipi mutfak görünümler örnekleri sunarak işçiliği marangozdan son derece fonksiyonel ürün zenginliğine sahip olabilme olanağı yakalayabilirsiniz.
201247124127_monoco_1.jpg


Ada tipi mutfaktan bir kesit olan üstteki görünümde geniş mutfağı olup da yer problemim yok diyenler için oldukça ferah bir mutfak dekor uygulamasıdır.
mutfak-duzenleme-ve-ipuclari.jpg

Mutfağımda neyi nereye koymalıyım telaşına kapılanlar içinde üstteki model idealdir. Farklı yerler açabilecek fonksiyona sahip ürünler edinerek mutfak dekorasyonlarınızda çeşitli depolama alanları yakalayabilir, fonksiyonelliği elinizde tutabilme imkanı yakalayabilirsiniz.
tarz-fotograflari.jpg

Beyaz renk oluşu ve düzen sağlayıcılığı ile üstteki mutfakta pek çok bayanın isteyebileceği bir mutfak modelidir. Mutfak düzeniniz ve modeliniz alan durumunuz ve zevkinize göre tercihlere göre uygulamaya geçirmede başarı elde edebileceğiniz son derece kolay uygulamalar arasındadır.
 
Üst