En iyi çamaşır makinesi tavsiyesi istiyorum meleklerimden

D

Demet>>>

Forum Okuru
En iyi çamaşır makinesi tavsiyesi istiyorum meleklerimden
En iyi çamaşır makinesi 2020 tavsiyesi

Merhaba sanırım en sonunda 14 yıllık çamaşır makinemden kurtulup yeni makine alacağız ama halen karar verebilmiş değilim. Hangi çamaşır makinesini almalıyım öyle ultra pahalı makineleri alamam öyle bir bütçemiz de yok zaten .Kurutmalı makinede almak istemiyorum Onların sorunlu olduğunu söylüyorlar normal programlı tam otomatik çamaşır makinesi almak istiyorum. Hangi çamaşır makinesini tavsiye edersiniz

Merhaba

Sanırım bu çamaşır makineleri her sene farklı farklı fonksiyonlar ilave ediyorlar ve her sene yeni özellik kazandırıyorlar. Dolayısıyla her sene şu makineyi alalım demek yanlış oluyor. Yani 5 sene önce Siemens alın diye tavsiyede bulunmakla 5 sene sonra Siemens alın demek bence aynı değil.

Ben evde 1 sene önce aldığım Bosch çamaşır makinesi kullanıyorum gayet de memnunum çok iyi. Çamaşır makinesi alırken bence öncelikle kaç kilogram hazneli ona çok dikkat edin. Evde çok kalabalık değilseniz büyük hazneli çamaşır makineleri almanıza gerek yok. Yani normalde 7 kilogram kapasiteli bir makine işinizi görüyorsa gidip 10 kilogram kapasiteli çamaşır makinesi almak elektriksel olarak fazladan elektrik faturası ödemenize sebep olur.

Çamaşır makinesinin bir de elektrik ne kadar harcadığına mutlaka bakın en az elektrik harcayan çamaşır makinesi almaya çalışın bu çok önemli bir kriter. Çünkü evde elektriğin çoğunu klimadan sonra çamaşır makineleri çekiyor diyebilirim.

Ben bir sene önce Bosch marka çamaşır makinesi aldım gayet memnunum. Bu sene de anneme yine aynı markadan yani Bosch marka çamaşır makinesi aldık gayet iyi o da memnun .Size de tavsiye ederim

Geri