En iyi göğüs ucu kremi hangisi

S

Selime1234

Forum Okuru
En iyi göğüs ucu kremi hangisi
En iyi göğüs ucu kremi hangisi hangisini kullanmalıyım göğüs ucu kremi kullananlardan tavsiyeler istiyorum.
Merhaba

Benim bebeğim 3 aylık ve 2 saatte bir emzirmek zorundayım .Bu yüzden meme uçlarım çok tahriş oldu hatta sol memem yarıldı bebeğimi emzirirken canım çok yanıyor göğüs ucu kremi tavsiye ettiler aldım fakat bir faydasını görmedim.En iyi göğüs ucu kremi hangisi hangisini kullanırsam meme ucundaki çatlağı giderir. bana bir tavsiyede bulunabilir misiniz hangi markaları öneriyorsunuz gerçekten bebeğimi emzirirken canım çok yanıyor bunun bir çaresi olmalı kaliteli ve işe yarar bir krem önerinizi bekliyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba Selime

Hepimizin bebek emzirirken karşılaştığı sorunlardan bir tanesini şu anda sen de yaşıyorsun. Canım aslında meme uçlarının çatlamasının bir nedeni var meme uçlarının çatlamasının en önemli sebebi doğru pozisyonda emzirmemektir. Yani bebek doğru pozisyonda olmadığı için meme ucunu Çiğnemekte hem acıya hem de ağrıya sebep olmakla birlikte zamanla meme ucu yarılıp yara haline gelmektedir. Öncelik ve mutlaka bebeği doğru pozisyonda emzirmelisin. Senin yaşadığın bu sorunu ben de ilk bebeğimde yaşadım senin gibi ben de tavsiye üzerine göğüs ucu kremi aldım ama benle bir faydasını görememiştim. Daha sonra annem sarı kantaron yağı sürmemi istedi ben de sarı kantaron yağını Bepanthol pişik kremi ile karıştırıp sürdüm bana çok iyi gelmişti Bir iki gün sonra meme uçlarım düzeldi. Sana da Bepanthol kremini öneririm. eğer sarı kantaron yağı bulabilirsen onunla birlikte karıştırıp kullanabilirsin. sarı kantaron yağını tek başına kullanma göğüs ucu kanallarını tamamen kapatıyor bu sefer daha fazla sorun yaşıyorsun Bepanthol krem ile birlikte kullanmanı tavsiye ederim.

Geri