En iyi kahve dışkıdan yapılıyormuş

MEÇHUL

Daimi Üye
Üye
En iyi kahve dışkıdan yapılıyormuş
kahve en iyi kahve çekirdeği
Hayatım boyunca bir kez bile olsun kahve içmedim içmemde.Hem ciddi bir alerjim var kahveye karşı hemde sevmiyorum kokusu ve tadı çok kötü geliyor bana.Ama kahve tutkunları o akdar çok ki saymakla bitmez.Kahve tutkunları size kötü bir haberim var:Dİşte buyrun...

kahve-1203.jpg

Kopi Luwak" adı verilen ve 100 gramı 75 dolara satılan kahve, Endonezya´daki adalarda yaşayan ve memeli bir hayvan olan Paradoxurus´un yediği kahve çekirdeklerinin daha

sonra dışkısından toplanmasıyla elde ediliyor.
Sumatra ve Java ve Sulawesi'nin gibi çevre adalarda yaşayan ve kahve üreticileri tarafından beslenen Paradoxurus adlı etobur memeli, kahve ağaçlarındaki en kaliteli çekirdekleri yiyor. Çekirdekler hayvanın midesindeki enzimlerin etkisiyle bir tür fermantasyona uğruyor, ancak hiçbir şekilde erimiyor. Bu kahve çekirdekleri daha sonra dışkı yoluyla dışarı atılıyor.
diski-9413.jpg

Kahve üreticileri de Paradoxurus´un dışkısından bu çekirdekleri toplayarak dünyanın en pahalı kahvesini üretiyor. Uzmanlar, kahvenin kalitesini artıran önemli faktörün Paradoxurus´un midesindeki enzimler olduğunu belirtiyor.
Zaten içmiyorum bu saatten sonra öldürseler de içmem:D:D:D

Benimde tansiyonumu düşürüyor.. Seve seve içemiyorum yani...
İyikide içmemişim bolca hahaha

Bilgin için teşekür ediyorummm...:)

Yahu buldunuzda mı işmiyorsunuz alla alla 50 sterline satıyorlar yani fincanı 105 tl artı tr de yok ingilizler bayılıyor bunu içmeye sıra bekliyor hanfendi iyiki içmemişim diyor yaa :puha:

ayy berbat ben kahve içmem zaten tercih etmiyorum yani:D:D bilgi için teşekkürler bende senin gibi kahveden aşırı derecede nefret ederim

kahveyi severimde içerimde hemde eminönündeki mehmet efendiden alıyorum taze oluyo
artık her yedigimiz zaten hep nasıl ve ne şekilde yapıldıgını bile bilmiyoruz

buldunda içmiomuş bıde begenmıo:D şuna bak eheuehuhu ııkı burdakı kahveler öle deıll öğğ böğğğ yoksa....

ııyyyy iğrenç bilmiyolar mı acaba neyden yapıldığını da o kadar çok içiyolar ne miğde var adamlarda....:) afiyet olsun diyelim biz yine de :)

Geri