En iyi korunma yöntemi hangisi

A

Aydan<<<<<<<<

Forum Okuru
En iyi korunma yöntemi hangisi
En iyi korunma yöntemi hangisi hamile kalmaya kesin çözüm önerileri

Selam

Yedi buçuk aylık bir bebeğim var hamilelik süreci içerisinde ve bugüne kadar çok da cinsel bir hayatımız olmadı açıkçası ama doğum kontrol yöntemi belirleyip korunmak istiyorum. Çünkü bebeğimiz varken yeniden hamile kalmak istemiyorum. Bunun için önereceğiniz en iyi korunma yöntemi hangisidir kesin bir doğum kontrol yöntemi var mı Neyi önerirsiniz en iyisi hangisi en zahmetsiz hangisi ne yapmalıyım teşekkürler
 

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Merhaba

Bebek yedi buçuk aylıkken tekrar hamile kalmak gerçekten sıkıntılı bir durum olur. Onun için korunmak da fayda var tabii yeniden bebek istemiyorsanız ya da hemen bebek istemiyorsanız. Kesin ve zahmetsiz bir doğum kontrol yöntemi diye soruyorsun ama en zahmetsizi doğum kontrol haplarıdır ama kesin midir tartışılır kesin deyince aklıma tüplerini bağlatmak gelir buda ileride tekrar çocuk sahibi olma istediğinizde olamama riski taşır .Çünkü tekrar mikrocerrahi ile tüpleri bağlamak başarılı olmayabilir bunun için kesinlikle bebek sahibi olmayı istemeyenlerin tercih edeceği bir yoldur ben açıkçası bunu kimseye de önermiyorum. https://www.hamilemiyim.org/tuplerini-baglatan-kadin-hamile-kalirmi/ linkinde anlatıldığı üzere tüplerini bağlatan bir kadın hamile kalabilir dikkat edelim.

Doğum kontrol hapları bana göre neticede kimyasal ve hormon hapları olduğu için ve bunları düzenli şekilde almanız gerektiği için çok zahmetli ve aslında yan tesirleri olan zararlı bir yöntem olarak görüyorum bu benim fikrim. Bana kalırsa en yaygın doğum kontrol yöntemi spiral taktırmaktır spiral taktırıpsanız rahat edersiniz çok daha yüksek oranlarda korunma sağlamış olabilirsiniz. Birçok yöntem var eşinizde sperm kanallarının bağlatıp vazektomi ameliyatı olabilir ama erkeklerin çoğu bunu olmazlar . Bu da bir yöntemdir ama bunu da zaten tavsiye etmem. Dediğim gibi spiral en yaygın yüzde 90'ın üzerinde koruma sağlayacak bir doğum kontrol yöntemidir onu öneririm.
 

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
 
Üst