Etiketler:
 1. cücük

  cücük Forum Okuru

  En saglikli Yesiller ney, bileniniz varmi?

  Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında cücük tarafından paylaşıldı.

  en saglikli yiyecekler, saglikli yiyecekler
  Meleklerim iste size en saglikli 6 Yesil yiyecekler
  En Sağlıklı 6 Yeşil

  [​IMG]
  Kolesterol ve trigliserid gibi kalp sağlığını tehdit eden kan yağlarının miktarını azaltan asitler açısından, avokado oldukça zengin bir meyvedir. Kalbi koruyan B vitamininden bolca içerir. Ayrıca E vitamini içerdiğinden yaşlanmayı geciktirir. Cildinizi yumuşatır ve saçlarınızın parlamasını sağlar. Haftada 2-3 defa avokado yemenizde fayda vardır.

  Yüksek miktarda C ve E vitamini gibi kanı serbest radikallere karşı koruyan karotionid içeriyor. Haftada 1-2 porsiyon lahana yemeyi, ihmal etmeyin.

  Kalsiyum, bakır, çinko minerallerinin yanı sıra A,C,E,K ve B2 vitaminleri yönünden zengin olan marul, vücut için direnç deposu gibidir. Her gün sofranızda bulundurun.

  Meme, prostat, bağırsak ve idrar kesesi kanserlerine karşı güçlü bir koruyucudur. Kemik ve diş yapısını güçlendirir. Kalp ve iskelet çalışmasını etkin kılan potasyum bakımından da etkilidir. Hücre zarlarına ve DNA’sına zarar veren serbest radikalleri de etkisiz hale getirir. Haftada 2 kez yemeye özen gösterin.

  Çok zengin bir C vitamini deposudur. A vitamini, potasyum, kalsiyum, demir ve magnezyumdan da oldukça zengindir. Sindirimi kolaylaştırır ve kabızlığı önler. Tansiyonu ve kandaki kolesterol bağışıklık sistemini güçlendirir. Yaşlanmanın ciltteki belirtilerini azaltır. Haftada 2-3 kez yiyin.

  Sağlıklı içeceklerin başında gelen yeşil çay, iyi kolesterol HDL seviyesini yükseltirken, kötü kolesterol LDL seviyesini düşürüyor. İçerdiği polifenoller sayesinde yağların vücutta depolanmadan atılmasına ve kilo vermenize yardım eder.


   
En saglikli Yesiller ney, bileniniz varmi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. neden hep boyle olmus... bilen varmi...

  neden hep boyle olmus... bilen varmi...

  niye hep sarisin da esmer degil bilen varmi? Sarışınlar Zeki bir sarışın nedir? Çelişki Sarışın'ın en çok kullandığı cümle nedir? 'Ay bilemiyorum...' Sarışın'la evlenmenin en büyük avantajı nedir? Özürlülere ayrılan yere park edebilirsiniz Bir sarışın'ı susturmak için ne yapmalı? 'Ne düşünüyorsun' demeli Sarışın'ın beyin hücresi nasıl olur? Yalnız İki beyin hücresi olan sarışın...
 2. Panik Atak nedir bilen varmi? Bakin ögrenin ozaman :)

  Panik Atak nedir bilen varmi? Bakin ögrenin ozaman :)

  takıntılardan nasıl kurtulunur panik ataktan nasıl kurtulunur paranoyadan zarar verme korkusu kendine zarar verme korkusu 01 - PANİK ATAK NEDİR? Başta"Panik Bozukluk"olmak üzere,bir çok psikiyatrik bozuklukta ve bazı fiziksel hastalıklarda(Tiroid bezinin aşırı çalışması,kan şekeri düşüklükleri,enfeksiyon hastalıkları,kansızlık gibi...) görülebilen;aniden beklenmedik bir anda,...
 3. Ney

  Ney

  Ferahlık ve sevince, Kur'an'ı güzel okumaya, ilim ehlinin bu ilmini yaymasına, Ney sesi ince ve ulvi duygulara, uhrevi düşüncelere; Ney çalmak tasta için vefata, koğucu için onun yaptığı gıybet ve koğuculuğa, çocuk isteyen kimsenin çocuğunun olmasına dellalet eder.Rüyada ney veya kaval çalmak, oyun ve eğlenceye, bazen de ferahlık ve sevince işarettir. Ney çalmak hasta için ölüme; çocuk isteyen...
 4. en çok neyin bedava olmasını

  en çok neyin bedava olmasını

  ewet meleklerim çok kolay en çok neyin bedava olmasını isterdiniz cewap veriyorum :çikolata
 5. Dünyanin en saglikli yiyecekleri

  Dünyanin en saglikli yiyecekleri

  dünya, saglik, besin, tüketim, et yiyecekleri, ile bilgili tüm bilgileri burada bulabilirsiniz Dünyanın en sağlıklı yiyecekleri İnsanlar için mükemmel beslenme listesi yoktur. Ancak, her çeşit beslenme planında yaygın olan tek şey, tüm yiyeceklerin çok az işleme tabi tutulmasıdır. Kabuklu kuru yemişler, yaban mersini, işlenmemiş süt, açık mezrada kesilen et gibi işlenmemiş...

Sayfayı Paylaş