En Yüksek Kar Oranı Olan Katılım Bankaları

#1
En Yüksek Kar Oranı Olan Katılım Bankaları
İslam inancını benimseyen iş adamı, KOBİ sahibi, esnaf, yatırımcı ve vatandaşlar çoğu zaman faize bulaşmak istemedikleri için paralarını katılım bankası aracılığıyla saklama eğilimi gösterirler. Diğer bankalarda olanın aksine düzenli olarak faiz getirisi vaat etmeyen katılım bankaları, müşterilerine kâr ve zarara ortak olmayı teklif eder. Böylece kenarda duran parasını bankanın kullanması için katılım hesabına aktaran müşteriler, bankanın büyümesi veya küçülmesi sonucu ortaya çıkan kâra da zarara da ortak olurlar. Faiz kadar kesin getirisi olmasa da helal olduğu düşüncesiyle başvurulan bu para değerlendirme yöntemi, son dönemde hayli revaçta. Ancak devlet bankalarının da artık katılım bankacılığı pazarına dahil olmasıyla birlikte akıllara “En yüksek kar payı veren katılım bankası hangisi?” şeklinde bir soru gelebiliyor. Nitekim bu yazıda da tüm katılım bankalarını inceleyecek, en yüksek kâr payı veren bankayı belirleyecek ve katılım hesabına koyacağınız 100 bin TL’nin 12 ayda ne kadar getirisi olacağını hesaplayacağız. Hazırsanız başlayalım!
NOT: Yer alan tüm kâr payı getirileri NET ücret üzerinden hesaplanmıştır.

Albaraka Türk Katılım bankaları arasında en yüksek kâr payını Albaraka Türk sağlıyor. Yüzde 9,65’lik bu oran, diğer tüm bankaların üzerinde.
Bugün Albaraka Türk’ün katılım hesabına koyacağınız 100.000 TL, aradan geçen 1 senelik süre zarfında size 8.435,70 TL net kâr getirisi bırakabilir. 1 aylık getiri 542,30 TL olarak hesaplanırken, üç ayda 1.647,30 TL ve 6 ayda 3.478,20 TL kazanabilirsiniz.
Türkiye Finans
31, 91, 180 ve 364 günlük vadelerle kâr payı ortaklığı teklif eden Türkiye Finans listemizin ikinci sırasında yer alıyor. 100 bin TL için 12 ay sonra 7.645,67 TL getiri elde edebilmenizi sağlayan banka, 6 ayda ise 3.528,45 TL kazanç vaat ediyor.
Kuveyt Türk
Yıllık yüzde 7.49 net oran üzerinden katılım hesabı açabileceğiniz Kuveyt Türk, yukarıda ismi zikredilen tüm bankalardan hiçbir işlemden ücret almaması avantajıyla sıyrılıyor. Hesap işletim ücretinden tutun, EFT ve havale ücretine kadar Kuveyt Türk’te hiçbir ücret ödemenize gerek kalmıyor.

Bugünkü hesapla yatıracağınız 100 bin TL’ye 12 ay aradan sonra 7.469,31 TL getiri kazanabilmeniz mümkün. 6 aylık vadede bu rakam 3.468,04 TL’ye düşüyor. Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım bankaları ise yıllık 8,28’den başlayan kâr oranlarına sahip.
kaynak : http://parabilgesi.com/en-yuksek-kar-payi-veren-katilim-bankasi-hangisi.html 
  M.e.b. özel karun yüksek öğrenim kız öğrenci yurdu uşak hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Beta hcg değerim çok yüksek ikizlere mi hamileyim Beta hcg değerim çok yüksek ikizlere mi hamileyim
Merhabalar Kızlar.5 haftalık hamileyim. 5. hafta beta hcg değerim 14146 çıktı. Normalinde seyreden değerin 3000 olması gerekiyordu ikiz gebelik olma ihtimali var mı acaba. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
Soru-Cevap 1
8 aylık Hamileyim konsere gideceğim  yüksek ses bebeğe zarar verirmi ? 8 aylık Hamileyim konsere gideceğim yüksek ses bebeğe zarar verirmi ?
Selamlar yakında bir rock konserine gideceğim 8 aylık hamileyim yüksek volümlü müzik sesi bebeğimi etkilermi acaba
Soru-Cevap 1
Yüksek tansiyon nasıl düşürülür ? Yüksek tansiyon nasıl düşürülür ?
Yüksek tansiyon günümüzde ciddi bir sağlık sorunudur. Bir çok insan yüksek tansiyondan müzdariptir. Semptomlara neden olmamasına rağmen, yüksek tansiyon, kalp krizi ve felç gibi önde gelen problemlerin yanı sıra anevrizma...
Tüm Sağlık Konuları 1
Yüksek tansiyon nedenleri nelerdir ? Yüksek tansiyon nasıl tedavi edilir ? Yüksek tansiyon nedenleri nelerdir ? Yüksek tansiyon nasıl tedavi edilir ?
Hipertansiyon, yüksek tansiyon için başka bir isimdir. Şiddetli komplikasyonlara yol açabilir ve kalp hastalığı, inme ve ölüm riskini artırır.Kan basıncınız sağlıksız seviyelere yükseldiğinde yüksek tansiyon veya hipertansiyon oluşur. Kan...
Tüm Sağlık Konuları 1
M.e.b. özel karun yüksek öğrenim kız öğrenci yurdu uşak M.e.b. özel karun yüksek öğrenim kız öğrenci yurdu uşak
uşak karun kız öğrenci yurdu uşak karun kız yurdu öğrenci Kız Öğrenci Yurtları İlçe : UŞAK Şehir :Uşak Ülke :Türkiye Kapasite200 Telefon2762243027 Faks2762243027 GSM532 361 45 42 AdresUşak Üniversitesi yolu üzeri Atatürk bulvarı No:137 UŞAK...
Öğrenci Yurtları 0

Benzer Konular