|| En Zor Koşullarda Bile.... GÜVENMEK ||

Angel_tears

Yeni Üye
Üye
|| En Zor Koşullarda Bile.... GÜVENMEK ||
Bir iş adamı büyük borç içindeydi ve hiç bir çıkış yolu görmüyordu. Parkta bir banka oturdu, başını ellerinin arasına aldı, firmasını iflastan kurtaracak bir yol var mı diye düşündü.

Birden, yaşlı bir adam önünde belirdi ve "Birşeyin seni rahatsız ettiğini görüyorum"dedi. İşadamının yakınmalarını dinledikten sonra, ona "sana yardım edebileceğime inanıyorum" dedi. Yaşlı adam, işadamının adını sordu, bir çek yazdı ve eline verirken "bu parayı al ve tam 1 sene sonra benimle burada buluş, o zaman borcunu ödersin." dedi.Ve yaşlı adam hızla gözden kayboldu.

İşadamı çeke baktı. Çekte 500.000 Dolar yazıyordu. İmza ise John Rockfeller'a aitti, dünyada o zamanın en zengin adamı. "Tüm parasal sorunlarımı bir hamlede temizleyebilirim!" diye farketti. Ama bunun yerine bu bozulmamış çeki kasasına sakladı. Sadece onun orada oldugunu bilmenin, işini kurtarmak için bir yol bulmasında kendisine yardımcı olabileceğini düşündü.İyimserlikle daha iyi işler almaya ve daha uzun vadeli ödemelerle işlerini götürmeye başladı. Büyük işler aldı. Birkaç ay içinde borçlarından kurtuldu ve tekrar para kazanmaya başladı.

Tam 1 sene sonra, elinde bozulmamış çek ile parka gitti. Kararlaştırılmış saatte yaşlı adam belirdi. Ama tam işadamı ona çeki verip başarı hikayesini paylaşacakken bir hemşire koşarak geldi ve yaşlı adamı yakalayarak "Umarım sizi rahatsız etmiyordu. Huzurevinden sürekli kaçıyor ve insanlara kendisinin John Rockfeller olduğunu söylüyor" dedi.

Hemşire yaşlı adamla ordan uzaklaşırlarken şaşkın işadamı dondu kaldı. Tüm sene boyunca işler alıp, işler kapatmıştı; arkasında yarım milyon dolar olduğuna ikna olmuş olarak.

Birden, hayal veya gerçek farketmez, hayatını değiştirenin para olmadığını farketti.

Hayatını değiştiren, peşinden gittiği, herşeyi başarmasını sağlayan; 'kendine güven'di...

Geri