1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Enbe Orkestrası - Enbe Orkestrası Albümü

  Konu, 'Yerli Albüm Tanıtımları' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  ENBE ORKESTRASI yeni albümü çıkıyor. Pop müzik tarzında yaptıkları ilk albümüyle dinleyicilere bir çok sürpriz yaşatacak! Ajda Pekkan, Ferhat Göçer, Aytekin Kurt, Sultana, Mustafa Ceceli, Aslı Güngör ve Atacan Yücel’in konuk sanatçı olarak yer aldığı albüm Fikret Şenes, Fecri Ebcioğlu, Sezen Aksu, Atilla Özdemiroğlu gibi değerli söz yazarı ve bestecilerin eserlerinden oluşuyor.
  Bugüne kadar Barry White, Richard Clayderman, Goran Bregoviç, Pavarotti, Domingo ve Monica Molina ile konserler veren ENBE Orkestrası’nın kadrosunda Türkiye’den ve yurtdışından birçok önemli müzisyen yer alıyor. Bu müzisyenlerin yanı sıra aranjör Ozan Doğulu, Erdem Kınay, Mustafa Ceceli ve Sinan Akçıl projede Enbe ile birlikte çalıştı.
  Bir zamanların hit cover’ı “Sevdiğim Adam”ı Ajda Pekkan yeniden seslendirdi. Önümüzdeki aylarda yayınlamayı planladığı albümünün repertuar çalışmalarını sürdüren Ajda Pekkan, Enbe Orkestrası’nın albümünde konuk sanatçı olarak bir şarkı seslendirdi. Sözleri Fecri Ebcioğlu’ na ait olan cover şarkı “Sevdiğim Adam” Ozan Doğulu’ nun yeni düzenlemesi ile albümde yer alıyor. Titizliğiyle bilinen süperstar önceden tanıdığı Enbe Orkestrası’nın albüm çalışmasına başladığını öğrendiğinde albümde şarkı söylemeyi kendisi teklif etmiş.
  Dön Diyemedim, Yastayım ve Cennet gibi slow şarkıları ile milyonların kalbini fetheden Ferhat Göçer sözleri Sezen Aksu ve Yelda Karataş’ a müziği ise Atilla Özdemiroğlu’ na ait olan “Rakkas” ın iki farklı versiyonu ile albümde yer alıyor. Ozan Doğulu tarafından düzenlenen ilk versiyonda sadece kendi vokali olan sanatçı, Mustafa Ceceli tarafından düzenlenen ikinci versiyonda ise Sultana ile düet yapıyor. Sultana bu versiyonda şarkının ilk bölümü için rap sözler yazdı ve söyledi. Ferhat Göçer ise şarkının nakaratını bildiğimiz hali ile söylüyor.
  Sertab Goes to Club ve Ajda Diskoda projelerindeki performansıyla dikkat çeken Aytekin Kurt bir zamanlar Ajda Pekkan’ın da seslendirmiş olduğu “Hancı”nın yeni versiyonuyla albümde yer alıyor.
  Birçok prodüksiyon ve aranjeye imza atan Aytekin Kurt Enbe Orkestrası albümünde konuk sanatçı olarak yer alan bir diğer isim. Sanatçı albümde daha önce Ajda Pekkan’ dan dinlediğimiz “Hancı” isimli şarkıyı söylüyor. Pop müziğin yeni ismi Aslı Güngör kendi albümünden önce ilk kez Enbe Orkestra’ sının albümünde eserlerini seslendiriyor. Beste ve sözleri ile you tube internet sitesinde büyük beğeni toplayarak DMC yetkililerinin dikkatini çeken Aslı Güngör albümde Sinan Akçil ve Ozan Doğulu tarafından iki ayrı düzenlemesi yer alan “Kalp Kalbe Karşı” isimli sözü ve müziği kendisine ait olan şarkıda Ferhat Göçer ile düet yapıyor. Sinan Akçil’ in düzenlediği ve yine söz ve müziği kendisine ait olan bir diğer şarkısı “İzmir Bilir ya” da ise solo performans sergiliyor. Atacan Yücel söz ve müziği kendisine ait olan “Hayallerimi Verdim” isimli şarkıyı seslendirirken Enbe Orkestrası solistlerinden Ayşen Tan Erdem Kınay düzenlemesi ile sözleri Fikret Şenes’ e ait olan “Yeniden Başlasın” ı ve düzenlemesi Murat Engin’ e ait olan “Greatest Love Of All” , Deniz Çevik “La Vie En Rose”, Samuel Ofori Booteng (Raz) “No Woman No Cry”, Ali Erenus ise “Belle” i seslendiriyor.
  Ve albümde bir sürpriz daha…Sezen Aksu’nun yeni şarkısı “Unutamam”ı Mustafa Ceceli söyledi…
  “Çakkıdı”, “İkili Delilik” , “Aklım Karıştı” , “Aşk-ı Kıyamet” gibi bir çok hit şarkının düzenlemesine de imza atan aranjör Mustafa Ceceli ilk kez bir şarkıda vokali ile yer alıyor. Söz ve müziği Sezen Aksu’ ya ait olan slow şarkının düzenlemesi de yine Mustafa Ceceli’ye ait.

  Enbe Orkestrası’nın şefi Behzat Gerçeker Orkestrası’nın kaliteli müzik dinlemek isteyen müzikseverlerle buluşmak amacıyla yola çıktığını projeye destek veren tüm müzisyenlere minnettar olduğunu ve son sözü müzikseverlerin söyleyeceğini ifade ediyor.

   
Enbe Orkestrası - Enbe Orkestrası Albümü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Albüm

  Albüm

  Eskiden tanıdık birinden haber almaya ya da onunla karşılaşmaya delalet eder.Bir albüme fotoğraf taktığını gören kimse geçmişten aldığı ders sayesinde daha dikkatli davranacak ve bir engeli de böylece aşacaktır. İçi fotoğraflarla dolu bir albüm görmek geçmişte kalan ve birden tekrar alevlenecek bir olay olarak yorumlanır. Bir albüme fotoğraf taktığını gören kimse geçmişten aldığı ders...
 2. Hayvan Orkestrası

  Hayvan Orkestrası

  İlk çıkan reklamdır bitmesini bekleyin. Daha sonra play'a basın Hayvanların üzerlerine tıklayarak ses çıkarmalarını sağlayın. Gerçekten güzel müzikler yapılıyor. http://img235.imageshack.us/img235/3083/critterchorusff7.swf
 3. Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası konseri

  Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası konseri

  Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası konseri, nerededir, tarihi, bilet fiyatları, resimleri hakkında detaylı bilgi alalım. Gidecek meleklere şimdiden iyi eğlenceler :) Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası Sanatçı: Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası Yer : Caddebostan Kültür Merkezi – Haldun Taner Sok. No:11 – Caddebostan / İstanbul Tarih: 11 Mayis 2011 Çarsamba...

Sayfayı Paylaş