Etiketler:
 1. BeyazMelek

  BeyazMelek Super Moderator

  Kayıt:
  11 Aralık 2007
  Mesajlar:
  677
  Beğenilen Mesajlar:
  323
  Ödül Puanları:
  63

  Endolift ile 10 yaş gençleşin!

  Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında BeyazMelek tarafından paylaşıldı.

  Bu konu;endolife ile gençleşme,genç kalmak için teknikler hakkında bilgiler vermektedir

  [​IMG]
  Son dönemde estetik gündeminde sık sık karşımıza çıkan ve ameliyatsız yüz germe yöntemi olarak birçok kadının yüzünü güldüren ameliyatsız tekniklere bir yenisi eklendi; Ciltte sıkılaşma sağlayan endolift...
  Yöntemi Op.Dr. Tunç Tiryaki'den anlatıyor...

  Yüzdeki yaşlanma nasıl gerçekleşiyor, hangi tekniklerle yüz gençleştiriliyor?
  Yaş ilerledikçe, vücut ve yüz boşalarak yumuşak dokusunu kaybediyor, kemikler eriyor. Bunlara bir de yer çekiminin etkisi eklendiğinde sarkma meydana geliyor. Erimenin çözümü, kaybolan dokuyu yerine koymak yani doldurmak.

  Sarkmanın tedavisi ise açık; sarkan deriyi keserek alacaksınız, sonra da yüzü yukarı çekeceksiniz.

  Veya bunları bir yere asmanız gerekiyor. Teknikte kullanılan ipler de, iplerin yerleştirilmesi yöntemi de sürekli gelişti ve değişti. Ancak kesinlikle belirtmek isterim ki, hiçbir şekilde keserek yapılan yöntemin yerini tutmuyor.

  Deride belirgin ölçüde sarkma varsa, onu keserek almak zorundasınız. Ayrıca bilinen diğer bir gerçek ise ataçlama diye bilinen eski teknikler de yetersiz kalıyor.

  Endolift tekniği yüzün hangi noktalarında uygulanıyor?
  Kaşı asacaksak saç içinden giriyoruz, yanağı yukarı çekmek istiyorsak şakaklardan asıyoruz. Çenede ise kulak arkasından giriyoruz.

  Endolift tekniği için doğru hastalar kim?
  Bize gelen önemli bir hasta grubu var. Örneğin, bir kadın 40 yaşında ve problemli. Ancak kesseniz kesemezsiniz. Çünkü kesilecek kadar deri fazlası yok. Biz bu hastalarımıza yakın zamana kadar "biraz bekleyin, sarkma iyice belirginleştiğinde ameliyat olursunuz" diyorduk.
  Ya da dolgu maddeleri ve yağ enjeksiyonu ile idare ediyorduk. Ama şimdi endolift tekniği ile bu tarz hastalarda dramatik sonuçlar alıyoruz. Bu yöntemle kaşları, yanakları, çeneyi, burnu ve dudakları asabiliyoruz.

  İşlem nasıl gerçekleştiriliyor?
  Kaş, boyun kenarı gibi tek bir bölgede çalışacaksak hastaya sadece lokal anestezi uyguluyoruz. Tüm işlem sadece 10 dakika sürüyor. Neredeyse botoks kadar kolay.

  Birkaç bölgeye uygulama yapacaksak damardan hafif bir uyku ilacı verip hastayı sersemletiyoruz. İşlem sonrası ağrı sızı olmuyor. Endolift ile birlikte yağ enjeksiyonu yapmadıysak eğer herhangi bir şişlik de olmuyor.

  Bu yöntemin herhangi bir dezavantajı var mı?
  Bu kesinlikle plastik cerrahların işi. Çünkü çok derine girilebilir ve yüzde asimetri olabilir. Cildin kendini bırakma payını da hesaplamak gerekiyor. Yeteri kadar çekmezseniz bu sefer de kaldırdığınız bölge ayın yere geri döner.

  Çok çekilirse fazla yukarı çıkar. Basit gibi görülse de ciddi bir tecrübe gerektiren bir iş. Ama bir sorun olursa geri dönüşü de kolay. Askı dikişlerini çıkartmak iki dakika sürüyor.

  Endolift yöntemi vücutta da kullanılıyor
  Vücuttaki teknikle endolift yöntemi, meme, iç bacak ve popoda kullanılıyor. Örneğin, kolda çok sarkması bir hastada eskiden koltuk altından dirseğe kadar yatay bir kesik izi oluyordu. Bu yöntemle şu anda sadece koltuk altında kalacak şekilde dikey bir çizgi yapıp, deri fazlası toplanıyor. Bir iz oluşuyor ama o da koltuk altına saklanıyor.

  Memede ise göğüs çevresinden daireler geçirip, bunları içeriden bağlanıyor. Sonra da hepsi birden köprücük kemiğine yerleştirilen bir vidaya sabitleniyor. Tüm bunlar yüzden daha komplike işlemler
   
Endolift ile 10 yaş gençleşin! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Triaktive ile bir ayda 10 yaş gençleşin

  Triaktive ile bir ayda 10 yaş gençleşin

  Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Ayşen Bilge Sezgin, kadınlarda yaşın ilerlemesinin özellikle boyunda ilk sinyallerini verdiğini belirterek uyguladıkları TRIAKTIVE adlı yeni uygulamayla gıdı bölgesinin ameliyatsız tekrar eski haline döndüğünü vurguladı: “Ortalama olarak 35 yaşından sonra sarkan ve gevşeyen boyun ve gıdı bölgesi için geliştirilen TRIAKTIVE kısa sürede zamanı geriye...
 2. Oksijen terapisi ile 15 yaş gençleşin

  Oksijen terapisi ile 15 yaş gençleşin

  oksijenle gençleşme dilek kubilay oksijen terapi fiyatları oksijen terapisi fiyatı terapi fiyat Artık estetik ameliyata gerek kalmadan farklı yöntemlerle yıllar öncesine dönüp gencecik olabilirsiniz bunun için farklı yöntemler vardır bunlardan birisi de oksijen terapisidir şimdi bu terapi hakkında detaylı bilgilere geçiyorum Türkiye’ye yeni getirilen oksijen terapisi kadınların yeni...
 3. Beden temizliği ile 10 yaş gençleşin

  Beden temizliği ile 10 yaş gençleşin

  beden temizliği konusunda neler yaparız Yılda 2 defa yapılan detoksla vücudumuz toksinlerinden arınır...Beden temizliği yılda 2 kez yapılır. Sonbahar ve ilkbaharda dolunay olduğunda ayın çekim gücünden istifade ederek, vücudumuzdaki suları da çekeceğini düşünerek bu uygulama yapılıyor arkadaşlarım :tik: Vücudumuzdaki kalın bağırsaklar, safra kesesi, karaciğer, akciğerler, pankreas ve...
 4. Hanımlar...20 dakikada ölü hücrelerden kurtulun cildiniz 10 yaş gençleşsin...

  Hanımlar...20 dakikada ölü hücrelerden kurtulun cildiniz 10 yaş gençleşsin...

  cep sodasının faydaları :grouphug:Ayda iki kez yaptığım bir maskeyi sizinle paylaşmak istiyorum.küçük bir kaseye 6 yemek kaşığı yoğurt koyuyorsunuz.Üzerine 6 tatlı kaşığı cep sodası ilave edip karıştırıyorsunuz.Köpürüp kabardıktan sonra bunu cildinize göz altlarına ve üstlerine gelmeyecek şekilde sürüyor 20 dk tamamen kurumasını bekliyorsunuz.Kuruyunca hafifçe ovalayarak dökülmesini...
 5. Somon DNA'sı ile 10 yaş gençleşin

  Somon DNA'sı ile 10 yaş gençleşin

  somon dna,somon dna aşısı,somon dna aşısı nasıl uygulanır,somon dna aşısı ne kadar İtalya'dan sonra Türkiye'ye gelen somon DNA'sı, ciltteki yaşlanmaya bağlı lekelere, sarkmalara ve kırışıklıklara karşı, en etkili yaşlanma karşıtı yöntem olma özelliği taşıyor. Özellikle dekolte, göğüs ve boyun bölgelerinde etkili olan somon DNA'sı aşısı, cerrahi müdahaleye gerek kalmadan sarkmaları...

Sayfayı Paylaş