1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Endoskop ile kaş nasıl kaldırılımaktadır?

  Konu, 'Plastik Cerrahi' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Kaş biçimini beğenmeyip, düşük olduğunu düşünen kişilere uygulanabilen operasyondur.İki yöntemi bulunmaktadır. Daha çok "kaş asma tekniği" uygulanmaktadır. Çünkü bu işlem lokal anestezi altında yapılmakta ve hastaya hiçbir zorluk yaşatmamaktadır. Saç içinde açılan küçük kesilerle kaş yukarıya kaldırılmakta, istenilen şekle sokulabilmektedir.Operasyon sırasında hastaya kaşının son hali bir ayna ile gösterilip kaş seviyesine beraber karar verilebilmektedir. Kaş asma tekniği ile göz çevresindeki kırışıklıklar da kaybolabilmektedir.  < Konu Resmi..>


  Kaş Kaldırma AmeliyatıDiğer klasik kaş kaldırma ameliyatında ise, kaş çevresinde uzun kesilere gereksinim duyulmaktadır ve ameliyat sırasında hasar gören bölgede geniş olmaktadır. İz bıraktığı için pek tecih edilmez. Operasyon sonrasında çok yukarı kalkık kaş biçimine kavuşulmaktadır.

  Ameliyat ve Tedavi Süresi :
  Lokal anestezi ile 20 dakika içinde uygulanır ve hasta hemen evine ve ertesi gün işine dönebilir. Uygun vakalarda çok iyi sonuç vermektedir. Hafif bir çekik kaş görünümü de sağlanabilir.

  Kaşlar, insan yüzündeki çok önemli yapılardır. Bakışlarımızı, mimiklerimizi dolayısı ile yüzümüzün ifadesini doğrudan etkiler ve yönlendirirler. Farklı kaş şekilleri yüze sinirli, yorgun, mutlu, üzgün, şaşkın ifadeler kazandırabilir. Sarkmış kaşlar bir miktar göz kapağı düşüklüğüne de yol açarak yüzümüze olduğundan daha yaşlı görünüm kazandırabilir.

  İdeal kaş şekli nasıldır?

  Kitaplara göre, iç taraftaki sınırı burun kanadının kenarından yukarı çizilen çizgide biten, dış sınırı burun kanadının kenarı ve gözün dış köşesinden geçen çizgide biten, en yüksek noktası da göz bebeği ile gözün dış köşesi arasında bir yerde olan kaş ideal bir kaştır yani ortası kalkık hilal gibi kaşlar. Ancak bu bence herkes için ideal bir tarif olamaz, çünkü güzelliğin bir standardı yoktur. Kimi yüzde kaş ne kadar kalkık ise o kadar güzel dururken kimisinde yanlara doğru hafifçe yükselerek düz uzanan kaşlar, bazen de yanlardan aşırı alınıp sadece 2/3 iç kısımda kalmış kaşlar güzeldir.

  Kaş estetiğinde neler yapılmaktadır?

  Kaş almak, kalıcı makyaj veya dövme, botox uygulaması, askı ile kaş kaldırma ve ameliyat ile kaş kaldırma gibi yöntemler uygulanmaktadır. Her hasta için farklı teknikler uygulanabilir.

  Kalıcı makyaj ve kaş almak yöntemi ile şekillendirme nasıl olur?

  Kaşları almak ve kalıcı makyal yaptırarak bir seviyeye kadar kaldırıp şekil verebilirsiniz, kaldırabilirsiniz. Ancak kalıcı makyaj ömür boyu değiştirilemeyecek bir yöntem olduğundan, karar vermeden önce iyi düşünmek gerekir. Çünkü kalıcı makyaj diğer dövmelere göre daha zor silinmektedir.

  Botox ile kaş kaldırmak nasıl yapılır?

  Botox yüzdeki mimik kaslarını geçici olarak fonksiyon dışı bırakan bir maddedir. Bu nedenle kırışık tedavisinde ve kaş, kaldırmada ve şekillendirmede de başarıyla kullanılır. Basit bir uygulamadır. Etkisi 4 günde başlar, 7 ila 10 günde maksimum noktaya ulaşır. Ortalama 6 ayda bir tekrar edilmelidir. Botox uygulamasından heme sonra işinize ve günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

  Askı ile kaş kaldırılırmı?

  Askı uygulaması ile kaşların etkili bir biçimde kaldırılması mümkündür. Saç içinden ve kaş üzerinden yapılan 2-3 mm lik kesilerden, iğneler yardımı ile erimeyen ipler geçilerek, kaşlar mümkün olduğu kadar kaldırılır. Etkisi 8 ay ile 1 yıl arasında devam etmektedir. Aynı gün işinize dönebilirsiniz. Son dönemlerde askı yapmak için özel ipler üretilmiştir. Bu iki yönlü germe yapabilen iplerle hem daha etkili, hemde daha uzun süreli ( yaklaşık 2 yıl ) kaş kaldırmak mümkün.

  Ameliyatla kaş asmak zor bir yöntemmidir?

  Genellikle genç ve orta yaş grubundaki hastalarda, kaşlarda herhangi bir sarkma olmadan sadece kaşların kenarının kalkması isteniyorsa tek başına uygulanan bir yöntemdir. Daha ileri yaş grubunda ise yüz germe ameliyatları ve göz kapağı estetiği ile kombine edilebilir. Ameliyat ile kaş germek kalıcı sonuçlar ortaya koyan bir yöntemdir. Ancak zaman içinde alında sarkma meydana geleceğinden kaşlarda da bir miktar düşme olacaktır.

  Klasik yöntemlerden biri kaşların hemen üst sınırından kaş şekline uygun yapılan kesilerle gerektiği kadar derinin çıkarılması ve üstte kalan derinin kaş sınırına yeniden dikilmesidir. İleri yaşlarda tercih edilebilecek, lokal anestezi ile yapılabilen çabuk ve basit bir yöntemdir.

  Diğer bir yöntemde şakak bölgesinde, saçlı deri içinden yapılan 1 cm lik kesi ile girilip, kaşa kadar olan deri bölgesinin alttaki dokulardan serbestleştirildikten sonra fazla deri atılarak tekrar dikilmektedir. Bu yöntemde iz saçlı deri içine gizlenmektedir.

  Endoskopla kaş kaldırmak mümkünmüdür?

  Evet endoskopla kaş etkili bir bicimde kaldırılabilir. Son yıllarda en popüler olan teknik, alın germe ile beraber veya sadece kaş kaldırmak için yapılabilen endoskopik alın germe ve kaş kaldırma yöntemidir.

  Endoskop ile kaş nasıl kaldırılımaktadır?

  Endoskop adı verilen video kameraya bağlı ince uzun bir tüp kullanılır. Endoskop kafa derisine açılan 3-5 küçük kesinin içine yerleştirilir. Böylece cerrah endoskop sayesinde alnın içini görerek çalışabilir. Diğer deliklerden cerrahi aletleri sokarak ameliyatı gerçekleştirir. Endoskop tekniği, kesilerin çok küçük boyutta olmasını sağlar. Alında kırışıklıklara neden olan fazlalıklar ve kaslar kameradan ekranda görülerek düzeltilir. Kaşlara asma iplikleri yerleştirilir.


   
Endoskop ile kaş nasıl kaldırılımaktadır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kaş Nasıl Alınır?

  Kaş Nasıl Alınır?

  kaş alındıktan sonra ip ile kaş nasıl alınır alırken ip nasıl tutulur Yüz ifademize anlam katan en önemli öğelerden biri kaşlarımız. Yanlış alınması bir anda yüzünüzün tüm ifadesini değiştirip anlamsızlaştırabilir. Bu nedenle hep güvendiğimiz insanlara gideriz. Son dönemlerdeki sıkıntılar nedeniyle hepimiz güzellik için ayırdığımız bütçeyi kısmaya hatta neredeyse hiç harcama yapmamaya...
 2. Kaş Makyajı Nasıl Yapılır ?

  Kaş Makyajı Nasıl Yapılır ?

  kaş makyajı kaş makyajı nasıl yapılır Birinin suratına baktığınızda ilk dikkat çeken yerlerin başında kaşlar gelir melekler :) Yüze ifade vere3n, anlam kazandıran kaşlar konusunda ne yazık ki bazı kadınlar yeterince şanslı değil. :) Özellikle birkaç senedir popüler olan gür kaşlara sahip olanların yanısıra, kaş bakımından fakir olan kadınlar h,iç te az değil. Ancak yapacağınız kaş makyajıyla...
 3. Kaşlarınızı Nasıl Gürleştirebilirsiniz?

  Kaşlarınızı Nasıl Gürleştirebilirsiniz?

  kaş gürleştirme kaş gürleştirmek için kaş gürleştirmenin yolları Sevgili melekler, hani bir laf vardır, "Bakarsan bağ olur, bakmazsan dağ" diye, işte o hesap herşeyde olduğu gibi kaşlarınıza da bakım yaparsanız, inanın size geri dönüşü muhteşem olur. Eğer bilinçli ve düzenli şekilde bakımızını yaparsanız, kaşlarınız eskisinden daha gür ve sağlıklı olacaktır. Nasıl mı? Seyrek...
 4. Kaşlar Nasıl Dolgunlaşır?

  Kaşlar Nasıl Dolgunlaşır?

  kaşlar nasıl dolgunlaştırılır ,kaşlar nasıl kalınlaştırılır,kaşlar nasıl kalın gösterilir,kaş nasıl kalınlaştırılır,kaşlar nasıl sıklaşır,kaşlar nasıl kalınlaşır hakkında bilgiler, [MEDIA] Karşımızdaki insanlarla konuşurken onları daha çok etkilemek için mimik ve el hareketlerini de kullanırız. Hislerimizi ve duygu düşüncelerimizi en etkili dile getirmenin bir yolu da mimiklerimizdir. Kimi...
 5. Endoskopi hasta için zor bir yöntem midir?

  Endoskopi hasta için zor bir yöntem midir?

  Kendine ait özel bir ışık kaynağı bulunan, ucundaki kamera aracılığı ile görüntü almayı sağlayan, bükülebilen tüp şeklindeki bir aletle sindirim sisteminin organlarının incelenmesi işlemine endoskopi denmektedir. Bu alete ise endoskop adı verilmektedir. NE ZAMAN GEREKLİDİR? Eğer; Yutma ve çiğneme ile ilgili problemleriniz, Devam eden mide ekşime ve yanmaları, Uykuda gelen öksürük, horlama...

Sayfayı Paylaş