Epidural normal doğum yapanlar

• Konbuyu başlatan Epiduralxxxx
  • Başlangıç tarihi
E

Epiduralxxxx

Forum Okuru
Epidural normal doğum yapanlar
Epidural normal doğum yapanlar kadınlar acaba riskleri var mı yorumları

Selam

7 aylık hamileyim doğumum yaklaştıkça beni bir heyecan sardı. Arkadaşım Epidural anestezi yaptırarak doğum yap diyor. epidural normal doğum yapanlar yorumlarınızı bekliyorum. bazı arkadaşlar da Epidural anestezi yaptırarak doğum yapmanın riskli olduğunu söylüyorlar. doğumun değil ama Epidural anestezinin riskli olduğunu söylüyorlar. Epidural anestezinin ve riskleri var ne olabilir . Epidural anestezi ile normal doğum yapanların yorumları benim için önemli yazarsanız memnun olurum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba

Epidural anestezi ile doğum yapmak riskli mi diye sormuşsun doğumu yapmak riskli değil ama Epidural anestezinin riskleri var tabii ki. Epidural ana Sitesi 11 ile Çok yakın bir bölgeye yapıldığı için gerçekten bu konuda uzman ve tecrübeli bir anestezi uzmanı tarafından yapılması gerekir. Epidural anestezinin en büyük riski omurilikte yanlış yere yapılarak hastanın kalıcı felç olmasına sebep olabilir bu olabilecek en kötü risktir.

Epidural anestezi ile çok rahat bir doğum yapabilirsiniz genel anestezi olmadığın için belden aşağısı hissetmeyecek doğum sancısı ve doğum anında ki sancıları hissetmeyeceksinizdir. Diğer sezeryan doğumlara oranla çok daha iyidir. Genel anestezi olmadığınız için bu komplikasyonları da yaşamamış olacaksınız.

Ancak dediğim gibi Epidural anestezi bu konuda tecrübeli anestezi uzmanı tarafından yapılmalıdır. Geçmiş tarihlerde Epidural anestezi ile doğum yapan anneler de çok daha fazla istenmeyen sonuçlar yaşanmıştır. Günümüzde epidural anestezi ile doğum yapanlar da çok fazla riskler yaşanmamaktadır.

Bu konuda detaylı bilgiler içeren linki aşağıda yazıyorum burnuna incelemenizde fayda var

Epidural normal doğum yapanlar kadınlar acaba riskleri var mı yorumları

Selam

7 aylık hamileyim doğumum yaklaştıkça beni bir heyecan sardı. Arkadaşım Epidural anestezi yaptırarak doğum yap diyor. epidural normal doğum yapanlar yorumlarınızı bekliyorum. bazı arkadaşlar da Epidural anestezi yaptırarak doğum yapmanın riskli olduğunu söylüyorlar. doğumun değil ama Epidural anestezinin riskli olduğunu söylüyorlar. Epidural anestezinin ve riskleri var ne olabilir . Epidural anestezi ile normal doğum yapanların yorumları benim için önemli yazarsanız memnun olurum
Benim komşum epidural anesstezi oldu ama sezeryan çok memnun kaldı

Hayatım epidural şu sırttan omirilikten girilen şey değil miydi o kadar zaman geçtiki hatırlamıyorum :D:D bende olmuştum sırtımdan hatta sırtımdan iğne girdiğinde canım çok yanmıştı sende kireçlenme var demişlerdi ben birincisini normal diğerlerini sezeryanla yaptım kapattım sahneyi ben :D:D Artık Allah olmayanlara versin yapacak bişi yok :)

Hayatım epidural şu sırttan omirilikten girilen şey değil miydi o kadar zaman geçtiki hatırlamıyorum :D:D bende olmuştum sırtımdan hatta sırtımdan iğne girdiğinde canım çok yanmıştı sende kireçlenme var demişlerdi ben birincisini normal diğerlerini sezeryanla yaptım kapattım sahneyi ben :D:D Artık Allah olmayanlara versin yapacak bişi yok :)
Evet canım Allah onlara uzun ömür versin inşallah canım

Geri