Etiketler:
 1. AyseOda

  AyseOda Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  3 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  10
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  1

  Epilasyon Hakkında Sık Sorulan Sorular

  Konu, 'Sağlık Egzersiz' kısmında AyseOda tarafından paylaşıldı.

  Epilasyon hakkında çok sık sorulan sorular
  1-Lazer epilasyon kalıcı mı? Lazer epilasyon günümüzün gelişmiş tıp teknolojisinin sağladığı ve sağlayacağı en uzun süreli epilasyon yöntemidir. Ancak bu kalıcılık çoğu zaman pek çok kişi için neyazıktır ki hayat boyu olmamaktadır. Kişiden kişiye 6 ay ile 2 yıl arası değişmek üzere kalıcılığı kesindir fakat daha ilerisi için bir zaman garantisi vermek mümkün değildir.
  2-Lazer epilasyon yaptıranlar kanser olurlar mı? Lazer epilasyon dünyamızda 40 yıldır var olan bir teknolojidir. Kanser ile alakası bile yoktur.
  4-İğneli epilasyon mu yoksa lazer epilasyon mu? Her iki yönteminde kendi çaplarında yararları ve zararları vardır. Eğer iğneli epilasyon bu konuda uzman bir kişi tarafından yapılırsa her çeşit, her kalınlıkta kıl tipinde olumlu sonuç verirken lazer epilasyonun başarısı uzmandan uzmana değilde sizlere göre değişebilmektedir.
  5-İğneli epilasyon deri üzerinde iz bırakır mı? iğneli epilasyon uygulaması sırasında deriye batırılılan iğne ve yapılan elektrik akımı ile ciltte geçici kızarma gelişebilir. Bunlar geçici izlerdir .
  6-Tüy azaltıcı kremler işe yarıyor mu? Ülkemizde satışa çıkarılan ve bitkisel oluşum olduğu söylenen tüy azaltıcı, tüy dökücü krem vb. ürünlerin işe yaradığını gösteren hiç bir bilimsel kanıt şimdiye kadar bulunmamaktadır. Bilimsel açıdan işe yaradığı kanıtlanmış tek tüy azaltıcı krem Vaniqa’dır ancak o da ülkemizde satışa çıkarılmamıştır.
  7-Batık kılların tedavisi için en uygun operasyon hangisidir? Batık kıllar için en ideal uygulama iğneli epilasyondur.
  8-Foto epilasyon ile lazer epilasyon arasında ne gibi farklar vardır? Foto epilasyon ile halk arasında ifade edilen flaş lamba teknolojisidir fakat aslında foto epilasyon ışık kaynağı ile yapılan epilasyon anlamına gelmektedir ve hem lazer hem de IPL(intense pulse light) teknolojlerini içermektedir.
  9-Hangi lazer epilasyon cihazı daha etkilidir? En iyi lazer epilasyon cihazı, en güzel lazer epilasyon cihazı diye bir kavram söz konusu değildir. Her cihazın bir diğerinden güçlü veya zayıf yönleri olduğu bilinmektedir. Mesala bazı cihazlar sizin üzerinizde işe yararken bazıları ise sizin üzerinizde işe yaramayabilir. Bu yüzden hangisinin daha güzel olacağı göreceli kavramdır.
  10-Hangi epilasyon yöntemi daha ucuzdur? Kısa sürede lazer epilasyon ücreti pahalı görünürken iğneli epilasyon ve diğer geçici uygulamalar uzun sürede biraz daha pahalıya gelmektedir.
  11-Lazer epilasyon deride iz bırakır mı? Ten renginiz koyu ise kısa dalga boylu lazer cihazları ile epilasyon kullanıldığında deride genelde geçici beyaz benekler şeklinde renk değişiklikleri görülebililir. Bu renk değişiklikleri kalıcı olmayıp genellikle 3 ay içinde düzeldiği görülmektedir..
  12-Yaz ayında lazer epilasyon yapılır mı? Lazer epilasyon uygulandıktan sonra kendinizi iki veya üç gün güneşten korumanız yeterlidir. Esmerleşmiş tenlere ise lazer epilasyon uygulanmamaktadır.
  13-Erkeklere lazer epilasyon uygulanabilir mi? Lazer epilasyon erkeklerede pek çok kez uygulanmış ve başarılı bir şekilde halen uygulanmaya devam edilmektedir.
  14-Hormonal bozukluğu olanlara da lazer epilasyon etkili midir? Hormon bozukluğu görülen kişilerede lazer epilasyon uygulanabilir fakat seans sayısı diğerlerine göre daha fazla olmalıdır. Özel Dr. Nuran Polikliniğimizdegerçekleştirilen Lazer epilasyon, iğneli epilasyon ile Daha güzel, pürüzsüz, zarif bir vücuda sahip olabilirsiniz.Ağrısız ve Acısız Lazer Epilasyon Hizmetimizden Faydalanmak, daha Fazla Bilgi Almak için kaynak linke ait Aşağıda ki Konu Başlıklarını İnceleyebilirsiniz.
  Lazer Tedavileri
  Lazer Epilasyon
  Acısız ve Ağrısız Lazer Epilasyon
  Kalıcı Lazer Epilasyon
  Vaskular lezyon tedavisi
  Varis tedavisi
  Siğil solar lentigo tedavisi
  Fotorerejuvenasyon (ışıkla gençleşme)
  Detaylar Hakkında Bilgi Almak için ilgili uzmanlar ile iletişime geçebilirsiniz.
  Kaynak : Lazer Epilasyon
   
Epilasyon Hakkında Sık Sorulan Sorular konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hamİlelİk Hakkinda Sorulan Sorular

  Hamİlelİk Hakkinda Sorulan Sorular

  hamilelikte denize girilirmi hamileliğin son ayında mide bulantısı gebeliğin son ayında mide bulantısı hamileliğin aylarında günlerinde Vajinal akıntılarımın artması normal mi? Evet: Hormon salgıları ve genişleyen damarlar lökore adı verilen akıntıya neden olur. Bu, oldukça bol miktarda gelen, beyaz ve kokusuz bir akıntıdır. Tek yapılması gereken, özenli bir hijyenik temizliktir. Kaşıntı,...
 2. İş Görüşmelerinde En Sık Sorulan Sorular

  İş Görüşmelerinde En Sık Sorulan Sorular

  iş görüşmesinde sorulan sorular ve cevapları iş görüşmelerinde tuzak sorular neden bizi tercih ettiniz bizi neden tercih ettiniz biz sorusuna cevap 1-Bana kendinizi anlatırmısınız? 2-Sizi neden işe alalım?Bu işi yapabilecek diğer 17 kişiden sizin farkınız nedir? 3-Neden bizim şirketimizi tercih ettiniz? 4-Bizden başka hangi firmalara, sektörlere başvuruda bulundunuz? 5-İşinizden neden...
 3. Kroner anjiografi sık sorulan sorular

  Kroner anjiografi sık sorulan sorular

  KORONER ANJİOGRAFİ Koroner anjiografi, özel bir kamera ile kalbinizin atar damarlarının incelendiği bir röntgen film çekimidir. İşlemi kateter laboratuarında gerçekleştirilir. İşlemi gerçekleştiren doktorunuz kolunuzdaki veya bacağınızda büyük atar damarların birine ince küçük bükülebilir bir boruyu (katater) yerleştirir. Daha sonra kalbinizi besleyen küçük atar damarların (koroner damarlar)...
 4. Mezoterapi hakkında sık sorulan sorular

  Mezoterapi hakkında sık sorulan sorular

  Mezoterapi nedir? Şikayetçi olduğunuz ağrı veya hastalıkların veya estetik görünümünüze zarar verdiğini düşündüğünüz selülir, bölgesel yağlanma gibi sorunlarınızın ortadan kalkması için ilgili bölgeye lokal olarak uygulanabilen minik enjeksiyonların kullanıldığı bir tedavi şeklidir. Mezoterapi tedavisinden önce nelere dikkat edilmeli? Mezoterapi tedavisi görecekseniz tedaviden önce...
 5. Gebelikte Kordon Dolanması Hakkında Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

  Gebelikte Kordon Dolanması Hakkında Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

  gebelikte kordon dolanması, hamilelikte kordon dolanması, kordon dolanması nasıl anlaşılır Sevgili melekler, gebelikte yaşanan komplikasyonlardan birisi olan kordon dolanması çok fazla görülen bir olay değildir. Tehlikeli olduğu durum % 10 olan kordon dolanması hakkında en çok merak edilen sorular ve cevapları şöyle... Gebelikte Kordon Dolanması Sebepleri Kordon dolanması olayı fazla...

Sayfayı Paylaş