Epilasyon sonrası batıkları yok etmek...

NilayG

Üye
Üye
Epilasyon sonrası batıkları yok etmek...
Herkese merhaba. Ben uzun süre epilasyondan sonra deri altında kalan batıklardan şikayet ettim.Birincisi epilasyon aleti kullanarak hallettim bu işi. O çok acı veriyor ve bazen tüyleri alamıyor.. Kırıyor, ağda kullandım o daha temiz evet acılı ama epilasyon aleti gibi sürekli bir acı değil... Neyse konu bu değil. Sonrasında çıkan tüycükler deri altında kalıp, orada siyah siyah görünmeye başladı. İğneyle felan çıakrdım ama bir yere kadar. Benim förmülüm şu... Önce bir kaba 1 ölçek tuz ve 3 ölçek şeker koyuyoruz. Bunların üstüne varsa vücut kremi ve losyonu döküyoruz ama iyice eritmiyoruz. Böyle erimeden birbirine yapışacak ve azcık da su...Banyoya giriyoruz, sıcacık yıkanıyoruz nemleniyoruz. Sonra bu yaptığımız karışımı, oturup bacvaklarımızı yedirip kese ile iyice sürtüyoruz. Evet bacaklarınız kızaracak az, ama o ince deriyi alıyorsunuz ve o altta kalan kıllar dışarı çıkıyor. Sonrasında da isterseniz jiletleiyn isterseniz tekrar ağda yapın.=) Ama kızardığı zaman backalarınız durun. fazla da oymayın bacaklarınızı. :hede:

Geri