1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Erdemir'den İşçi Çıkarılabileceği İddiası

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Zonguldak'ın Ereğli İlçesinde Kurulu, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) Taş'den İşçi Çıkarılabileceği Yönündeki İddialar Üzerine Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Gökçe'nin Temaslarda Bulunmak Üzere Ereğli'ye Geldiği Bildirildi.
  Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde kurulu, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) TAŞ'den işçi çıkarılabileceği yönündeki iddialar üzerine Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Gökçe'nin temaslarda bulunmak üzere Ereğli'ye geldiği bildirildi.

  Edinilen bilgiye göre, ERDEMİR'in maliyet artışları ve yassı mamul satış fiyatlarındaki düşüşten yaşanan sıkıntının, çeşitli formüller üzerinde çalışılarak aşılması hedefleniyor.

  Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK) bünyesindeki şirkette, müdürler düzeyinde yapılan görüşme sonucu 1400 kadar çalışanın çıkarılabileceğinin işçilere duyurulduğu iddia edildi.

  Müdürlerin, sorumlu oldukları ünitelerindeki işçilere düşünce aşamasındaki gelişmeyi duyururken, formül üretmesini, önerilerini 22 Nisan Çarşamba günü müdürlüklere bildirmesini istediği öne sürüldü.

  ERDEMİR'de yetkili Türk Metal Sendikası Şube yönetiminin bildirmesi üzerine Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı, Eğitim ve Toplu İş Sözleşmesi Sekreteri Yavuz Gökçe, temaslarda bulunmak üzere Ereğli'ye geldi.

  Gökçe'nin ERDEMİR üst düzey yetkilileri ile görüşmelerde bulunduğu, gelişmelerin netlik kazanması sonrası basına bilgi vereceği öğrenildi.

  Erdemir Genel Müdürü Oğuz Özgen, 22 Martta düzenlediği basın toplantısında, şirketten zorunlu işçi çıkarma olmayacağını, ancak "gönüllü işten ayrılma" programının uygulandığını söylemişti.
   
Erdemir'den İşçi Çıkarılabileceği İddiası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Chp İskenderun Teşkilatı'nda Hırsızlık İddiası

  Chp İskenderun Teşkilatı'nda Hırsızlık İddiası

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İskenderun İlçe Teşkilatı Yönetimi, İlçe Binasından Çeşitli Evrakların Çalındığı İddiasıyla Polise Başvurdu. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İskenderun İlçe Teşkilatı yönetimi, ilçe binasından çeşitli evrakların çalındığı iddiasıyla polise başvurdu. Edinilen bilgiye göre, Ulu Cami Caddesi Çay Mahallesi Sezer İşhanı'nda bulunan CHP ilçe binasına,...
 2. Kumburgaz'da Ufo İddiası

  Kumburgaz'da Ufo İddiası

  Sirius Uzay Bilimleri Merkezi Başkanı Haktan Akdoğan, Kumburgaz’daki bir site bekçisinin UFO görüntüleri çektiğini belirterek, “Dünyayı sarsacak bu görüntüleri yabancı kanallar flaş gelişme olarak vermeli” dedi Akdoğan dün düzenlediği basın toplantısında, yoğun gündem nedeniyle görüntüleri paylaşmak için bir süre beklediklerini anlattı. Bin sitenin bekçiliğini yapan Yalçın Yaman’ın...
 3. Erdemir'de ücretler düşürüldü

  Erdemir'de ücretler düşürüldü

  Erdemir'de toplu iş sözleşmesi tadil edildi, ücretlerde indirim yapıldı. Türkiye'nin en büyük yassı çelik üreticisi Erdemir, ekonomik krizden daha az etkilenmek amacıyla, toplu iş sözleşmesinin bazı maddelerinin 16 aylık bir süre için tadil edilmesi konusunda işçi sendikaları ile anlaştı. Buna göre işçi ücretlerinde indirim yapıldı. Şirketin İMKB'nin dünkü bülteninde yer alan...
 4. İŞTE! Yılın aşk iddiası

  İŞTE! Yılın aşk iddiası

  Maşallah bi boşanında ondan sonra başka biriyle olun yahuu bu ne yaa:S "Miami dönüşü evde büyük bir şokla karşılaştım" diyerek eşi Sulhi Aksüt'e boşanma davası açan Can'ın ünlü klarnetçi Hüsnü Şenlendirici'yle birlikte olduğu magazin aleminde dilden dile dolaşıyor. İklinin ilişkisinin Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda 13 Ağustos'ta verdiği konserin provaları sırasında...
 5. Seren Serengil Hamile İddiası!!!

  Seren Serengil Hamile İddiası!!!

  Seren Serengil Hamile İddiası Seren Serengil, Twitter sayfasında bebek haberini yakın arkadaşlarıyla paylaştı Seren Serengil Bebek haberini yakın arkadaşlarıyla paylaştı. İki gün önce Twitter sayfasına "Bir sen, bir ben, bir de Bebek" yazan Serengil, dün akşam sevgilisi Aşıcı ile Galatasaray - Fenerbahçe derbisini izledi ve bu kez Twitter sayfasına "Mide bulantısı"...

Sayfayı Paylaş