Ergenliğimin bittiğini nasıl anlarım bu ergenlik ne zaman biter?

• Konbuyu başlatan Ergenikizlerimm
  • Başlangıç tarihi
E

Ergenikizlerimm

Forum Okuru
Ergenliğimin bittiğini nasıl anlarım bu ergenlik ne zaman biter?

Ergenliğimin bittiğini nasıl anlarım melek kadınlar kulübü ergenliğimin bittiğini nasıl anlarız forum'da.​

Arkadaşlar ergenlik ne zaman baslar ne zaman biter acaba benim ikizler var ikisi de erkek ve şuan 15 yaşındalar siz düşünün artık ben ne hallerdeyim. 2 yaş sendromu filan halt etmiş yanında. Şuan 15 yaşındalar ve bize kök söktürüyorlar. Özellikle erkeklerde ergenlik ne zaman biter daha fazla çekemeyeceğim vallahi iki tane birden bir de erkek bunlar. Sizler neler yapıyorsunuz ergen erkek çocuklarınız ile. Çok asabi ve kural dinlemez oluyorlar yaa. Bitsin bir an önce bu ergenlik denen şey. Ergenliğimin bittiğini nasıl anlarım diye sorulmuş Google aramada ben de bu şekilde sormak istiyorum.

images (2).jpeg

Merhabalar
Ergenlik bambaşka bir boyut. Bebeklik, çocukluk, ergenlik.. ergenlik aslında bir yerde çocukluktan tamamen çıkış ilk gençliğe gerçek yaşama bir adım atmak gibi düşünebiliriz. Artık onlar da kendini bir birey gibi hisseder tam anlamıyla. Özgürlük, fikirlerine saygı duyulması, ona bazı konularda danışılmasını beklerler haklılar aslında artık ilk yetişkinliğe giriş olan ergenlik biraz ben şöyle ifade ediyorum. İnce yıkılmak üzere olan bir köprü aşağıda uçurum ve karşıda zorlu ter dökecek bir yol bekliyor onları aslında. O yolu tamamladıklarında ise işte başarılı bir şekilde yetişkin olmuş olacaklar. Onlara anne baba olarak destek vermemiz şart bu dönemde. Elbette çıkışları olacak, duygu dalgalanmaları, tuhaf hareketler olacak ama anne baba olarak bu zorlu dönemde yanında olmaz isek daha kötü olabilir.

"Ergenliğimin bittiğini nasıl anlarım?"​

Ergenliğin bittiğini şöyle anlayabilirsiniz. Duygu dalgalanmaları azalmıştır. Özellikle fiziksel özelliklerine baktığımız zaman akneli cilt biraz düzene girmiş, boy kollar bacaklar orantılı hale gelmistir. Artik o anı çıkışlar eskisi kadar yoktur. Bir şelale iken durgun bir su haline gelecektir artık çocuğunuz. Çocuğunuz demeyelim de genç birey evladınız :)

Ergenlikte genç kız ve erkeklerde gençliğe atılan bu adımda bu aşamada neler görülür? Dilerseniz aşağıdaki linkten "kızlarda ve erkeklerde ergenlik belirtileri" konumuzu inceleyebilirsiniz.

Geri