Ergenlik ne zaman biter ergenliğin bittiğini nasıl anlarız?

• Konbuyu başlatan Sunayldz11
  • Başlangıç tarihi
S

Sunayldz11

Forum Okuru
Ergenlik ne zaman biter ergenliğin bittiğini nasıl anlarız?

Ergenliğin bittiğini nasıl anlarız melek kadınlar kulübü ergenliğin bittiği nasıl anlaşılır forum'da.​

Sevgili forum sakinleri benim bir oğlum var Allah aşkına bana söyleyin bu ergenlik ne zaman bitecek o bitmez ise biz biteceğiz galiba. Ergenliğin bittiğini nasıl anlarız lütfen ergen bir çocuğu olup ergenliği biten tecrübeli ebeveynler yardımcı olun. Ergenlik bitince belki rahatlarız ama ne süreçler geçireceğiz bakalım biz?

Merhabalar
Ergenlik süreci zor bir süreç gencler için bu pek belli olmasa da anne babalar aynı şeyi söylemiyorlar maalesef. Ne kadar sakin çocuk bile olsa o ergenlik yaşanacak anne babaya cektirilecek. Ergenlik kızlarda biraz daha erken başlayabilir erkeklere göre. Erkeklerde ses kalınlaşması kıllanma boyda artış ciltte sivilcelenme gece ejakulasyonu gibi belirtiler görünürken kızlarda önce kıllanma, göğüs uçlarının belirginleşmesi, regl olmaya baslama yine sivilcelenme gibi durumlar görülür.

Ama ergenliğin en önemli belirtisi de duygu durumlarda değişimler ve özgürleşme birey olma durumudur. Peki ergenliğin bittiğini nasıl anlarız veya anlarsınız? Ergenlik 12-15 yaşları arasında başladığını varsayarsak 20 yaşları civarında da biter. Ergenlik artık bittiginde gençler hem fiziksel hem ruhsal bakımdan daha oturaklı olurlar. Artık o ses kalınlığı kalmamıştır ses yerine oturmuş resmen bir yetişkin bedeni içine girilmiştir. Ergenlik bittiğinde her şey daha oturuyor rahat olun ama ergenlik için biraz toleranslı olmanızda fayda var çocuklarınız için.

Ergenlik sorunları hakkında mutlaka anne babalar şu aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz. "Ergenlik sorunları"

Vallahi ergenlik ne zaman biter bilmiyorum da benim iki numara tam bir psikopat :) 17 yaşında umarım bir an önce hemen biter. Bir an önce bitsin daha geriden ikizler geliyorlar 11 yaşında bi kız bi erkek nası başedeceğiz bilemiyorum bu ergen atarları ile tripleri ile bilemiyorum.

Vallahi ergenlik ne zaman biter bilmiyorum da benim iki numara tam bir psikopat :) 17 yaşında umarım bir an önce hemen biter. Bir an önce bitsin daha geriden ikizler geliyorlar 11 yaşında bi kız bi erkek nası başedeceğiz bilemiyorum bu ergen atarları ile tripleri ile bilemiyorum.
Allah kolaylık versin Allah hayırlı evlat eylesin ergenlik gelip geçici:)

Geri