Erik suyu süt yapar mı

A

Aysegul1111

Forum Okuru
Erik suyu süt yapar mı
Erik suyu süt yapar mı sütü artırmak için neler yapabilirim

Slm arkadaşlar

4 aylık bebeğim var ve sütüm giderek azalıyor çok su içiyorum süt içiyorum bir sürü şey denedim ama halen sütüm azalıyor kesilecek diye korkuyorum bebeğimi emzirmek istiyorum sütüm gitmesin istiyorum bir arkadaş erik suyu önerdi anne sütünü çok arttırır diyor ben denedim bizim çocuk da dedi erik suyu gerçekten sütü arttırır mı önerir misiniz ya da sizin önereceğiniz şeyler var mı

Selam Ayşegül ,

Erik suyu sütü arttırır mı evet arttırır hem suyunu içebilirsin hem de eriğin kendisini yiyebilirsin ama sadece bununla yetinme bence sana bir kaç önerim olacak bir defa sütü arttıran en önemli şey sudur evet bildiğiniz su bunun için günde en az 2,5-3 lt su içmelisin, ayrıca meyve gurubundan ; Kuru Kayısı, Kuru Üzüm, Kuru Erik, Kuru İncir, Ceviz, Hurma, Dut Kurusu sütünüzü arttırır bir de malt içecekler yani arpa suyu süte birebir gelecektir yeşil sebze tüketmek de doğal olarak sütünü arttıracaktır , her gün 1 adet yumurta yemeli süt içmelisin ayrıca çokca tükettiğimiz soğan da sütü arttırır kahvaltınız da mutlaka süt içeyi de ihmal etmeyin peyniri ve yoğurtu da bol tüketin ki kalsiyum yönünden çok zengindirler, ananas seviyorsan ananas da yemeni de öneririm ananas da sütünü arttırır.

Geri