Erişte yapma makinesiyle makarnalarınız ev tadında olsun

  • Konbuyu başlatan Ayşegül AYRANCI
  • Başlangıç tarihi
Ayşegül AYRANCI

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Erişte yapma makinesiyle makarnalarınız ev tadında olsun
Makarnayı bile evde yapmalıyım hazır hiçbir gıdaya benim mutfağımda yer yoktur diyen bayanlar buraya. Birçok ürünü yapmak için icatların teknolojiyle bütünleştirildiği şu dönemlerde karşınıza çıkarılan erişte yapma makinesi de şaşkınlığınızı gizleyemeyeceğiniz harika makarna yapımlarına yer açışıyla sizleri mutlu edebilecektir. Birçok bayan evinde kendi elinden hazırladığı bu makarnalarla çocuğunu mutlu etme peşinde koşmaktadır. Sizlerde bu tarz seçimlerle mutfağınız zenginleştirmek isteyenlerdenseniz sizler için özenle bir araya getirdiğim küçük ev aletleri koleksiyonuna katabileceğiniz erişte yapma makinesini incelemenizi tavsiye edeceğim. Resim galerimde farklı çeşitlerde yer alan erişte yapma makineleri farklı fonksiyon özellikleriyle makarna harici de ev yapımı lezzetlere yer açıcı davranabilmektedir. Mutlu sunumlar, leziz makarnalar için seçimde bulunma fırsatını kısa sürede değerlendirmeye var mısınız?100_celik-eri-974_1.jpg

Bıçakları, mantı aparatı, spagetti aparatı, reginette aparatı gibi ek aparatlarıyla sahip olabileceğiniz erişte makineleri sizler için fonksiyonel olabilir. Mantı gibi el emeği lezzetleri sunumlarınızda sık aralıklarla tercih ediyorsanız bu tarz bir seçime karşı koyamazsınız. Pek çok çeşit makarnayı yapabileceğiniz ürünü seçerken kullanım kılavuzuyla birlikte sahip olabileceğiniz yapım aşamalarını mutfak becerinizi kullanarak kısa sürede pratikleştirebilme olanağı yakalayabilirsiniz. Hamur inceltici özelliğiyle makarnalarınızın kalın olmamasını sağlayacak bir ürün olan erişte makinesiyle dilimleme özelliğinden faydalanırken de rahatlık elde edebileceksiniz.korkmaz-twista-retro-kirmizi-makarna-makinesi-2071-66-B.jpg


Marketlerden aldığınız makarnalarla kıyaslamayacağınız kalitedeki makarnayı yapabileceğiniz bu ürün çok uygun fiyatadır. Farklı markalar arası fiyat değişkenliği vardır. Yumurta ve un ile kendi elinizle hazırlayacağınız hamuru erişte ya da spagetti şeklinde keserek sofra sunumlarınıza bir tat da el emeğinizle eklemek istemez misiniz? Merdane ile yapacağınız spagetti ya da erişte formatına uygun inceltilen hamur uygun aparatlarla kesilerek sizlerin ağzınıza layık konuma getirilir. Sizlerin beğendiğiniz bu lezzetlerin sofralarınızdan eksik etmeyeceğiniz soslarla buluşması için biraz daha emek verdiğinizde çocuğunuz için harika bir menü çıkarmış olabileceksiniz. Makarnanın tek başına şişmanlatmadığı gerçektir. Yapay sos ya da mayonez tercihleriyle çocuğunuzun boğazından sağlıksız ürün geçimlerine engel olmayı denemeye ne dersiniz? Böylece her gün olmasa da haftada bir gün beğeneceğiniz bir lezzet olan makarnanın tadını siz bile farkındalıkla hissederek tadabileceksiniz. Şimdiden afiyet olsun.

yasemininlezzetleri_1312188893.jpg
1.jpg
 
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Vallahi süper olur hem evin bütçesine bununla katkıta bulunursunuz hemde daha temiz ve nasıl yapıldığı belli olan şeyler yersiniz. n11 üzerinden satın almak isteyenler BURADAKİ linki inceleyebilirler :)
 
Melis ank

Melis ank

Aktif Üye
Üye
Türk toplumu olarak hamur işi yemekleri severiz. Özellikle çocuklar makarnayı çok seviyor. Ayrıca pratik bir yemek olduğu için de genelde soframızdan eksik etmeyiz.Ben genelde erişteyi hazır alıyordum makinası olduğunu bilmiyordum.Bu makale sayesinde fikir edinmiş oldum en yakın zamanda erişte makinası bakıcam.Paylaşım için teşekkürler.
 

Benzer İçerikler

Ayşegül AYRANCI
Cevaplar
0
Görüntüleme
527
Ayşegül AYRANCI
Ayşegül AYRANCI
Ayşegül AYRANCI
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
Ayşegül AYRANCI
Ayşegül AYRANCI
Ayşegül AYRANCI
Cevaplar
2
Görüntüleme
9K
Melis ank
Melis ank
Ayşegül AYRANCI
Cevaplar
2
Görüntüleme
8K
meryemnisa06
M
Ayşegül AYRANCI
Cevaplar
0
Görüntüleme
601
Ayşegül AYRANCI
Ayşegül AYRANCI
Üst