Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Erkek ailesine zaman ayıramıyorsa...

  Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Eğer eşiniz size ve çocuğuna zaman ayıramıyorsa ve buda sizi çok üzüyorsa onu farklı yollarla ilgili bir eş ve baba haline dönüştürebilirsiniz nasılmı?
  Evli olmalarına rağmen pek çok ev hanımı çocuklarını tek başına yetiştiriyor. Çünkü erkek, para kazanarak evi geçindirmekle tüm görevlerini fazlasıyla yerine getirdiğini düşünüyor. Siz de eşinizin ilgisizliğinden yakınıyorsanız üzülmeyin, çözüm elinizin altında.

  < Konu Resmi..>


  Özensiz ilgi, ilgi değildir

  Çocuk, herhangi bir derdi olduğunda sadece anneye sesleniyorsa, ilişkinizde ciddi bir sorun var demektir. Çocuk tüm ihtiyaçlarını annesi ile karşıladığından, babaya oyun haricinde hiç gereksinim duymuyor. Çocuğunu istediği gibi yetiştirmek isteyen anne, etliye sütlüye karışmayan eşinin, en önemli bir anda beceriksizce araya girip müdahale etmesinden de rahatsız oluyor. İşte bu noktadan sonra, anne - çocuk çemberine arada bir zor girebilen baba, iyice dışlanmış oluyor. Halbuki ilgi göstermeye çalışan babalar da var. Ancak çocuğunu giydirmesini beceremiyor, giydirirken kıyafetinin hava durumuna uygun olup olmadığına özen göstermiyor, çocuğun sağlık muayenesinin gününü bile takip etmiyor. Çünkü nasıl olsa bu işleri yapan birilerinin olduğunu biliyor. Her şeye rağmen eşini aileye yaklaştırmak, yine kadının insiyatifinde.

  Eşit görev paylaşımı

  Erkek gerçekten çocuğuyla ve sizinle ilgilenmek istiyor olabilir. Ancak eve yorgun geldiği için dalgınlıktan bazı önemli şeyleri unutabilir. Şikayet ederek yangına körükle gitmeyin. Bu durumda çocuğunuzla ilgili gelişmeleri anlatarak, eşinizi görev paylaşımında heveslendirin. Eğer bir takım görevleri paylaşırsanız, çocuğunuz da artık her zorlukta sadece annesine seslenmeyecek ve ne zaman hangi yardıma ihtiyaç duyacağını kategorize edebilecektir. Her fırsatta çocuk ve babayı bir araya getirmenin yollarını arayın.

  Bebek çağında: Akşam maması ve gaz çıkarma işlemini baba yapabilir. Siz bebekle gündüz, eşiniz de akşamları ilgilenebilir.

  Pikniğe giderken: Hafta sonu siz piknik malzemelerini, çocuğun ihtiyaçlarını da eşiniz hazırlasın. Bir müddet sonra kontrollere gerek kalmadan bu işi sizden daha özenli yapmaya çalıştığını göreceksiniz.

  Yatmaya hazırlanırken: Siz dişlerinizi çocuğunuzla birlikte fırçalıyor ve onu yıkıyorsanız, akşamları yatağa yatırma ve masal anlatma görevini de eşinize devredebilirsiniz.

  Dışarıya çıkarken: Hangi havada, hangi ayakkabıların giyilmesi gerektiğini, bağcıklarını nasıl bağlayacağını babası öğretebilir.

  Bisiklet binmeyi öğretirken: Bir hafta sonu, bisiklete binme alıştırmaları düzenleyebilirsiniz. Babasından yardım alması, ona olan güvenini artırır.

  Kravat ve kurdele bağlarken: Okula başlarken babasıyla birlikte kravat ya da kurdele bağlama alıştırmaları yapması, çocuğunuz kadar eşinizi de heyecanlandıracaktır.

  Okula gönderirken: Erkek, aile birliği toplantılarının 'anne birliği toplantısı' olmadığını kavrayıp çocuğunu emanet ettiği kuruma eksiksiz, anne ve baba olarak katılmak gerektiğini kavrayacaktır.

  Çocuksuz ve baş başayken: Her ailede çocuk olmayabilir. Bu durumda eşiniz size zaman ayıramıyorsa, özveri göstererek bu fırsatı siz yaratın. Sevdiği yerlere onunla gitmeye özen gösterin.

  Tatilleri değerlendirin

  Hafta sonları ve tatil günleri için erkeğin ilgisini çeken planlar yapın ve öneriyi siz getirin. Tatilleri evde ayrı ayrı köşelerde geçirmektense, ortak arkadaşlarla bir araya gelmenin yollarını arayın. Mümkün olduğunca çok plan yapıp, onu bu planın önemli bir aktörü haline getirin. Belli görevleri paylaştığınız müddetçe, zamanı da sizinle paylaşmayı öğrenecektir. Yeter ki evdeki ve ailedeki hemen her etkinlikte onun kabiliyetlerine ihtiyaç duyduğunuzu belli edin.

  Kaynak: Ailem ve Ben


   
 2. asi&mavi

  asi&mavi Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  4 Kasım 2009
  Mesajlar:
  192
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  DENİZLİ
  öncelikle bu görev paylaşımını yaptırabilceğmz biri olmalı demi:D:D:Dyada biz fazlasıyla dominant olmalıyız:D:D
   
Erkek ailesine zaman ayıramıyorsa... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Evlendiğiniz erkeği zaman zaman anlayamadığınızı mı düşünüyorsunuz?

  Evlendiğiniz erkeği zaman zaman anlayamadığınızı mı düşünüyorsunuz?

  Evlendiğiniz erkeği zaman zaman anlayamadığınızı mı düşünüyorsunuz? "Bunu yaparken ne düşünüyor?" diye merak mı ediyorsunuz? İşte size ipuçları... Ona hediye olarak ne almalı? İçinde sizin en sevdiği fotoğrafınız olan bir çerçeve. Futbol ya da tuttuğu takımla ilgili herhangi bir şey. Uzaktan kumandası olan herhangi bir elektrikli alet. Eski fotoğraflarını koyabileceği büyük...
 2. ailede erkek nasıl davranmalı(beylerin dikkatine)

  ailede erkek nasıl davranmalı(beylerin dikkatine)

  erkek eşine nasıl davranmalı eşime nasıl davranmalıyım hamilelikte eşler davranmalı hamile eşe davranılır eşim hamile davranmalıyım Yalnız beylerin değil hanımların da beklentileri vardır. Çünkü evlilikte bir paylaşma söz konusudur. Görevler karşılıklı yerine getirilirse huzur ve mutluluk daha kolay elde edilir. İşte hanımın beyinden bekledikleri: • Eşine karşı sorumluluklarını bilip ona...
 3. Zamanla erkekler!!!

  Zamanla erkekler!!!

  İlk başladığınızda ne kadar da farklıydı oysa her şey. sizi beklemesi bile onun içini kıpır kıpır ediyordu.ilk elele tutuştuğu anı hatırlıyor mu herkes.ne kadar da heyecanlıydık karşılıklı olarak.sarılmak için uydurduğu bahaneler, yanınızda heyecandan saçmalaması, elinizi tutmak için okşuyormuş gibi yapıp sizin onayınızı alması.nekadar güzeldi tüm bunlar değil mi?göz göze gelişler hele ah...
 4. Erkekler Ne zaman mı Aldatmaz?

  Erkekler Ne zaman mı Aldatmaz?

  Erkekler Ne Zaman Aldatmaz mı diyorsunuz valla bana kalırsa sürekli aldatırlar ama istatistiklere göre... Erkekler ne zaman aldatmaz…. Bunun cevabını bulabilmiş bir kadın varsa…onunla tanışmak isterim…! Hatta bunun cevabını bilen bir erkek bile yok bence…! Binlerce defa konuştuk bu konuyu, defalarca ahkam kestik… bir sonuca ulaşabildik mi? Hayır hiç sanmıyorum… Şimdi bu yazı bu konuda...
 5. Oğlumu Bilgisayardan ayıramıyorum

  Oğlumu Bilgisayardan ayıramıyorum

  Oğlum daha iki yaşında ve Bilgisayardan ayıramıyorum, oyuncaklarıyla oynamayı bıraktı. Yok diyorum bağırmaya ve ağlamaya başlıyo. Odayı kilitliyorum girmesin diye bu sefer kapılara vuruyor. Uykudan kalkar kalkmaz bilgisayar diyor ve araba yarışı açmamı istiyor.Ne yapmalıyım, lütfen yardım Meleklerim, ona Bilgisayarı nasıl unuttura bilirim?

Sayfayı Paylaş