1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.635
  Beğenilen Mesajlar:
  2.419
  Ödül Puanları:
  113

  Erkek Bebek Belirtileri ve Kız Bebek Belirtileri

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  kız bebek belirtileri,erkek bebek belirtileri,bebeğin kız olduğu nasıl anlaşılır,bebeğin erkek olduğu nasıl anlaşılır,bebeğin kız yada erkek olduğunu nasıl anlarız,bebeğin cinsiyet belirtileri hakkında bilgiler



  < Konu Resmi..>





  Gebelik teşhisi konulduktan sonra tüm anne ve babaların en çok merak ettiği soru bebeğin cinsiyetinin ne olacağıdır.
  Bu konuda hem tıbbı kanıtlara bakılır hem de halk arasında doğruluğuna inanılan bazı kriterlere bakılır.
  Erkek bebeği olacak anne adaylarında görülen belirtiler:
  Erkek bebeği olacak anne gebeliğin ilk aylarında mide bulantısı sorunu yaşamaz, idrar renginde koyulaşma görülmeye başlar


  Ekşi ve tuzlu yiyeceklere olan istek artar, et tüketimi artar, karnınızın ön ve üst kısmı ileriye doğru belirginleşir, bebeğin kal atım hızı genelde 140’ın altında olur.
  Erkek bebeğe gebe olan annelerde ayak ve bacak bölgesinde soğuğa olan hassasiyet artar, anne adayının özellikle bacak tüyleri daha çabuk uzar.
  Bir kadın hamile kaldıktan sonra aklını kurcalayan en büyük tatlı sorunlardan biri de bebeğim kız mı erkek mi sorusudur. Anne karnında bebeğin cinsiyeti nasıl anlaşılır diye baktığımızda kesin sonuçlara anne 4 aylık iken yanı hamileliğin 16 ve 17.haftalarınadenk gelen dönem içerisinde olduğunu görüyoruz.Bir diğer önemli kıstas ise kız çocuklarının cinsiyeti daha zor göstermesidir. Çoğunlukla kordonun ön tarafa gelmesi ile birlikte kız çocukları erkek gibi algılanabiliyor ve daha sonra bebeğin biraz daha büyümesi ile birlikte kız olduğu anlaşılabiliyor. Bu sebeple hamile bayanlarında acele etmeden biraz beklemesi ve sonucu tam ve kesin olarak öğrenmesi daha doğru olacaktır.
  Bazı gebeliklerde de maalesef 9 ay boyunca cinsiyet görülemeyebiliyor. Ağırlıklı olarak annenin çok yağlı ve kilolu olması bunun yanı sıra bebeğin bir türlü bacaklarını açmaması cinsiyet öğrenilmesine engel olabilir.

  Anne karnındaki bebeğin cinsiyet tahmini bazı hurafeler ile de saptanmaya çalışır. Hurafelere göre cinsiyet tahmininde anne güzelleşiyorsa erkek, çirkinleşiyorsa kız çocuğu olur tanısı çok yaygındır. Bir diğer tanı ise karın sivri ve yuvarlak ise erkek çocuğa eper yassı ve alt kısımlarda duruyorsa kız çocuklarını işaret edebilir.
  Gelin görün ki bunlar bizce sadece eğlenme amaçlı yapılan ve asla gerçeği göstermeyen sonuçlardır.

  Sonuç olarak çocuğun sağlıklı ve sıhhatli doğması her şeyden öndedir. Sizlerde en doğru kararı doktorunuza bırakınız ve doğru sonuçları bekleyiniz.

  Aslında birçok uzman bebek cinsiyetini 12. haftalarda bile görebilmekte ama bunu çok dile getirmekten kaçınmaktadırlar. Hem kürtajın yasal süresinin dolması hem de tam olarak emin olunması sebebi ile doktor 4 aylık olana kadar beklemeyi tercih eder.

  Anne adayı genelde süt ve süt ürünlerine aş erer, erkek bebek gebeliklerinde anne daha çekici ve güzel olur.
  Erkek bebek gebeliklerinde hamileliğin ilk dönemlerinde hastalık belirtileri görülmez rahat bir gebelik başlar.
  Kız bebeği olacak anne adaylarında görülen belirtiler:
  Kız bebeği olacak annelerin gebelikleri sıkıntılı başlar ve ilk dönemlerde anne adayları kolay hastalanırlar, kız bebeği olacak anne adaylarında daha çok kusma ve mide bulantısı sorunu olur.
  bazı kız bebek gebeliklerinde anne adayının saçlarında kırmızı lekelenmeler olur, kız bebek gebeliklerinde anne adayı daha çok tatlı ve meyveler aş erer, anne adaylarının idrarı çok koyulaşır, kız bebek gebeliklerinde anne adayı bütün güzelliğini kız bebeğe verdiği için çirkin görünür.
  Kız bebek gebeliklerinde bebeğin kalp atış hızına baktığımızda 140 civarlarında değerler görünür. Kız bebek gebeliklerinde bebek aşağıya doğru yerleşir anne adayının basen ve kalça bölgesinde kilo artışı görülür.
  Kız bebek gebeliklerinde anne adayının sağ ve sol göğüsleri arasında fark vardır. Sol göğüs sağ göğse göre daha büyük görünür.

  HAMİLELİĞİN EN BELİRGİN BELİRTİLERİ İÇİN ERKEN GEBELİK BELİRTİLERİ KONUMUZA BAKMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ. AYRICA TÜM HAMİLELİKLE İLGİLİ BELİRTİLER İÇİN GEBELİK KATEGORİMİZE BAKABİLİRSİNİZ.


   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 3 Kasım 2015
Erkek Bebek Belirtileri ve Kız Bebek Belirtileri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. bebeklerde diş çıkartma belirtileri neler kızlar

  bebeklerde diş çıkartma belirtileri neler kızlar

  Kızlar yaklaşık bebeğim 2 haftadır iştahsız ve hiç birşeyi yemiyor. Onun haricinde kusması var ve sürekli dışkısını yapıyor dün gecede yaptı. Yahu bu diş ne merem bişeymiş böyle kızlar ömrüm gitti ya. Şimdi sizlere şunu sormak istiyorum. Diş çıkartan çocuklar nasıl belli olur. bunun tam belirtileri nelerdir yardımcı olun lütfen.
 2. hamilelikte erkek bebek belirtileri nelerdir

  hamilelikte erkek bebek belirtileri nelerdir

  Hamilelikte erkek bebek belirtileri var mı ? Çocuğun erkek mi yoksa kız mı olduğunu belirtilerden anlayabiliyor muyuz arkadaşlarım.
 3. erkek bebek belirtileri

  erkek bebek belirtileri

  hamilelikte erkek bebek belirtileri erkek bebek hamilelik belirtileri erkek bebek belirtileri nelerdir ilk hamile kaldığımızda herkes için bebeğinin sağlıkla doğması için dua eder tek isteği budur benim için de öyleydi.tabi benim gibi ilk çocuğu kız olupta ikinciyi düşünenler genellikle ikinciside erkek olsun deriz .herkes bir kız birde oğlum olsun der.evet hamile olan melekler bu sayfaya bir...
 4. Hamilelikte Erkek bebek belirtileri

  Hamilelikte Erkek bebek belirtileri

  Anne adaylarının gebelik boyunca merak ettiği sorular dan biri bebeğim kızmı yoksa erkekmi ? Dünyaya getirecekleri bebeklerinin cinsiyeti ile ilgili merak gebeler arasında popülerdir . Bebeğin cinsiyeti ile ilgili geçmişten günümüze sayısız tahmin ortaya atılmıştır. Bu tahminlerin nerdeyse hepsinin aslın da bilimsel bir dayanağı yoktur. Yani kısaca hurfedir diyebiliriz. Bu makalemizde...
 5. Bebeğim kızmı yoksa erkek mi?

  Bebeğim kızmı yoksa erkek mi?

  Gebelik haberini aldınız ve şimdi artık bebeğin cinsiyetini merak ediyorsunuz.Bu heycanlı ve mutlu süreçte bebeğin cinsiyetini öğrenmek için en az 3 ay yani 13 hafta beklemeniz lazım.Ama siz bebeğin cinsiyetini daha erken öğrenmek istiyorsunuz.Peki bebeğin cinsiyetini erken öğrenmenin başka yolları varmı ,buyrun yazımızın devamını okuyun.. GEBELİKLE İLGİLİ TÜM KONULAR BU LİNKTE...

Sayfayı Paylaş