Erkek bebek odası dekorunu nasıl yapmalıyım?

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Erkek bebek odası dekorunu nasıl yapmalıyım?
Bebek odası dekorasyonlarına önem veren ebeveynler en doğru yazım ile karşı karşıyasınız. Sizlerin dekor fikirlerinde merak ettiklerinizi özellikle bebeğinizin sağlıklı gelişimi için nasıl bir dekorasyon yapabileceğiniz konusuna değinmek istiyorum. Birbirinden şık bebek odası dekorasyonlarını etrafınızda görmüş olabilirsiniz. Asma benim ki en özel dekor olsun oğlum rahat etsin, mutlu olsun diyorsanız buyrun resim galerim ve tavsiyelerimi incelemeye.

Evinizde güzel ve ferah bir oda hazırlamak için neler yapabileceğiniz ile ilgili olarak konuya giriş yapmak istiyorum. Aydınlık ve ferah bir oda için öncelikle renk konusuna önem vermelisiniz. Beyaz renk ile elde edebileceğiniz birçok örneği resim galerimde karşınıza sunmuş bulunmaktayım. Beyaz rengin ahengini hissedebilmek amacı ile beyaz bebek odası takımlarından faydalanabilirsiniz. Belki perde seçiminde beyaz perde seçiminde bulunabilirsiniz. Ya da oda rengini beyaz yaparak genel hat olarak beyazın odaya hakim olmasına destek olabilirsiniz.

Bebek-Odası-Dekorasyonları-.-93-Öneri-60.jpg


Beyaz bebek odası takımları ile üstte elde edilen tarz bir bebek odası dekorunu yakalamak istemez misiniz? Şıklığı asla elden bırakmayacak olan bu oda görünümünde sade görünüme özlem duyanlarda ihtiyaç giderimi elde edebilmektedirler. Beyazın muhteşem ahengini siz de bebişinizden esirgememek için bu tarz görünümlerden kendinizi asla mahrum bırakmamalısınız.

erkek-bebek-odası-7.jpg


Kız bebek odası dekorasyonlarında yer alan pembe renk erkek bebeklerde yerini maviye bırakmaktadır. Tabii öyle en koyusundan bir mavi değil. Gayet açık tonlarda elde edeceğiniz mavi tonları ile bebek odanızda renk tercihi bakımından son derece doğru bir tercihte bulunabileceksiniz. Ya duvar sticker modelleri uygulamasına ne demeli! Pek çok kişi bu sticker modellerini tercih etmese de son derece dekoratif bir görünüm oluşturduğu üst resimde oldukça belirgin bir şekilde yansıtılmıştır.

Erkek-Bebek-Odasi-Icin-Dekorasyon-Fikirleri-01-5.jpg


Sevimli karakterleri odaya davet etmeye ne dersiniz? Uyku setlerinde, aydınlatmalarda, stickerlarda ya da pelüş oyuncak tercihlerinizde sevimliliği elden bırakmamayı tercih edebilirsiniz. Üstte gördüğünüz balık figürü ile yakalanan sevimlilik ve odadaki kombin bence mükemmel. Ya sizce nasıl?erkek-bebek-odasi-dekorasyonu-1.jpg


Üst resimde yer alan perde seçiminde kullanılan stor perde uygulaması da birçok kişinin hayır diyemeyeceklerindendir. Bebeğinizin odasına daha iyi ışık girsin diye yapabileceğiniz bu dekor fikri karşısında bayılacağınıza garanti verebilirim.

en-yeni-erkek-bebek-odası-dekorasyonu.jpg


Bebeğinize alacağınız cibinlikli yatak ve ilkokula kadar kullanabileceği bir oda takımı alma fikri ile bebeğinizi mutlu edebilirsiniz. Resim galerimdeki birden fazla fikirden faydalanmaya hazır mısınız?
 
Geri
Üst