1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Erkek Bebeklere El Örgüsü Takım Elbise

  Konu, 'Bebek Örgüleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  örgü bebek takımı örgü bebek hırkası
  örgü bebek pantolonu


  Önemli bir geceye katılmak sorundasınız ve bebeğinizi de götürmek durumundasınız. Siz şıkır şıkır giyinmişken minik oğlunuz da bir takım giyinmesin mi melekler? :D:D İşte tam bebeğinize göre bir süveteryile birlikte bir takım elbise. Küçük bey çok yakışıklı olacak :tik:

  [​IMG]


  Siyah 2 x 100 gr
  Beyaz 1 x 100 gr
  Kırmızı 1 x 100 gr
  Örgü Pirinç 1/1, Düz örgü, Kordon, Saç örgü 4/4
  Şiş 4,5 mm
  İlave malzeme 2 adet beyaz düğme pantolon için, 5 adet siyah düğme ceket için
  Ölçüler 3 ay, (6 ay), 12ay, 18 ay
  Örgü açıklamaları (6 ay) içindir.

  [​IMG]


  PANTOLON

  Ön Siyah yünümüz ile 30 ilmek atarak sağ paçadan örmeye başlayacağız. 4 cm pirinç örgü yapalım. Kıvırma hattı olarak düz yüzde 1 sıra ters örelim. 4 cm daha pirinç örgü yaptıktan sonra düz örgüye geçelim. 8 sırada bir her iki yandan 3 defa 1 er ilmek artıralım. Düz örgü boyumuz 15 cm olunca 36 ilmeğimizi şişte bekletelim. Sol paçayı da aym şekilde ördükten sonra iki örgümüzü birleştirelim. Toplam 72 ilmeğimizi 10 cm ördükten sonra her iki yandan 8 sırada bir 3 kere 1 er ilmek eksiltelim. İki paçanın birleşiminden sonraki örgü boyumuz 18 cm olduğunda 72 ilmeğimizi yedek bir şişte bekletelim.

  Arka Pantolonumuzun arkasını ön ile aynı şekilde örelim.
  Bel lastiği Bel hizasına geldiğinde iki parçadaki ilmekleri birleştirerek 3 cm çift lastik örelim. Ön parçanın sağ tarafından 17 ilmek kapatalım. Orta 28 ilmeğimizi 2 cm pirinç ördükten sonra yanlardan 6 şar ilmeği pirinç orta 16 ilmeği düz örgü örelim. Düz örgü boyumuz 6 cm olduğunda tüm ilmekleri 1,5 cm daha pirinç örelim ve her iki yanda baştan 4. ilmeğimize 1 er ilmeklik ilikler açalım. 1.5 cm daha örelim ve tek seferde kapatalım. Ön parçaya ait diğer 17 ilmeği ve arka parçaya ait 17 ilmeği kapatalım. 9 ilmeği askı için ayıralım + orta 20 ilmeği kapatalım + 9 ilmeği askı için ayıralım ve son 17 ilmeğimizi kapatalım. Askı için ayırdığımız 9 ar ilmeğimizi 25 cm boyunda 1/1 lastik örelim.

  Dikiş Pantolonun ağ ve yan dikişlerini yapalım. Askılarımıza düğme dikelim.

  [​IMG]
  [​IMG]

  CEKET

  Arka Beyaz yünümüz ile 50 ilmek atalım. 5 sıra 1/1 pirinç örgüden sonra düz örgüye geçelim. Toplam örgü boyumuz 16,5 cm olduğunda kol kesimini 3-2-1 uygulayalım. Kol evi yüksekliği 12 cm olduğunda yaka kesimini orta 8 ilmeği keserek başlayalım. Sonraki sırada her iki yanından 1 er ilmek daha eksiltelim. Omuzlarda kalan 15 er ilmeğimizi tek seferde kapatalım.

  Önler 30 ilmek başlayalım. 5 sıra 1/1 pirinç örelim. Ön ortaya gelen 10 ilmeğimizi pirinç devam edelim diğer 20 ilmeğimizi düz örgü yapalım.
  Sol ön parçada örgü başlangıcından 11., 20. ve 29. sıralarda ön ortadan 6. ilmeğe ilik açalım. Örgü boyumuz 16,5 cm olduğunda kol kesimini 3-2-1 uygulayalım. Aynı zamanda yaka için ön orta pirinç örgümüzün dış kısmından her 4 sırada bir 1 ilmek artıralım. Kol evi yüksekliğimiz 11 cm olduğunda 16 pirinç ilmeğimizi tek seferde kapatalım. Kalan 15 ilmeği 2 cm daha ördükten sonra tek seferde kapatalım.

  Kollar 43 ilmek atarak başlayalım. 3 cm pirinç örgüden sonra düz yüzde, sağ kolda örgümüzün sol tarafından, sol kolda ise sağ tarafından 7 şer ilmek kapatalım. Düz örgüye geçelim. 8 sırada bir 6 defa her iki yandan 1er ilmek artıralım. Toplam 48 ilmeğimiz ile örgü boyumuz 16 cm olduğunda kol kesimini 3-2-1 uygulayalım. Devamında her iki baştan 1 er ilmek kesmeye devam edelim. Şişimizde kalan son 16 ilmeğimizi tek seferde kapatalım.

  Yaka Omuz dikişlerini yaptıktan sonra ön yakanın uç kısmından 4 cm içeriden omuz dikişine kadar 13 er ve arka yakadan 16 ilmek alalım. 13 ön + 16 arka + 13 ön - toplan: 42 ilmeğimiz ile pirinç örgü yapalım. Her sıra başında örgümüzün iki yanından 1 er ilmek artıralım. Örgü boyumuz 5 cm olduğunda tek seferde kapatalım.

  Cep kapağı Siyah yünümüz ile 15 ilmek atalım. 4 sıra pirinç örgüden sonra kapatalım. 2 adet cep kapağı hazırlayalım.

  Dikiş Kol altı ve beden yan dikişlerini kapatalım. Kolları kol evlerine dikelim. Kol manşetlerine ve önüne düğmelerini dikelim. Cep kapaklarını ceketin eteğinden 7 cm yukarı ve yan dikişlerden 2 cm içeri dikelim.
  SÜVETER

  Arka Kırmızı yünümüz ile 48 ilmek atalım ve 2/2 lastik örelim. 3 cm sonra düz örgüye geçelim. Örgü boyumuz 17 cm olduğunda kol kesimini 3-2 uygulayalım. Kol evi yüksekliğimiz 10 cm olduğunda arka yaka için orta 18 ilmeği tek seferde kapatalım. Kol evi yüksekliğimiz 11 cm olduğunda omuzlarda kalan 10 ar ilmeğimizi de kapatalım.

  Ön 48 ilmek ile 3 cm 2/2 lastik örelim. Desenimizi düz yüzde aşağıdaki şekilde kuralım. 5 ters + 1 artır + 8 düz + 1 artır +7 ters+1 artır + 3 düz + 2 ters + 3 düz + 1 artır + 7 ters + 1 arıt + 8 düz + 1 artır + 5 ters.
  Artırdığımız ilmekleri ters örgü yapacağız. Saç örgü ve kordon yapıldığında örgüde toplanma meydana geldiğinden dolayı ara artırmaları yapmamız gerekiyor.
  8 düz ilmeklerimizi 8 sırada bir 4/4 burgu yapacağız. 3 düz ilmeklerimizi ise 8 sıra dış yanlara kaydırdıktan sonra 8 sıra ortaya kaydırma yapacağız. Örgü boyumuz 14 cm olduğunda kol kesimini 3-2-1 uygulayalım. Orta kordonlarımız 2 desenini tamamladığında ise V yaka kesimine başlayalım. Örgümüz iki parçaya ayrılır. Her sıra başında ön ortadan 1 er ilmek eksiltelim. Omuzda kalan 10 ilmeğimiz ile kol evi derinliğimiz 11 cm olduğunda tek seferde kapatalım.

  Yaka Sol omuz dikişini yapalım. Sağ omuzdan ön ortaya kadar 36 ilmek alalım ve 2/2 lastik örelim. Her sıra başında ön ortadan 1 ilmek eksiltelim. 5 sıra ördükten sonra tek seferde kapatalım. Sağ omuzdan ön ortaya kadar 21 ilmek alalım ve ön ortadan her sıra başında 1 ilmek eksilterek 5 sıra ördükten sonra kapatalım.
  Yakamızı misinalı şiş ile örebiliriz. Önden 20 + arkadan 16 + önden 20 - toplam 56 ilmek ile 5 sıra 2/2 lastik örerken ön ortadan her sırada 1 er ilmek eksiltelim.

  Kol lastiği Omuz dikişlerini yapalım. Toplam 52 ilmek çıkartalım. 5 sıra 2/2 lastik ördükten sonra tek seferde kapatalım.

  Dikiş Yan dikişleri ve lastik ön dikişini yapalım.
   
Erkek Bebeklere El Örgüsü Takım Elbise konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kız Bebekler Örgü Elbise Hırka Takım

  Kız Bebekler Örgü Elbise Hırka Takım

  örgü hırka elbise takım örgü bebek elbisesi örgü bebek hırkası Cici kızlarınız için nefis bir jile hırka takımı örneği veriyoruz melekler :) Takımda kullandığınız renge uyumlu bir külotlu çorapla kombinleyeceğiniz bu şık takıma herkes bayılacak. Şimdi geçelim takımın yapılışına... Kırmızı 2 x 100 gr Beyaz 2 x 100 gr Örgü Pirinç 1/1, Lastik 1/1,4 ilmek Top, Kordon , Haraşo Şiş 3...
 2. Örgü Bebek Elbise Bere Takım

  Örgü Bebek Elbise Bere Takım

  örgü bebek takımı örgü bebek elbise bere örgü bebek beresi Bebekleriniz için delik işli el örgüsü elbise ve bere takımı örneğiyle karşınızdayız melekler :) Bu güzel takımla gittiğiniz misafirliklerde herkes bebeğinizin kıyafetine bayılacak. Aman nazar olmasın, dikkat :D:D Bebe yünü 1 x 100 gr Örgü Düz örgü, Ajur, Zincir ve trabzan Şiş 4 mm, 5 mm Tığ 3 mm İlave 2...
 3. El Örgüsü Bebek Takımı

  El Örgüsü Bebek Takımı

  örgü bebek hırkası örgü bebek takımı örgü bebek hırka pantolon bere Şöyle tam takım bir halde bebeğinizi giydirip dışarı çıkarmak ister misiniz melekler ? :) Hırka, pantolon, bere ve patikten oluşan bu sarı takım içinde bebeğiniz bir güneş gibi parlayacak, eminiz. Hadi, ne duruyorsunuz? :tik: Sarı 2 x 100 gr Beyaz 1 x 100 gr Akıllı ip 1 x 100 gr Örgü Düz örgü, Haraşo, Ajur, Lastik...
 4. El Örgüsü Erkek Çocuk Hırka Bere Takım

  El Örgüsü Erkek Çocuk Hırka Bere Takım

  örgü bebek takımı örgü çocuk hırka bere el örgüsü hırka bere Valla resmi görünce ben bayıldım melekler :) Hani küçük çocuğum olsa kesin örerdim. Varsa küçük çocuğunuz kaçırmayın diyorum ve bu güzel lacivert hırka bere takımının yapılışı hakkında sizlere bilgiler vermek istiyorum.. :tik: Beden : 5-6 Yaş grubu. Büyük beden ölçüleri parantez içindedir. Malzemeler: ANCHOR "Pegasos"...
 5. Erkek Bebeklere El Örgüsü Hırkalar 2013 Modelleri

  Erkek Bebeklere El Örgüsü Hırkalar 2013 Modelleri

  Bu konu; erkek bebeklere hırkalar 2013 modelleri hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, havaların soğuk gitmeye başladığı şu günlerde ve kışın buz gibi soğuğunda minik prenslerinizi sıcacık tutacak şirin mi şirin hırka modelleri ile sizlerleyiz. El örgüsüyle yapılan bu şık hırkaları rahatlıkla kendiniz örebilirsiniz. Birkaç örgü tekniğini bilerek altından kalkabileceğiniz bu...

Sayfayı Paylaş