Erkek esine ev islerinden yardim etmeli mi?

Erkek esine ev islerinden yardim etmeli mi?
Anket acilmistir:)

Bence ikiside calisiyorsa tabiki herzaman yardim etmeli :ciks:
Hastaysa´da

Calismiyorsa kadin yinede biraz yardim etsin.

Yani hep etsin:D
 
Bilge Gökçen

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Cevap: Erkek esine ev islerinden yardim etmeli mi?

Ben çalışıyorum mesela, ankette ise "her zaman etmeli" dedim. Kış dönemi eşimden önce çıkıyorum evden, onunla aynı saatte dönüyorum, yaz dönemi ondan daha geç çıkıyorum, ben geldiğimde evde oluyor. Bütün gün ayakta oluyorum, doğru düzgün dinlenemiyorum, eve geldiğimde birşeyleri tek başıma yapmaya çalışmak bana mantıklı gelmiyor. Ben de yoruluyorum, ben de çalışıyorum, kadınım diye niye ev sadece bana ait olsun ki?

Bunun tam tersini düşünen biriyle birlikte olamazdım sanırım. Üniversite işlerimin olduğu dönemlerde gece bile döndüğüm oluyordu eve, geldiğimde en ufak bir iş yapacak halim olmuyordu. Eşim de nasıl biriyle evlendiğinin farkında, bunları hep konuştuk biz, açık açık ifade ettim kendimi, ben yardımsız iş yapabilecek biri değilim diye. Ayrıca ev sadece bayana ait değil, burası "biz"im evimiz, sadece "ben"im değil.

Ve bugüne kadar evde işlerimiz hep bölüşülmüştür. Olması gerektiği üzere, bunun aksini tahayyül edemiyorum. Ev hanımı olsaydım nasıl olurdu bilmiyorum. O zaman en büyük işim ev olurdu belki. Lakin Türk toplumunda erkeklerin hiçbir işe el sürmemeleri standardı beni çileden çıkarmaktadır. Kadın demek işi yapacak olan demek değildir her zaman.

Hem evliliğin en güzel amacı ortak bir yaşam ve ortak paylaşımlar değil mi? Biri çalışırken diğerinin umursamadan oturması bu amaca da uygun düşmüyor. Herşeyi birlikte yapmak fikri evliliğin de amaçlarından biri. Yaşasın kolektif çalışma :)


Not: Tatildeyim bütün gün evdeyim, alışmışım pek iş yapmamaya, zor geliyor :D Zaten çok sıcak ortalık, ben de iyice üşeniyorum.
 
PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Cevap: Erkek esine ev islerinden yardim etmeli mi?

bence herzaman yardım etmeli hayat müşterek :)
 
ecege

ecege

Yeni Üye
Üye
Cevap: Erkek esine ev islerinden yardim etmeli mi?

çalışmıyorum ama 2 tanem çocuğa bakıyorum ew işlerini bilirsiniz ve eşimde herzaman yetişemediklerimi yapar beni hiç kırmaz.......
 
Üst