Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.439
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  Erkek Kuşlara Hangi İsimler Verilir?

  Konu, 'Kuş Bakımı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Bu konu erkek kuş isimlerine yer vermektedir.
  Birçok kişi evde bir can yoldaşı olsun diye farklı cinsler de kuş alıyor. Kanarya, muhabbet kuşu, papağan yada hint bülbülü gibi beslemek için siz de bir kuş aldıysanız ve halen ona isim vermekte zorlanıyorsanız sizlere bazı önerilerim olacak:)

  Eşim benim için de bir süpriz yaparak jako cinsi papağan aldığın da isim konusun da çok kararsız kalmıştım. Birkaç isim arasında onun için en uygun ismin "Paşa"olacağına karar vererek papağanıma paşa ismini verdim.

  Öncelikle kuşlara isim verirken çok uzun olmamasına dikkat edin. Kolay isimler verirseniz oda ismine daha çabuk alışacak ve telafuzuda kolay olacaktır. Kuşunuz eğer erkekse ve ona isim arıyorsanız sizler için paylaştığım bu isimlerin yardımcı olacağını ümit ediyorum.

  Kendiniz için anlamlı isimler de verebilirsiniz. Kuşlara en çok verilen ve yakışan isimler listesini sizler için paylaşıyorum.

  [​IMG]

  1 maviş
  2 boncuk
  3 çapkın
  4 fıstık
  5 limon
  6 paşa
  7 aşkım
  8 ciciş
  9 can
  10 şeker
  11 bulut
  12 çiko
  13 bıcırık
  14 çıtır
  15 pamuk
  16 şaşkın
  17 bıcır
  18 cancan
  19 şımarık
  20 cicikuş
  21 şakir
  22 efe
  23 yeşim
  24 maşuk
  25 yakup
  26 badem
  27 biber
  28 cafer
  29 cici
  30 fındık
  31 aliş
  32 bıdık
  33 charlie
  34 kaçak
  35 miski
  36 paytak
  37 tarçın
  38 afacan
  39 altuni-sülün
  40 çakır
  41 keŞa
  42 pıtır
  43 pıtırcık
  44 yeşil
  45 cankuş
  46 capkın
  47 çirkin
  48 deniz
  49 gÜvercİn
  50 hector
   
Erkek Kuşlara Hangi İsimler Verilir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. hangi durumlarda fidye verilir?

  hangi durumlarda fidye verilir?

  fidye hangi durumlarda verilir Tedavisi mümkün olmayan bir hastalığa tutulmuş, aşırı derecede düşkün ve zayıflığından dolayı oruç tutamayan kimseler farz ve vacip olan oruç borçlarından her gün için bir fidye verirler. Bir fidye bir fıtır sadakasıdır. Fidyelerin tamamı bir fakire verilebileceği gibi, başka başka fakirlerede verilebilir. Buna da gücü yetmeyenler Allah'tan af ve mağfiret dilerler
 2. muhabbet kuşu isimleri

  muhabbet kuşu isimleri

  muhabbet kuşu isimleri yazarmısınız çünkü biz yeni bir muhabbet kuşu aldık erkek ama ismini ne koyacağımızı bilmiyoruz :)
 3. Kuş İsimleri, Muhabbet Kuşu İsimleri isteyenler buraya

  Kuş İsimleri, Muhabbet Kuşu İsimleri isteyenler buraya

  Evcil Kuş İsimleri Dişi kuş isimleri, Erkek kuş isimleri Kuş İsimleri Muhabbet Kuşu İsimleri Merhaba Sevgili Melek'ler ve benim gibi muhabbet kuşu seven tüm ziyaretçi misafirler, siz de bir muhabbet kuşu almayı düşünüyor ve ismini ne katacağım diye fikir arıyorsanız, bu yazımızda sizlere muhabbet kuşu isimleri örnekleri sunuyoruz. aslı aşkim bovans büdü ciciş cingöz...
 4. boşanmalarda erkek çocuk velayeti hangi tarafa verilir

  boşanmalarda erkek çocuk velayeti hangi tarafa verilir

  Selamlar herkese. Sorum şu; erkeke çocuğun velayeti boşanma durumunda anneyemi babaya mı verilir ? Bunun bir kuralı var mı ?
 5. Hangi maldan zekat verilir?

  Hangi maldan zekat verilir?

  Zekâtın hangi maldan verileceğini birçok müslüman bilmemektedir. Zekât olarak verilecek mallar yerine, bunların kıymetlerini de vermek caizdir. Kıymet denilince, altın ve gümüş anlaşılır, başka mal, çek, senet, para veya döviz anlaşılmaz. Çünkü eşyanın kıymeti altın ve gümüş ile anlaşılır. (Keşfi rümuz-i gurer) Fülus [bakır] paraların kıymetleri nisabı bulunca zekât olarak, bu fülusun...

Sayfayı Paylaş