Etiketler:
 1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Erkekler evlenmekten neden korkar ?

  Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  erkekler neden evlenmekten korkar erkekler evlenmekten neden korkar korkan evlilikten korkan erkeklere nasıl davranılmalı korkuyor James Douglas Barron’un kız arkadaşı ne zaman evleneceklerini sorduğunda James uzun süreli bir bağlılığın ilişkilerine zarar vereceğinden korkmuş ve içinde inanılmaz bir ürperti duymuş.

  James şu an evli ve evlilik fikrine soğuk bakmanın yanlış bir şey olduğunu düşünüyor ve kaleme aldığı ‘She Wants a Ring-and I Don’t Wanna Change a Thing’ adlı kitabında söz konusu evlilik olduğunda erkeklerin girdiği psikolojik süreçlerden bahsediyor.

  Erkeklerin evlilik lafını duydukları an kendilerini uçsuz bucaksız bir denizin ortasında küreksiz bir kayığın içinde kalmış biri gibi çaresiz hissettiklerini söyleyen Barron erkeklerin evlilikten korkma nedenlerini şöyle sıralıyor:

  - Dünya üzerinde bulunan her çeşit ‘meyveyi’ tatma hayalleri suya düşüyor. Aşk ve şehvet denizinden çıkma vaktinin geldiğini düşünmek korkmalarına neden oluyor.


  - ‘Ya bir kadına aşık olup, onu, onun beni sevdiğinden daha çok seversem?’ sorusunu kendilerine sorup içten içe uzun bir ilişkiden çekiniyorlar.
  - Bu işin sonunda boşanma da var diyerek, böyle bir ihtimal karşısında ‘boşanırsam kendimi tam bir beceriksiz olarak görmeye başlarım’ korkusu yaşıyorlar.

  - Hayatlarının sıkıcı bir rutine dönüşmesi düşüncesi onları çileden çıkartıyor.

  - Evliliklerinin anne-babasının evliliğine dönüşeceğinden korkuyorlar. Önlerinde kötü bir örnek varsa bu dönüşme olasılığı onları daha da rahatsız ediyor.

  - Arkadaşlarıyla istediği zaman maç izleyip, içki içemeyeceğini düşünüp evlilik fikrinden uzaklaşıyorlar.Tek gecelik aşklarla zenginleşen fantezi dünyalarından uzaklaşacaklarını düşünüp korkuyorlar.

  - Bir bara gidip, ilk gözüne kestirdikleri kadınla tutku dolu bir gece geçirme olasılığının artık sona ereceğini bilmekten rahatsız oluyorlar.

  - Kendilerinden başka insanların da sorumluğunu alma hissi onları ürkütüyor.


   
Erkekler evlenmekten neden korkar ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ErkekLer KadınLardan Neden KorkarLar biliylor musunuz ?

  ErkekLer KadınLardan Neden KorkarLar biliylor musunuz ?

  ErkekLer KadınLardan Neden KorkarLar Erkeklerin kadınlardan kokmak için o kadar çok sebebi var ki şaşarsınız. Pek çok başlık altında toplanabilecek olan bu korkular erkek hegamonyasının da bir yutturmaca olduğunun kanıtı gibi sanki. İşte liste: 1-ERKEKLERİN göbekleri daha büyük olabilir ama aslında kadınların iştahı erkeklerden çok daha fazla. Örneğin erkekler için seks kısa sürelidir ve...
 2. ErkekLer KadınLardan Neden KorkarLar

  ErkekLer KadınLardan Neden KorkarLar

  Vallahi bizimki benden pek korkmuyor ama erkeklerrin kadınlardan korkmak için sebepleri varmış arkadaşlarım bakalım bunlar neymiş :) Erkeklerin kadınlardan kokmak için o kadar çok sebebi var ki şaşarsınız. Pek çok başlık altında toplanabilecek olan bu korkular erkek hegamonyasının da bir yutturmaca olduğunun kanıtı gibi sanki. İşte liste: 1-ERKEKLERİN göbekleri daha büyük olabilir ama...
 3. Erkekler Neden Evlilikten Korkar

  Erkekler Neden Evlilikten Korkar

  erkekler evlilikten neden korkar rüyada ikna etmek erkekler neden evlilikten korkar rüyada vazgeçmek evlenmekten vazgeçmek Her bayanın isteğidir sevdiği erkekle evlensin yuvasını kursun çocuklarının annesi olsun ama bu konuda erkekleri ikna etmek evliliğe kandırmak herzaman çokta kolay değildir. Çünkü herzaman cesur olduğunu hiçbirşeyden korkmadığını söyleyen erkekler evlilikten korkar ve...
 4. Erkekler Neden Evlilikten Korkar.

  Erkekler Neden Evlilikten Korkar.

  Erkekler evlilikten çok korkarlar. Her zaman evliliği içinden çıkılmayacak bir kabus gibi görürler. Peki neden bu kadar korkuyorlar, ya da ne onları korkutan bu kadar ? Eğer sizde merak edenlerdenseniz, bu yazıyı okuyun ve korkularının nedeni neymiş anlayın.. Kadınlar durgun akan nehirde aheste kürek çekerken erkekler açık denizde bir başlarına kaldıklarını hissederler. Erkeklerin...
 5. Erkeklerin evlilikten neden korkar...

  Erkeklerin evlilikten neden korkar...

  Erkekler evlilikten neden korkar... Evlilik korkusu Her zaman çok cesur olmakla övünen erkekleri, evlilik deyince korkudan tir tir titreten ne olabilir? Çok basit... Erkekler sorumlulukların ilişkiyi bozacağını düşünüyor! Erkek için evlilik bilgiye dayalı bir tahminler dizisidir. Öte yandan , hepsi olmasa da bazı kadınlar için ise hayat sezgiden ibarettir. Durumun erkekler için...

Sayfayı Paylaş