Erkekler için Lazer Epilasyon

Uzman SühaN

Administrator
Erkekler için Lazer Epilasyon
Erkekler ile bayanlardaki tüylenme şikayetleri her ne kadar aynı olmasa da modern çağımızda özellikle kentdeki bakımlı erkekler aşırı kıllardan kurtulmak istiyorlar ve bunun için lazer epilasyon yöntemine sıkça başvuruyorlar.Lazer epilasyon, uygulama açısından erkeklere ve kadınlara aynı şekilde uygulanmakta olup fark yoktur. Ancak, erkeklerin kıl kökleri bayanların kıl köklerinden daha kalın olabileceğinden, erkekler lazer epilasyondan daha verimli sonuç alabilmektedir.
Erkekler için Lazer Epilasyon ülkemizde her klinik veya hastane tarafından yapılmamakta, bazı klinik ve merkezlerin sadece bayan müşteri kabul etme geleneğinden dolayı erkek lazer epilasyon müşterileri genelde kendilerine lazer epilasyon kliniği bulmakta zorluk çekiyorlar, ancak son zamanların en yeni ve popüler teknolojisi BuzLazer™ klinikleri erkekler için diode lazer epilasyon hizmeti sunmaktadır. Unutmayın BuzLazer™ bir teknolojinin markasıdır ve bu teknoloji de Soprano ICE diode lazer epilasyon cihazlarıdır. Taklitlerinden sakının.


Erkekler için Lazer Epilasyon.png
Eskiden olduğu gibi artık lazer epilasyon yaptırmak için ten renginizin ne kadar açık ne kadar koyu olduğunun önemi yok, veya, yaz aylarında mı kışın mı lazer epilasyon uygulamasına başlanmalı sorusuna da cevap aramanıza gerek kalmadı, yeni BuzLazer™ teknolojisiyle siz ne zaman isterseniz o zaman lazer epilasyon yaptırabilirsiniz, ten renginiz çok esmer yada çok açık, farketmez, Buz lazer epilasyon teknolojisi (Soprano ICE) ile kurallar yeniden yazıldı ve artık erkeklerde lazer epilasyonu gönül rahatlığıyla yaptırabiliyor.
Erkekler En Çok Hangi Bölgelerine Lazer Epilasyon Yaptırıyorlar?


Erkekler, lazer epilasyon tedavisine genelde aşırı kıllanma şikayeti nedeniyle başvuruyorlar. Göğüste aşırı kıllanma, sırtta aşırı kıllanma, omuzda aşırı kıllanma, ensede aşırı kıllanma, batıklarda aşırı kıllanma gibi şikayetlerle erkekler lazer epilasyona başvurmaktadır.


Bunların haricinde bakımlı olmak isteyen erkekler sakal bölgesinin düzeltilmesinde, kaş aralarındaki fazla kılların alınmasında, ellerinde ve ayaklarındaki kılların alınmasında lazer epilasyondan yararlanmaktadır.Erkeklerde Lazer Epilasyon Öncesinde Dikkat edilmesi Gereken Konular


Erkekler, lazer epilasyon yaptırmaya başlamadan üç hafta öncesine kadar kökten kıl almamaları gerekir.

Lazer epilasyona gelmeden önce aşırı uzamış olan kıllar varsa makas ya da jilet ile kısaltılmış olmalıdır.

Lazer epilasyon uygulanmadan iki hafta öncesine kadar aşırı güneşte kalınmaması ve solaryuma girilmemesi gerekir.

Lazer epilasyon yapılacak olan bölgedeki kıllarda sarartma yapılmaması gerekir.

Lazer epilasyon yapılacak olan bölge temiz olmalıdır.

Son altı ay içerisinde roaccutane kullanmış olan kişilere lazer epilasyon yapılmaz.


Erkeklerde Lazer Epilasyon Uygulanan Bölgeler


Sırt Bölgesi
Omuzlar
Göğüs
Bacak
Koltukaltı
Ense
Boyun
Sakal bölgeleri
Kulak bölgeleri


Erkeklerde Lazer Epilasyon Seans Bilgileri


Erkeklerde vücut bölgeleri lazer epilasyonu 4 ila 6 seans, yüz bölgesi lazer epilasyonu ise ortalama 6 ila 8 seans sürmektedir.(kalın koyu siyah kıl için geçerli seans sayılarıdır)


Erkeklerde ortalama seans süreleri;


Kol (30dk.)
Bacak (60dk.)
Koltukaltı (5dk.)
Göğüs (45dk.)
Sırt (45dk.)
Tüm vücut 3saat)
Ense (5dk.)
Boyun (5dk.)
Sakal üstü (5dk.)
Kulak (5dk.)


Erkeklerde Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler


Bazı erkeklerin cildi hassas bir yapıya sahip olabilir. Hassas cilt yapısına sahip erkeklerde lazer epilasyon sonrası hafif kızarıklıklar oluşabilmektedir. Ancak bu durum bir gün içerisinde normale dönmektedir.

Lazer epilasyon uygulamasından sonra hafif bir duş alınabilir, ancak vücudu tahriş edebilecek uygulamalardan (kese, peeling gibi) bir hafta süreyle uzak kaçınılmalıdır.

Lazer epilasyon uygulandıktan sonra üç gün süre ile yoğun güneş ışığından korunulmalı, güneşe çıkılacaksa koruma faktörlü kremler kullanılmalıdır.

Lazer epilasyon seanslarına düzenli olarak gelinmeli ve uzmanların tavsiyelerine mutlaka uyulmalıdır.
 
Üst